مقالات

کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها

 طراحی نوین باتوجه به متریال‌های آن، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که می‌توان یکی از این ویژگی‌ها را استفاده از متریال‌هایی مثل چوب، شیشه و سنگ‌های تزیینی دانست.

شیشه بالکن در این طراحی‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از طراحان از آن بهره می‌برند. مسئله‌ای که وجود دارد، توجه به در کنار هم قرارگیری این متریال‌ها و ترکیب آن‌‌ها با یکدیگر است.

ویژگی مهم شیشه بالکن این است که به‌راحتی با این متریال‌ها ترکیبی زیبا را فراهم می‌کند.

در اینجا به بررسی برخی از کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها می‌پردازیم:

کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها

کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها

جداسازی بخش‌های مختلف خانه

وقتی می‌خواهیم در مورد کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها صحبت کنیم باید نگاهی به طراحی‌های مدرن داشته باشیم. در بسیاری از طراحی‌های مدرن در خانه‌ها، می‌توان به این امر اشاره کرد که دیواری وجود ندارد و مرزها برداشته می‌شود. تبدیل آشپزخانه‌های قدیمی به جزیره و یا یکی کردن اتاق نشیمن و پذیرایی با یکدیگر، ازجمله کارهایی است که بسیار در طراحی‌‌های مدرن اتفاق میافتد.

بنابراین شیشه بالکن می‌تواند در اینجا به کمک طراح بیاید. ایجاد یک دیوار کوچک میان اتاق نشیمن و پذیرایی و یا ایجاد یک دیوار بین اتاق مطالعه تا راهرو توسط شیشه بالکن‌ها، می‌تواند بسیار جذاب باشد. چرا که محیط خانه را به همان اندازه گسترده نشان می‌دهد و همچنین به اندازه کافی دست شما را در طراحی و ترکیب فضاها با یکدیگر باز می‌گذارد. علاوه بر تمام این‌ها، به شما اجازه می‌دهد تا از فضاها به‌صورت خصوصی نیز استفاده کنید.

استفاده در سوئیت‌های کوچک

با زندگی‌های امروزی که تمام خانه‌ها کوچک شده‌اند و جمعیت زیادی از افراد در برج‌های بلند زندگی می‌کنند، خانه‌های کوچک بسیار زیاد شده است. این خانه‌‌ها برای گروه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سوئیت‌ها برای دانشجویان، برای یک زوج جوان، برای مجردها و یا برای افرادی که زمان کمی در خانه هستند و یا زمان زیادی را در سفر می‌گذرانند، بسیار مورد استقبال است. این خانه‌ها عموما دارای یک اتاق هستند و آشپزخانه‌ای که در امتداد همان اتاق قرار دارد.

چگونه از بالکن خود به عنوان گلخانه استفاده کنیم ؟
بیشتر بخوانید

راه‌های بسیاری برای تقسیم این فضا به چند بخش وجود دارد، مثلا استفاده از دیوارهای چوبی نیمه و… ولی مسئله‌ای که در رابطه با این موارد وجود دارد این است که این تقسیم فضاها می‌تواند بازهم محیط را کوچک‌تر کند و یا فضا را خفه کند. در اینجا با ایجاد یک دیوار شیشه‌ای توسط شیشه بالکن، می‌توان به داشتن دو اتاق رسید و یا فضا را بدون این که محیط کوچک به‌نظر برسد، به‌خوبی تقسیم کرد.

استفاده از بالکن شیشه‌ای

کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها

با حذف حیاط از آپارتمان‌ها و محدود شدن این خانه‌ها به یک باکس کوچک با دیوارهای بسته، طراحان به ایجاد بالکن در خانه‌ها پرداخته‌اند. این بالکن‌ها به اندازه کافی می‌توانند زیبا باشند و یا تبدیل به یک گلخانه کوچک، محلی برای نشستن و نوشیدن قهوه در عصرها، محیطی برای بازی بچه‌ها و… باشند.

حال این که چگونه از این فضا استفاده بیشتری بتوان کرد به استفاده از شیشه بالکن برمی‌گردد. خب می بینیم که در اینجا می‌توان دیوارهای بالکن‌ را شیشه‌ای گرفت، همچنین دیواری که فضای بین بالکن و محیط داخلی خانه را جدا می‌کند نیز به‌وسیله همین شیشه بالکن‌ها جدا شود. تا در صورت لزوم این شیشه‌ها را جمع کرد و از محیطی گسترده‌تر استفاده کرد و یا در هنگام مهمانی‌ها از فضایی بیشتر برخوردار بود.

این شیشه‌‌ها در قسمت داخلی می‌توانند تاشو و ریلی باشند و در قسمت بیرونی بالکن، تمام قد و یا نیمه باشند. نظر شما چیست به نظر شما چه موارد دیگری برای کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها  برشمرد؟

مطالب مرتبط