شیشه بالکن, مقالات

نکات طراحی شیشه بالکن برای خانه لوکس شما

نکات طراحی شیشه بالکن

شاید رمانتیک ترین بخش خانه در حال حاضر، بالکن، وسیله ای باشد که برای آرامش و آسایش شما ساخته شده است. این فقط گسترش فضا نیست. تهویه و روشنایی مناسب را نیز ارائه می دهد. اما، این ویژگی های بالکن اغلب نادیده گرفته می شوند.

حتی اگر شیشه بالکن اهداف زیبایی را به خوبی انجام می دهد، برای پاکسازی هوای داخل خانه لازم است. بدون بالکن، نمی توانید تهویه منظم داشته باشید یا بصورت نور کافی  در روز دریافت کنید. بالکن همچنین فضای مناسبی برای رهایی از استرس است. بعد از یک روز طولانی و خسته کننده، می توانید از بالکن برای نشستن و استراحت استفاده کنید، شاید یک فنجان چای یا قهوه بنوشید و انرژی خود را تجدید کنید. یک خانه لوکس بدون بالکن به همان اندازه مجلل نمی تواند کار کند، زیرا این خانه به سادگی بهترین فضا برای ارتباط با دنیای بیرون است.

در اینجا چند نکته برای طراحی شیشه بالکن وجود دارد که می تواند به شما در زیبایی خانه لوکس کمک کند.

نکات مهم طراحی شیشه بالکن

جشنی برای احساس شما

دو مورد ضروری برای بالکن عبارتند از – منظره و دکوراسیون. از تجمل واقعی یک بالکن تنها زمانی می توان لذت برد که منظره ای زیبا یا آرام در جلو داشته باشید. مطمئن شوید که شیشه بالکن شما رو به مناظر زیبا و دیدنی نصب شده است. از آنجایی که هیچ کس از بالکن خود منظره درهم ریخته را دوست ندارد، سعی کنید بالکنی طراحی کنید که رو به بهترین سمت خانه شما باشد.

عایق صدا و تهویه
بیشتر بخوانید

هنگامی که در مورد منظره تصمیم گرفتید، باید با گزینه های دکور ادامه دهید. بالکن خود را با یک تاب یا یک کیسه حبوبات، شاید یک جعبه کاشت برای فضای سبز، مبله کنید. یکی دیگر از انتخاب های خوب برای دکور قرار دادن یک ست کوچک از میز قهوه خوری و صندلی های همراه است. بنابراین، هنگامی که زمان نوشیدن فرا می رسد، می توانید در حالی که از فضای بیرونی زیبا و نسیم خنک لذت می برید، طعم خوب قهوه تازه دم را میل کنید.

قرار گرفتن در جهت درست

از آنجایی که بالکن ها منبع خوبی برای ورود نور هستند، بهتر است آنها را در جهتی طراحی کنید که بتوانید نور خورشید را بدون گرم کردن بیش از حد فضای داخلی دریافت کنید. اگر شیشه بالکن شما در تمام طول صبح و بعد از ظهر نور طبیعی روز را دریافت می کند، ممکن است بیش از حد باشد. و حتی پرده ها یا کرکره ها نمی توانند به طور کامل از گرما جلوگیری کنند.

تابش نور خورشید نیز می تواند برای مبلمان شما مضر باشد. از آنجایی که احتمالاً مبلمان خود را در بالکن یا نزدیک آن قرار می دهید، ممکن است بخواهید به دقت جهت بالکن خود را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ممکن است در نهایت با مبلمان رنگ و رو رفته مواجه شوید. بنابراین، در نظر گرفتن جهت بسیار مهم است.

نکات مهم طراحی شیشه بالکن

نوع شیشه

مقررات ایمنی خوب برای طراحی بالکن الزامی است. با شیشه بالکن می توانید با استفاده از شیشه های فرآوری شده این ایمنی را به دست آورید. برخلاف شیشه های استاندارد، شیشه های فرآوری شده برای ایجاد مقاومت و استحکام بهینه در برابر ضربه سخت می شوند. شیشه های سخت شده یا شیشه های لمینت به عنوان شیشه بالکن زمانی که ایمنی در اولویت است ایده آل است. جدا از این، شما باید ضخامت و اندازه مناسب یک جداره را برای استفاده در طراحی بالکن انتخاب کنید. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود به راحتی نیازهای زیبایی و ایمنی را برآورده کنید.

شیشه بالکن متحرک
بیشتر بخوانید

پارامترهای ایمنی

هنگام طراحی شیشه بالکن خود، اطمینان حاصل کنید که تمام پارامترهای ایمنی رعایت شده است. باید با اطمینان از استانداردهای ایمنی برای همه گروه های سنی طراحی شود. همچنین یک بالکن باید بتواند در برابر تمام شرایط آب و هوایی مقاومت کند. به خصوص در زمان باران های موسمی، کف بالکن نباید لغزنده باشد، در غیر این صورت ممکن است منجر به آسیب شود. بنابراین، گزینه های کف باید با در نظر گرفتن این مورد انتخاب شود.

یکی دیگر از پارامترهای ایمنی مهم ارتفاع و عرض نرده شیشه ای بالکن است. آنها باید بر اساس جان پناه طراحی شوند. الزامات ارتفاع هر دو جان پناه و نرده محافظ باید یکسان باشد تا حفاظت کافی را فراهم کند.

آنها را خوب شکل دهید

بالکن ها الحاقات همه کاره برای خانه های لوکس شما هستند. می‌توانید یک بالکن L شکل برای دریافت نور خورشید طراحی کنید، یا می‌توانید یک بالکن جعبه‌ای شکل برای مطابقت با نما انتخاب کنید. یکی دیگر از انواع محبوب استفاده از شیشه بالکن با بالکن منحنی یا مربعی است که صرفاً به اهداف معماری شما بستگی دارد.

یک گزینه مرسوم، طراحی نیمه داخل یا نیمه بیرون است که در آن نیمی از فضای بالکن در داخل خانه شما خواهد بود. در غیر این صورت، می توانید بالکن هایی را انتخاب کنید که دارای پنجره های حاشیه ای هستند که توهم تداوم را برای وحدت در طراحی ایجاد می کنند. از چنین اشکال ابتکاری بالکن می توان برای بهره مندی از مزایای نور و تهویه بهینه، همراه با سبک ساختاری جذاب استفاده کرد. شکل گیری مناسب بالکن همه تفاوت را ایجاد می کند.

3 دلیل برای اینکه مردم شیشه بالکن را برای خانه ترجیح می دهند
بیشتر بخوانید

برای بهترین راه حل های شیشه بالکن، می توانید به متخصصین ونوس جام اعتماد کنید. ما راه حل های شخصی سازی شده و نوآورانه در شیشه را برای مطابقت با تمام نیازهای معماری و طراحی شما ارائه می دهیم. با رویکرد یکپارچه و دانش تخصصی شیشه، محصولات و خدمات با کیفیت بالا را ارائه می دهیم. ونوس جام یک رویکرد 360 درجه برای ارائه یک معامله تجاری بدون درز دارد. درست از انتخاب محصول، خرید، ارزیابی سایت گرفته تا مشاوره، مدیریت پروژه و پشتیبانی پس از فروش، ما بهترین پشتیبانی را ارائه می دهیم.

سر در گم مانده اید که از چه شیشه ای برای بالکن خود استفاده کنید؟ برای یافتن محلول های شیشه ای مناسب می توانید از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

منبع:

https://www.glasxperts.com/balcony-glass-design-tips-for-your-luxury-home/