شیشه بالکن, مقالات

بالکن را با گیاهان زیبا کنید – 24 ایده برای طراحی بالکن

ایده های عالی برای طراحی بالکن

حتی کوچکترین بالکن را می توان به عنوان یک باغ زیبا دید. سبدها و گلدان های آویزان می توانند خطوط اصلی نرده ها و غیره را محو کنند در حالی که درختان انگور و خزنده می توانند دیوارهای لخت را به یک نقاشی زنده واقعی تبدیل کنند. اگر فضای کافی در بالکن وجود ندارد، می توانید گل های خود را در گلدان بچینید یا حتی کل بالکن را با گروه هایی از گیاهان زیبا احاطه کنید. ایده هایی برای طراحی بالکن و پیشنهاداتی برای بالکن تزئین شده با گیاهان گردآوری کرده ایم.

ایده های عالی برای طراحی بالکن

ایده های ناب برای طراحی بالکن

بالکن ها کوچک هستند، معمولاً طراحی ساده ای دارند و استفاده حداکثری از فضای آنها به طور مداوم توصیه می شود. اگر گیاهان را در بالکن مرتب می کنید، مطمئن شوید که مناطق آفتابی و سایه دار در طول روز کجا هستند. شرایط خاص تری مانند جهت و قدرت باد و زهکشی نیز باید در نظر گرفته شود.

ایده هایی برای طراحی و تزیین بالکن

ایده هایی برای طراحی و تزیین بالکن

گیاهان گلدانی در تعداد زیاد در بالکن نیاز به حمایت کافی دارند. همچنین باید هر چند سال یکبار گلدان های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پشتیبانی هنوز پایدار است. شاید بهتر باشد به جای بسیاری از گیاهان مختلف گلدانی، از یک گلدان چوبی استفاده کنید. گل ها فضای بیشتری در گلدان دارند و بنابراین مطمئنا رشد بهتری خواهند داشت. زمانی که گلدان ها یکسان باشند و به صورت خطی چیده شوند، می توانند به عنوان یک فریز تزئینی عمل کنند. در طراحی مینیمالیستی مدرن، ظروف یکسان اغلب در یک ردیف قرار می گیرند. به جای گل می توانید از پرچین یا چمن مستقیم استفاده کنید.

از این 15 ایده طراحی شیشه بالکن برای ظاهری منحصر به فرد استفاده کنید
بیشتر بخوانید

گلدان های گل را به صورت عمودی بچینید.

گلدان های گل را به صورت عمودی بچینید.

درختچه های گلدار یک راه سریع و موثر برای معرفی رنگ شدید به طرح ارائه می کنند. بیشتر گیاهان بالکن در ظروف را می توان به تنهایی یا در ترکیب با درختچه های کم ارتفاع مانند همیشه سبز و مخروطیان کوچک کاشت.گل اطلسی، لوبلیا و وربنا در سبد یا جعبه بسیار مناسب هستند، چه به تنهایی و چه در ترکیب با گیاهان همیشه سبز.

بالکن کوچک دنج.

بالکن کوچک دنج

اگر گیاهان را با گیاهان آشپزی، گیاهان چند ساله و انگور ترکیب کنید، اثرات جالبی می تواند رخ دهد. Pea Tendrils گونه ای از گیاهان بالارونده است و به دلیل رنگ های زیبا، عطر فوق العاده و دوره گلدهی طولانی بسیار محبوب است. شمعدانی ها گیاهانی همیشه سبز هستند که منشا آن آفریقای جنوبی است. از آنجایی که شمعدانی ها در اوایل تابستان تا اواخر پاییز گل می دهند، برای استفاده در ظروف، سبدهای آویز و جعبه ها بسیار مناسب هستند. با این حال، در زمستان، شمعدانی ها همچنان باید در بالکن زنده بمانند.

مبلمان تاشو برای یک بالکن کوچک

مبلمان تاشو برای یک بالکن کوچک.

شکل، سبک و جنس ظرف گل نقش مهمی در ترکیب کلی دارد. یک گلدان قدیمی سرامیکی یا فلزی می تواند مرموز و مینیمال باشد. ظروف پلاستیکی را می توان با افتادن برگ ها یا گل ها به طور کامل روی آن ها پوشاند.

شمشاد

شمشاد

وقتی صحبت از گیاهان گلدانی به میان می آید، وقتی فضای محدودی دارید باید مراقب باشید. این گیاهان همچنین کندتر از گیاهان باغ رشد می کنند و به ندرت به اندازه کامل بالقوه خود می رسند. هر از چند گاهی باید این گیاهان را به ظرف بزرگتری پیوند بزنید و پس از انجام این کار خاک را عوض کنید. از آنجایی که مواد مغذی موجود در خاک یک گیاه گلدانی مشخصاً آبیاری منظم محدود است و افزودن کود مکرر از کارهای ضروری است. این امر به ویژه در تابستان که خاک سریعتر خشک می شود بسیار مهم است!

شیشه بالکن ریلی
بیشتر بخوانید

ساخت گلدان چوبی

ساخت گلدان چوبی

فرش و حداکثر راحتی

فرش و حداکثر راحتی

بالکن سبز کوچک و زیبا.

بالکن سبز کوچک و زیبا.

باغ و باربیکیو.

باغ و باربیکیو

توت فرنگی را در بالکن بکارید.

توت فرنگی را در بالکن بکارید.

استفاده از شیشه بالکن یکی از راهکارهای پوشش بالکن است که محیطی رویایی برای پیاده سازی ایده های گلخانه ای فوق را برای شما فراهم می کند . چنانچه قصد سفارش و یا دریافت مشاوره بیشتر دارید با شماره 09144075948 تماس داشته باشید.