مقالات

7 دلیل اصلی استفاده از شیشه بالکن

دلایل استفاده از شیشه بالکن

شیشه بالکن که معمولاً به آنها بالکن شیشه ای گفته می شود دارای پانل های شیشه ای هستند. اگر به دنبال راهی شگفت انگیز برای افزایش جذابیت بصری فضای خود و افزودن ظاهری مدرن هستید، بالکن شیشه ای بهترین گزینه شماست.

شیشه یک ماده چند وجهی است که بدون ظاهر عجیب و غریب در محیط های مختلف قرار می گیرد. برعکس، افزودن نرده های شیشه ای، سبک و ظاهر خانه شما را تغییر می دهد. خانه شما را از یک خانه معمولی ارتقا می دهد تا ظاهری مدرن، مد روز و زیبا با جذابیت بصری اضافه ایجاد کند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید خانه خود را با شیشه بالکن به روز کنید. ما به بررسی هفت دلیل اصلی خواهیم پرداخت که چرا بالکن شیشه ای وسیله ای مناسب برای بالکن و خانه شما است.

مهمترین دلایل استفاده از شیشه بالکن

خانه خود را به ظاهری مدرن و دنج تبدیل کنید

اگر می خواهید فاکتور “تعجب کردن” را به خانه خود اضافه کنید، باید بالکن شیشه ای را در خانه خود نصب کنید. نمای بدون مانع از شیشه شفاف در بالکن شما و خطوط منظم ایجاد شده از پانل های شیشه ای ظاهری خیره کننده و صیقلی ایجاد می کند.

شیشه ماده ای است که در دکوراسیون داخلی استفاده می شود تا ظرافت و زیبایی را به محیط کسب و کار یا خانه بیافزاید. این تا حدودی به این دلیل است که شیشه یک ماده بازتابنده است. این همچنین آن را به منبع خوبی برای علاقه بصری در خانه شما تبدیل می کند.

ظاهر مدرن و دنج شیشه بالکن

نصب بالکن های شیشه ای در بالکن ظاهر خانه شما را از ظاهری روزمره به ظاهری مدرن و شیک تبدیل می کند. اگر قصد دارید خانه خود را در آینده نزدیک بفروشید، نرده های شیشه ای منبعی عالی برای جذب خریداران و سرمایه گذاران خانه خواهند بود.

ایمنی پیشرفته

 شیشه نصب شده در بالکن ها ایمنی و محافظت از خانه را به روش های مختلف فراهم می کند.

بالکن های شیشه ای - راه حلی شگفت انگیز برای ایمنی کودکان
بیشتر بخوانید

یکی از راه‌هایی که بالکن های شیشه‌ای ایمنی را تضمین می‌کنند، محافظت از افراد، پیر و جوان، در برابر افتادن است. این امر به ویژه در خانه هایی که کودکان خردسال و حیوانات خانگی دارند بسیار حیاتی است. نرده ها محافظت می کنند در حالی که فرزندان شما نیز از منظره آرام از بالکن لذت می برند یا بازی و سرگرمی می کنند.

علاوه بر موارد فوق، بخشی از ویژگی های شیشه بالکن ها  این است که با شیشه سکوریت ساخته شده اند. شیشه ایمنی که معمولاً به آن شیشه سکوریت گفته می شود، تا هفت برابر قوی تر از شیشه استاندارد است. این بدان معناست که کودکان و حیوانات خانگی شما در صورتی که در طول یک جلسه بازی یا در حین دویدن در خانه تأثیر زیادی با شیشه وارد کنند، محافظت خواهند شد.

بالکن های شیشه ای همچنین محافظت بیشتری در برابر عوامل جوی مانند باد شدید، باران، طوفان شدید و غیره ارائه می دهند. این نیز با استفاده از شیشه سکوریت در نرده های شیشه ای امکان پذیر شده است.

ایمنی پیشرفته شیشه بالکن

استحکام و دوام بالا

بالکن های شیشه‌ای، جدای از افزایش جذابیت بصری به خانه شما، قوی و بادوام هستند. عمر طولانی دارند و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند.

همانطور که در بالا ذکر شد، بالکن های شیشه ای دارای صفحات شیشه ای هستند که از شیشه سکوریت ساخته شده اند. این باعث دوام و ماندگاری طولانی آن می شود زیرا شیشه سکوریت یک شیشه ایمنی است که مستعد شکستگی نیست. از سوی دیگر، چوب پس از مدتی خورده می شود و همچنین احتمالاً به آفات آلوده می شود. همچنین نرده چوبی به نگهداری منظم نیاز دارد تا آن را در بهترین شکل نگه دارد.

از طرف دیگر، شیشه علائم قابل مشاهده ای از سایش و پارگی را نشان نخواهد داد. در صورت نگهداری گهگاهی به ظاهر جدید خود ادامه می دهد، که می تواند با یک محلول ظرفشویی ساده یا با استفاده از شیشه پاک کن انجام شود.

شیشه بالکن از سازه ها محافظت می کند و نیاز بازسازی بالکن را کاهش می دهد
بیشتر بخوانید

شیشه ای که در بالکن ها استفاده می شود به دلیل ویژگی های بادوام و ماندگاری که دارد یک انتخاب عالی است.

استحکام و دوام بالا در شیشه بالکن

فضا سازی

یکی از ویژگی های فوق العاده شیشه این است که باعث می شود فضا بزرگتر از اندازه اصلی خود به نظر برسد. این امر به ویژه برای خانه هایی با فضاهای کوچک بسیار مفید است.

برای بالکن های شیشه ای، از این قاعده مستثنی نیست. استفاده از شیشه شفاف در بالکن ها، جلوه فضای وسیعی را ایجاد می کند که باعث می شود منطقه نسبت به اندازه اصلی آن قابل توجه تر به نظر برسد. این را نمی توان با استفاده از چوب یا آلومینیوم در نرده ها به دست آورد.

استفاده از شیشه همچنین فضای شما را باز می کند، که به نوبه خود آن را گسترده تر می کند و در نهایت بزرگتر از اندازه اصلی خود به نظر می رسد. این نیز یکی از دلایلی است که شیشه انتخابی محبوب برای دکوراسیون داخلی است.

شیشه با کاربرد های متنوع

شیشه‌های بالکن گزینه‌های سفارشی‌سازی زیادی را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد انتخاب‌های متفاوتی را برای نشان دادن ترجیح و سبک خود اداشته باشید.

بالکن های شیشه ای را می توان به صورت شیشه بالکن قاب دار یا بدون قاب نصب کرد. نوع های قاب دار پانل های شیشه ای هستند که همراه با یک قاب پشتیبانی نصب می شوند و فریم های نگهدارنده را می توان از مواد دیگری مانند چوب یا آلومینیوم ساخت. بالکن ‌های شیشه‌ای بدون قاب فقط دارای صفحات شیشه‌ای ضخیم هستند که با گیره‌ها یا براکت‌ها برای نگه داشتن پانل‌ها در کنار هم قرار دارند.

جدا از انتخاب نصب به صورت قاب دار یا بدون قاب، انتخاب شیشه در بالکن های شیشه ای نیز گزینه های سفارشی سازی زیادی را ارائه می دهد. پانل های شیشه ای را می توان به عنوان شیشه شفاف یا شیشه مات در خانه هایی که حفظ حریم خصوصی آنها نگران کننده است نصب کرد.

راهنمای خرید نرده بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

همچنین، بسته به ترجیح شخصی، استفاده از شیشه مات گزینه های سفارشی سازی بیشتری را ارائه می دهد. شیشه مات را می توان به عنوان شیشه رنگارنگ نیز برای افزودن خلاقیت نصب کرد. شما می توانید شیشه مات را در سایه های مختلف انتخاب کنید.

تقویت نور و فضای پر زرق و برق

شیشه ماده ای است که نور را منعکس می کند و اجازه عبور نور را می دهد. در نتیجه، شیشه نور طبیعی را منعکس می‌کند تا فضا را روشن‌تر کند.

بالکن های شیشه ای این مزیت کیفی را برای خانه شما فراهم می کند. بالکن های شیشه ای نور منعکس شده از یک منبع طبیعی را به خانه شما می دهند. این به خانه شما محیطی روشن می دهد، به خصوص در طول روز. این کار تیرگی را از بین می برد تا فضایی روشن و گرم در خانه ایجاد کند.

جدا از یک خانه با نور خوب، بالکن های شیشه ای از طریق انعکاس نور احساس باز بودن را ایجاد می کنند.

تمیز کردن و نگهداری آسان

بالکن های شیشه ای، بر خلاف سایر مواد، فقط به یک پارچه میکروفیبر یا پارچه بدون پرز به همراه شیشه پاک کن یا محلول خانگی نیاز دارند تا تمیز و عالی به نظر برسند. از سوی دیگر، چوب باید زمانی که ظاهر و درخشش محو می‌شود، رنگ‌آمیزی شود، برای حفظ ظاهر جدید به طور منظم باید جلا داده شود و بسیاری موارد دیگر.

پولیش کردن چوب، رنگ آمیزی چوب و رنگ هزینه زیادی دارد. مورد در مورد شیشه متفاوت است، زیرا برای حفظ شکل عالی نرده های شیشه ای نیازی به شکستن بانک ندارید.

تمیز کردن و نگهداری آسان شیشه بالکن

منبع:

https://expertcivil.com/top-7-reasons-of-using-glass-balustrade-for-balcony/