یراق آلات

یراق آلات شیشه بالکن امروزه اهمیت زیادی در نصب شیشه بالکن و کابین دوش دارد.به طوری که اهمیت این موضوع در طول عمر محصولات نیز قابل تامل است.
امروزه به کلیه ابزارآلات و ملزوماتی که در صنایع مختف بکار می روند و با استفاده از قالبهای مخصوص و موادفلزی، پلاستیکی و یا … ساخته می شوند «یراق آلات» اطلاق می شود.
ابزار و یراق آلات بخشی مهم از زندگی ما هستند که کیفیت و سطح آسایش انسانها به کیفیت آنها وابسته است. (دستگیره ها، لولا ها، درپوش ها، پیچ ها، قلاب ها، شیرآلات، …)

پروفیل:آلومینیومی با جنس الکترواستاتیک،مقاوم در برابرسرما و گرما،وارداتی از سری گلد محصول ترکیه

درزگیر:دو نوع

۱-آلومینیومی با رنگ الکترواستاتیک، مقاوم و ماندگاری بالا

۲-پلی کربنات ،همرنگ شیشه و بدون رویت مابین شیشه  ها

چرخ ها

چرخ شیشه بالکن، برای حرکت شیشه در مسیر خود نصب می شود. چهار چرخ روی هر شیشه متحرک نصب می شود. که دو چرخ در بالا و دو چرخ در پایین. چرخ سمت بازشوها شیار دار و دو چرخ دیگر بدون شیار هستند. امکان تنظیم ارتفاع جهت رگلاژ شیشه ها را فراهم می کند. ضد فرسایش و ایجاد حرکت روان و راحت را برای شیشه بالکن فراهم می کند.
چرخ شیشه بالکنی استفاده شده در ونوس جام، ساخت کشور ترکیه می باشد که از مواد مرغوبی در تولید چرخ استفاده کرده اند، بلبرینگ چرخ شیشه بالکن  کیفیت بالا است که حرکت روان آن را موجب میشود

شیشه بالکن از جمله ی تجهیزات بسیار کاربردی برای بالکن ها و تراس های منازل می باشند که دارای خصوصیات مهم بسیاری می باشند و امروزه در اکثر ساختمان ها به چشم می خورند . استفاده از شیشه بالکن ها و ساخت بالکن های متحرک امروزه جزو نیاز های ساختمان نشینان می باشد که فضای بسته ای با قابلیت باز شدن راحت برای بالکن ها فراهم می آورد و امکان استفاده  و کاربرد بهتر و بیشتر از بالکن ها را به وجود می آورد .جهت اطلاع از یراق آلات شیشه بالکن با ما همراه شوید.

اهمیت استحکام شیشه بالکن ها :

شیشه بالکن ها در تماس مستقیم با هوای آزاد قرار دارند و هر نوع آب و هوایی را لمس می کنند . استفاده از بالکن ها در هنگام نصب شیشه بالکن بسیار افزایش می یابد و به عنوان انباری یا گلخانه و یا محل بازی کودکان به شمار می رود  . در نتیجه باید شیشه بالکن ها از استحکام بسیار بالایی بر خوردار باشند . وقتی نام  شیشه به گوش می رسد اولین چیزی که به ذهن بعد از زیبایی و براق بودنش می رسد شکنندگی آن ها می باشد.

شیشه های به کار رفته در شیشه بالکن ها که از جنس سکوریت می باشد  و به راحتی شکسته نمی شوند و در هنگام شکسته شدن به قطعات بسیار ریزس تبدیل می شوند که دارای  زوایای کروی می باشند و در نتیجه قابلیت برندگی در آن ها وجود ندارد . با این حال در هنگام تهیه شیشه بالکن ها باید به تمامی اجزای شیشه بالکن ها دقت شود تا بعدا مشکلی پیش نیاید .

یراق آلات در شیشه بالکن :

به تمامی ابزار آلات و تجهیزاتی که در صنایع مختلف به کار برده می شوند و توسط قالب های مخصوص فلزی یا پلاستیکی  و … تولید می شوند از قبیل دستگیره ها و لولا ها ، درپوش ها و پیچ ها و … که در سطح و کیفیت تجهیزات زندگی تاثیر می گذارند یراق آلات گفته می شود .

یراق آلات شیشه بالکن ها و اهمیت آن در دوام شیشه بالکن ها :

شیشه بالکن ها فقط از شیشه های سکوریت تشکیل نمی شوند بلکه برای نصب شیشه بالکن ها لازم است که آن ها بر روی پروفیل هایی سوار شوند . پروفیل های شیشه بالکن های متحرک ، ریلی می باشند و از جنس آلومنیوم برای تولید آن ها استفاده می شود . پروفیل های شیشه بالکن ها باید دارای دوام و استحکام زیادی باشند و وزن شیشه ها را به راحتی تحمل نمایند .

در اجرای شیشه بالکن ها علاوه بر پروفیل ها  یراق آلات بسیاری دیگری نیز  به کار برده می شود که شامل دستگیره و فریم ، قفل ، لولا و …. می باشد . از آن جایی که شیشه بالکن ها در روی بالکن ها و تراس ها و به طور کلی در فضای خارجی منازل به کار برده می شوند لازم است که تمامی یراق آلات گفته شده بر روی آن ها به کار برده شوند و امنیت و طول عمر شیشه بالکن ها را افزایش دهد .

جنس یراق آلات شیشه بالکن:

یراق آلات شیشه بالکن ها باید از مواد ضد زنگ تولید شوند و کیفیت بالایی داشته باشند . در صورت به کار بردن یراق آلات با کیفیت و مناسب تعمیر و تجهیز شیشه بالکن ها به حداقل می رسد . یراق آلات در شیشه بالکن ها از اهمیت بسیار برخوردار می باشند و بنابرین لازم است بعد از مدتی آن ها را تعویض یا تجهیز نمود زیرا در صورت ایجاد اشکال در هر یک از قطعات عملکرد شیشه بالکن ها دچار مشکل می شود.

از این رو در نصب شیشه بالکن ها فقط جنس و ضخامت  شیشه بالکن اهمیت ندارد بلکه کیفیت یراق آلات از نکات مهم و قابل توجه می باشد که باید تمامی یراق آلات از قبیل درزگیر ها ، روپوش ، قفل ، لولا ، در پوش ، پیچ ها ، اتصالات  ، یراق درب ریلی ، انواع پاسار ها و … دارای کیفیت خوب و مناسبی باشند .  یراق آلات نقش اساسی در کارکرد درست و صحیح شیشه بالکن ها ایفا می کنند و استحکام و کارکرد درست و طول عمر شیشه بالکن ها را افزایش می دهند .