شیشه بالکن, مقالات

نصب شیشه بالکن | تمام آن‌چه باید درباره نصب این نوع از شیشه‌ها بدانیم

نصب شیشه بالکن

شیشه بالکن؛ عامل استفاده بهینه از فضای بالکن

یکی از مدرن‌ترین شیوه‌های استفاده بهینه از فضای بالکن، ایجاد بالکن شیشه‌ای با استفاده از انواع شیشه بالکن و یراق‌آلات مورد نیاز برای آن است. این انتخاب باعث می‌شود، ضمن پوشاندن محوطه بالکن بتوانید بدون هیچ مزاحمتی از فضای بالکن استفاده کنید و دید کاملی نسبت به فضای بیرونی داشته باشید. این نوع از شیشه همچنین جلوه بسیار زیبایی به نمای ساختمان می‌دهد. در این مطلب با نکات مهم در زمینه نصب شیشه بالکن آشنا می‌شویم.

مزایای نصب شیشه بالکن

اگر در زمان انتخاب شیشه بالکن از وجود مشاوران نصب شیشه بالکن بهره بگیرید و انتخاب درستی داشته باشید، ایجاد بالکن شیشه‌ای می‌تواند هم باعث زیبایی در نمای بیرونی و هم باعث ایجاد کاربرد مفید از محوطه بالکن شود. بالکن شیشه‌ای را همچنین می‌توانید همچون بخشی از فضای داخلی خانه خود بدانید و با انواع وسایل دکوراسیون به آن زیبایی ببخشید. برخی از مزایای نصب شیشه بالکن را با هم مرور می‌کنیم:

 • بالکن شیشه‌ای امکان هماهنگی با انواع سبک دکوراسیون سنتی و مدرن را دارد
 • شیشه بالکن دارای مقاومت بالایی در برابر ضربات است
 • انواع شیشه‌های بالکن در برابر تغییرات دمایی مقاوم هستند
 • شیشه بالکن را می‌توانید در هر نوع اقلیم آب و هوایی نصب کنید
 • شیشه‌های بالکن در برابر سرما و گرما عایق هستند
 • نصب شیشه بالکن باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود
 • شیشه بالکن از ورود گرد و خاک و باد و باران به داخل بالکن، پیشگیری می‌کند
 • مکانیزم‌های مختلفی برای باز و بسته شدن شیشه بالکن وجود دارد
 • شیشه‌های بالکن دارای درجه شفافیت مختلف هستند
 • امکان ایجاد طرح‌هایی بر روی شیشه‌های بالکن وجود دارد
 • با نصب شیشه بالکن می‌توانید در فصول مختلف سال از منظره بیرونی لذت ببرید
شیشه بالکن ریلی
بیشتر بخوانید

مزایای نصب شیشه بالکن

نکات مهم در زمان نصب شیشه بالکن

قبل از هرگونه تصمیم‌گیری درباره نصب و اجرای شیشه بالکن نکاتی هست که باید با آن‌ها آشنا باشید. اولین نکته این است که می‌توانید با تحقیق اینترنتی در سایت‌های مختلف، آگاهی خود را درباره انواع شیشه‌های بالکن و کاربردهای آن‌ها افزایش دهید. در ادامه برخی از نکات مهم دیگر در زمینه نصب شیشه بالکن را با هم مرور می‌کنیم.

از خدمات مشاوره استفاده کنید

هرقدر آگاهی ما درباره شیشه‌های بالکن زیاد باشد، باید بدانیم نصب این نوع از شیشه‌ها کاری کاملا تخصصی است و بهتر است در این زمینه از دانش و تجربه کارشناسان استفاده کنیم. برای دریافت هرگونه مشاوره درباره خرید، نصب و اجرای شیشه بالکن می‌توانید در بخش تماس با ما از سایت ونوس جام از خدمات مشاوره اینترنتی و تلفنی کارشناسان این شرکت بهره‌مند شوید.

بررسی محل نصب

یکی از مزایای شیشه‌های بالکن این است که می‌توانید آن را در انواع بالکن با اشکال گوناگون مربعی، مستطیلی، نیم‌دایره و اشکال دیگر، نصب و اجرا کنید. در مرحله اول برای توضیح محل نصب می‌توانید از بالکن ساختمان خود عکس تهیه کنید و آن را برای مشاوران شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نصب شیشه بالکن ارسال کنید.

محاسبه متراژ شیشه بالکن

متراژ شیشه بالکن یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت شیشه بالکن است. برای محاسبه قیمت باید طول و عرض دهنه بالکن را برای نصب پنل‌ها محاسبه کنید. قیمت خرید این نوع از شیشه‌ها نیز بر اساس متر مربع محاسبه می‌شود.

از سوی دیگر بسته به قوانین شرکت‌های نصب، میزان ارتفاع کمتر از حد مشخص (برای مثال: 170 سانتی‌متر)، معادل همان عدد محاسبه می‌شود؛ و میزان عرض دهنه بالکن نیز اگر کمتر حدی مشخص (برای مثال: 3 متر) باشد نیز معادل همان عدد محاسبه خواهد شد.

راهنمای خرید نرده بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

خرید شیشه بالکن

خرید شیشه بالکن

در حال حاضر انواع گوناگونی از شیشه‌های بالکن خارجی و تولید داخل در کشور وجود دارد. برای خرید شیشه بالکن بهتر است ابتدا از کیفیت شیشه‌های بالکن ارائه شده در بازار آگاه شوید. مزیت خرید از شرکت ونوس جام این است که این شرکت، یکی از برترین تولید کنندگان شیشه‌های بالکن با بهره‌گیری از فناوری روز اروپا است؛ همچنین خرید از ونوس جام به معنای خرید از کارخانه و با کمترین قیمت ممکن است.

نوع مکانیزم باز و بسته شدن را انتخاب کنید

در حال حاضر، مکانیزم‌های مختلفی برای باز و بسته شدن شیشه‌های بالکن وجود دارد. نوع مکانیزم می‌توانید بر اساس یراق‌آلات مورد نیاز و نوع شیشه در آن مکانیزم، روی قیمت خرید و قیمت نصب شیشه بالکن اثرگذار باشد. انواع مکانیزم باز و بسته شدن شیشه‌های بالکن عبارتند از:

 • شیشه بالکن ریلی
 • شیشه بالکن تاشو
 • شیشه بالکن پنجره‌ای

انتخاب جنس و رنگ شیشه

شیشه‌های بالکن عموما از نوع سکوریت هستند. یکی نکات مهم در این زمینه این است که بدانیم: تعیین ابعاد شیشه بالکن باید قبل از مراحل سکوریت شدن انجام شود؛ زیرا بعد از سکوریت شدن، شیشه قابلیت برش ندارد.

ما می‌توانید از انواع شفاف و تیره شیشه بالکن استفاده کنید و یا با عملیات سند بلاست، شیشه‌های بالکن به‌صورت مات سفارش دهید. همچنین با استفاده از این فناوری می‌توان طرح‌های مختلفی را بر روی شیشه بالکن ایجاد کرد.

انتخاب یراق‌آلات شیشه بالکن

یراق‌آلات شیشه‌های بالکن عموما متشکل از انواع پروفیل یا فریم آلومینیومی در لبه‌های کناری پنل‌ها، انواع ریل‌ها برای هدایت پنل‌های شیشه‌ای، انواع دستگیره، چرخ و قفل است. از دیگر مزایای خرید از ونوس جام دسترسی به یراق‌آلات اوریجینال تولید شرکت‌های ترکیه با بالاترین کیفیت و دوام است.

شیشه بالکن متحرک
بیشتر بخوانید

نصب شیشه بالکن

نصب شیشه بالکن را به ونوس جام بسپرید

شرکت ونوس جام یکی از شرکت‌های فعال و باسابقه در زمینه تولید، توزیع، مشاوره، نصب و اجرای انواع شیشه‌های بالکن با انواع مکانیزم‌های باز و بسته شدن است. متخصصان شرکت ونوس جام می‌توانند خدمات مشاوره در زمینه پروژه‌های کوچک و بزرگ را به شما ارائه دهند و انواع شیشه بالکن مورد نیاز شما را در محل پروژه نصب کنند. اجرای موفق بیش از هزار پروژه یکی از افتخارات ونوس جام است.