شیشه بالکن, مقالات

راهنمای خرید نرده بالکن شیشه ای

نرده بالکن شیشه ای

سیستم های نرده بالکن شیشه ای برای بسیاری از افراد به انتخاب نهایی در دکوراسیون منزل شیک و لوکس تبدیل شده است. محبوبیت فزاینده آنها نسبت به انتخاب های سنتی چوب سخت و نرده های عرشه کابلی این موضوع را ثابت می کند. نرده های شیشه ای حس ظرافت شیک و پیچیدگی مدرن را القا می کنند که شکست دادن آن سخت است.

تقاضای زیاد برای نرده‌های شیشه‌ای از این واقعیت ناشی می‌شود که به شما امکان می‌دهند از یک منظره بدون وقفه لذت ببرید. آنها معمولاً در ساختمان‌های آپارتمانی مرتفع و مکان‌هایی که حفظ حریم خصوصی یک نگرانی عمده نیست، واضح هستند. اما در مناطق دیگر، مردم ترجیح می دهند آنها را مات کنند. این طیف گسترده از تطبیق پذیری همچنین به تبدیل نرده های شیشه ای بالکن به یکی از بهترین انتخاب ها در بازارهای امروزی کمک می کند.

با این حال، طیف گسترده ای از گزینه های نرده شیشه ای موجود می تواند انتخاب بهترین نرده برای خانه شما را بسیار سخت کند. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که ویژگی‌های هر کدام را ندانید یا از انتظاری که از انتخاب خود دارید ندانید. بنابراین، چگونه می خواهید بهترین نرده شیشه ای بالکن را برای خود انتخاب کنید؟

انواع نرده بالکن شیشه ای

اگر می خواهید به هر فضایی ارزش و حس لوکسی اضافه کنید، نصب نرده شیشه ای راه حل مساله است. برای بسیاری از افراد، ساده ترین راه برای رسیدن به این هدف، نصب نرده های شیشه ای با کیفیت در بالکن، عرشه، پاسیو و ایوان خود است.

پانل های عرشه شیشه ای برای بهبود انواع مختلف ساختمان ها از جمله خانه ها و املاک تجاری استفاده می شود. این به این دلیل است که صاحبان خانه آنها را به عنوان یک گزینه پیچیده و کم تعمیر می بینند که به طور یکپارچه با هر سبک بیرونی ترکیب می شود و نیازی به تعمیر یا نگهداری زیادی ندارد.

انواع مختلفی از سیستم های نرده عرشه شیشه ای وجود دارد. هر نوع دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود است. با این اوصاف، انواع زیر برخی از بهترین گزینه ها برای صاحبان املاکی است که می خواهند ارزش و زیبایی را به خانه خود بیافزایند و همچنین هزینه های نگهداری را کاهش دهند. این شامل:

نرده بالکن شیشه ای فریم لس (بدون قاب یا بدون فریم)

Frameless Glass Balcony Railing

اگر منظره خیره کننده ای دارید و می خواهید مطمئن شوید که بدون وقفه است، سیستم های نرده عرشه شیشه ای بدون قاب بهترین گزینه برای شما هستند. این سیستم ها دارای پانل های عرشه شیشه ای هستند که حاشیه قاب ندارند. این به شما امکان می دهد از مناظر زیبایی لذت ببرید که توسط هیچ ساختار پشتیبانی قابل مشاهده قطع نمی شود.

به همین دلیل، نرده عرشه شیشه ای بدون قاب اولین انتخاب برای هر بالکن، عرشه یا تراس روی پشت بام است. بهتر از این، می توانید این سیستم ها را مطابق با مشخصات خود سفارشی کنید. این به شما این امکان را می دهد که بیشترین بهره را از دیدگاه های خود ببرید.

شیشه بالکن در طراحی داخلی
بیشتر بخوانید

نرده بالکن شیشه ای فریم دار (قاب دار) 

Framed Glass Balcony Railings

اگر منظره خیره کننده ای دارید و می خواهید مطمئن شوید که بدون وقفه است، سیستم های نرده عرشه شیشه ای بدون قاب بهترین گزینه برای شما هستند. این سیستم ها دارای پانل های عرشه شیشه ای هستند که حاشیه قاب ندارند. این به شما امکان می دهد از مناظر زیبایی لذت ببرید که توسط هیچ ساختار پشتیبانی قابل مشاهده قطع نمی شود.

به همین دلیل، نرده عرشه شیشه ای بدون قاب اولین انتخاب برای هر بالکن، عرشه یا تراس روی پشت بام است. بهتر از این، می توانید این سیستم ها را مطابق با مشخصات خود سفارشی کنید. این به شما این امکان را می دهد که بیشترین بهره را از دیدگاه های خود ببرید.

نرده شیشه ای مدرن بالکن

Modern Glass Balcony Railings

نرده های شیشه ای مدرن بالکن مانند هر پوشش شیشه ای دیگر هستند. تنها تفاوت این است که این پانل ها معمولاً برای سهولت در نگهداری و تمیز نگه داشتن آن ها استفاده می شوند.

نرده بالکن شیشه ای سکوریت

Tempered Glass Balcony Railing

به زبان ساده، شیشه سکوریت شیشه ای است که با استفاده از حرارت سخت شده است. یک فرآیند گرمایش و سرمایش خاص، شیشه های از پیش برش خورده معمولی را به پانل هایی تبدیل می کند که شکستن، خراشیدگی یا آسیب دیدن آن ها از هر راه دیگری سخت تر است.

در واقع، شیشه سکوریت می تواند تا شش برابر قوی تر از شیشه معمولی باشد. و اگر بشکند، این پانل های شیشه ای به جای تکه های بزرگ به قطعات کوچک تبدیل می شوند. این ویژگی ایمنی خطر آسیب ناشی از شکستگی شیشه را کاهش می دهد.

نرده های شیشه سکوریت شده از پنل های شفاف استفاده می کنند که به شما امکان می دهد از هر منظره ای بدون حواس پرتی لذت ببرید. اگر یک نرده عرشه زیبا می خواهید که برای کودکان و حیوانات خانگی کوچک نیز ایمن باشد، این بهترین گزینه شماست. این به این دلیل است که نرده های شیشه ای با فضاهای بسیار کوچک بین پانل ها نصب می شوند که خطر گیر کردن سر و اندام کوچک را کاهش می دهد.

پانل های شیشه ای همچنین گزینه ای بسیار محبوب برای ایجاد نرده های شیشه ای بدون قاب برای ساختمان های تجاری هستند.

مزایای نرده بالکن شیشه ای

  1. به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد

بر خلاف انواع دیگر مواد عرشه، سیستم های نرده شیشه ای برای افزایش دوام خود نیازی به رنگ آمیزی یا تکمیل مجدد ندارند. از آنجایی که عرشه ها به طور مداوم در معرض عناصر قرار می گیرند، این یک عامل مهم است که باید به آن توجه کرد.

  1. محافظت در برابر زنگ زدگی

از پانل های شیشه ای گرفته تا ستون ها و سایر قطعات فولادی ضد زنگ، هیچ یک از اجزایی که در نصب سیستم های نرده شیشه ای استفاده می شوند، به مرور زمان زنگ زده یا خورده نمی شوند.

  1. بهبود ایمنی و دوام

از منظر عملی، نرده های شیشه ای مزایای زیادی دارند. آنها به نگهداری منظم زیادی نیاز ندارند و می توانند چندین دهه دوام بیاورند.

تراس و بالکن خود را با شیشه بازسازی کنید
بیشتر بخوانید

آنها همچنین گزینه ای بسیار امن برای بالکن ها، عرشه ها و سکوهای مرتفع هستند. نرده های شیشه ای به هیچ وجه پوسیده یا فرسوده نمی شوند، حتی پس از چندین سال استفاده. این بدان معناست که شما می توانید برای ایمن ماندن در طول عمر خود به آنها اعتماد کنید.

پانل‌های شیشه‌ای معمولاً نسبت به سایر مواد عرشه مانند چوب، دمای بالاتری را تحمل می‌کنند. آنها همچنین در برابر ترک های سطحی محافظت می شوند.

همچنین، به خاطر داشته باشید که اکثر نرده های عرشه شیشه ای از پانل های شیشه ای استفاده می کنند. این نوع شیشه در هنگام شکستن یا ترک خوردن خرد نمی شود. این باعث می شود چنین سیستم هایی بسیار ایمن و بادوام باشند.

  1. دید عالی

بر خلاف سایر مواد عرشه، پانل های شیشه ای شفاف دید شما را نسبت به محیط اطراف مسدود نمی کند. این مورد جذابیت زیبایی شناسی دلپذیر و شیک به آن می بخشد.

  1. نصب آسان

نصب نرده شیشه ای کار بسیار آسانی است. برای نصب نیازی به حفاری یا آماده سازی ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید پانل شیشه ای مورد علاقه خود، پایه و فاصله دهنده است.

معایب نرده بالکن شیشه ای

تنها عیب قابل توجه استفاده از نرده شیشه ای این است که کمی گران تر است. در حالی که کاملاً مقرون به صرفه نیست، این سیستم ها بیشتر از نرده های چوبی هزینه دارند.

دلیل اصلی این امر این است که نرده های شیشه ای در طیف گسترده ای از طرح های مد روز در دسترس هستند. این واقعیت که بسیاری از مردم آنها را انتخابی شیک تر و شیک تر می دانند به این معنی است که پانل های شیشه ای همیشه گران تر خواهند بود.

نحوه نگهداری از نرده بالکن شیشه ای

با گذشت زمان، خاک، گرد و غبار و لکه های باران روی هر سطح شیشه ای جمع شوند. بنابراین مهم است که پانل های نرده شیشه ای خود را تمیز کنید تا شفاف بماند و دید شما به بهترین شکل ممکن به نظر برسد. از آنجا که آنها همیشه در معرض عناصر هستند، تعمیر و نگهداری منظم نیز ایمنی و دوام نرده شیشه ای شما را تضمین می کند.

نگهداری از نرده شیشه ای بالکن شامل چند مرحله است، از جمله:

  1. بازرسی بصری
چرا شیشه بالکن؟
بیشتر بخوانید

تمام تکیه گاه ها و براکت های نرده ها را هر ماه یکبار برای هر گونه علائم سایش بررسی کنید. اگر شل هستند، اقدامات مناسب را برای اصلاح آن انجام دهید. اما اکثر این قطعات معمولا از آلومینیوم ساخته شده اند، بنابراین خوردگی مشکلی ندارد.

همچنین از وجود زهکشی مناسب در اطراف پایه نرده اطمینان حاصل کنید. آسیب آب می تواند باعث پوسیدگی در اطراف عرشه شود و کل سیستم نرده را ضعیف و ناامن کند.

فراموش نکنید که کف بالکن و غشای ضد آب زیر آن را نیز حفظ کنید. چه روی زمین باشد و چه پوشیده شده باشد، باید این اجزا را نیز به طور منظم بررسی کنید. این به این دلیل است که بدون بازرسی و نگهداری مناسب، غشا ممکن است شکاف ها و سوراخ هایی در آن ایجاد کند.

به نوبه خود، این می تواند ایمنی ساختاری و یکپارچگی عرشه یا بالکن شما را به خطر بیندازد. این یک چیز ترسناک است که باید به آن فکر کنید، به خصوص اگر در یک ساختمان بلند زندگی می کنید یا کار می کنید!

  1. تمیز کردن

پانل های شیشه ای را هر چند وقت یکبار با مخلوط آب و صابون ظرفشویی تمیز کنید. برای این کار می توانید از هر محصول پاک کننده شیشه نیز استفاده کنید. راه حل مفید دیگری که باید به خاطر داشته باشید سرکه و آب است. این محلول اسیدی برای تمیز کردن شیشه و از بین بردن هرگونه کپک یا میکروب معجزه می کند.

و اگر لکه‌های آبی شما را آزار می‌دهد، پس از هر بارندگی می‌توانید به راحتی با استفاده از یک اسکاج ملایم از این رگه‌ها مراقبت کنید.

قیمت نرده بالکن شیشه ای

نصب نرده های شیشه ای ممکن است گران تر باشد، اما همه اینها به منطقه ای که با آن کار می کنید بستگی دارد. بنابراین یک سیستم نرده شیشه ای در یک بالکن کوچک هزینه بسیار کمتری برای نصب در یک عرشه بزرگ در فضای باز یا محوطه استخر خواهد داشت.

با این حال، هزینه نرده بالکن شیشه ای به سه بخش تقسیم می شود: هزینه پانل های شیشه ای واقعی، سخت افزار و نصب (اگر با یک حرفه ای کار می کنید).

نتیجه

در مجموع، سیستم نرده شیشه بالکن یک گزینه عالی است که می تواند برای طیف وسیعی از موقعیت ها مناسب باشد. مقرون به صرفه است، نگهداری آن آسان است و عنصر ظریفی از ظرافت و پیچیدگی را به هر ملکی اضافه می کند.

اگر به نصب نرده شیشه ای در خانه خود فکر می کنید، همیشه ایده خوبی است که با متخصصان مجربی کار کنید که می توانند برای پول شما ارزش قائل شوند. شما می توانید با ونوس جام با شماره 09144075948 تماس گرفته و اطلاعات بیشتری از کارشناس شرکت دریافت نمایید.

منبع:

https://deckshoppe.com/guide-buying-glass-balcony-railing