شیشه بالکن, مقالات

فضای بیشتری برای معاشرت ایجاد می کنیم

فضای بیشتری برای معاشرت ایجاد می کنیم

بالکن های شیشه ای

بازسازی بالکن گران است، زیرا در معرض عناصر قرار می گیرد و صاحبان کاندو از استفاده از بالکن خود در اثر صدا، باران، باد، حیوانات یا ته سیگار همسایه خود منصرف می شوند. برخی از مالکان آپارتمان ها با افزودن شیشه های جدا شده یا انواع مختلف صفحه نمایش برای محصور کردن بالکن، از بالکن خود استفاده بیشتری کرده اند، اما ظاهر بصری و تخلفات منطقه بندی با تابلوهای کاندو و مسئولان ساختمان مشکل داشته است.

به دلیل محبوبیت روزافزون سیستم شیشه ، سازندگان می خواستند بتوانند مزایایی را که صاحبان تجربه کرده بودند، اثبات کنند و محققان شروع به انجام مطالعاتی برای ارزیابی ویژگی های بالکن های شیشه ای کردند. مطالعات جدید مزایای مثبتی را که تحقیقات قدیمی‌تر نشان داده‌اند تایید کرده‌اند، در حالی که مزایای اضافی سیستم‌های شیشه‌ای بالکن را نیز آشکار کرده‌اند.

حفظ سازه های بالکن یکی از مهمترین مزایای آن است. زمان بازپرداخت بستگی به شرایطی دارد که سازه ها در زمان افزودن سیستم شیشه به بالکن در چه شرایطی بودند. طولانی ترین طول عمر برای سازه های بتنی زمانی حاصل می شود که سیستم های شیشه ای بلافاصله پس از بازسازی بالکن به ساختمان اضافه شوند. هیچ اقدام یا راه حل دیگری برای بازسازی بالکن به جز افزودن سیستم های شیشه ای به بالکن، طول عمر بیشتری را برای سازه های بالکن فراهم نمی کند.

در داخل یک بالکن شیشه ای ، رطوبت هوا 5-10٪ کاهش می یابد و سازه ها در معرض باران یا آب قرار نمی گیرند. هم حفظ و هم صرفه جویی در انرژی با آزمایش های میدانی گسترده مشخص شده است. صرفه جویی در انرژی متفاوت است. در فنلاند، صرفه جویی در انرژی از 3 تا 11 درصد متغیر است. این پس انداز نه تنها یک سود مالی بلکه یک سود زیست محیطی را نیز نشان می دهد

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که دمای بالکن شیشه ای می تواند در طول ماه های تابستان به سطوح مضر افزایش یابد. به عنوان مثال، چند مطالعه روی بالکن‌های شیشه‌ای در تامپره، فنلاند در تابستان 2010 به دمای نزدیک به 40 درجه رسیدند. این امر عملکرد خشک‌کردن سازه بالکن را در طول ماه‌های تابستان ارتقا می‌دهد و در نتیجه عمر سازه‌های بالکن را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، بررسی ها نیز نشان داد که مشکلات گرمای بیش از حد با باز کردن شیشه بالکن به راحتی قابل حل است. بهترین اثر تهویه در اسپانیا به دست آمد، زمانی که پرده های خورشیدی پایین بودند و 25٪ از شیشه باز بود. در این مورد، دمای بالکن در مواقعی حتی کمتر از هوای بیرون بود.

سیستم های بالکن شیشه ای تاشو و کشویی
بیشتر بخوانید

بر اساس نتایج آزمایشات آزمایشگاهی، صدای موجود در هوا را می توان تا 25 دسی بل در داخل بالکن کاهش داد. هنگامی که هر دو ریل و سیستم های شیشه ای با هم طراحی می شوند، نمای بالکن با طول عمر طولانی و بازپرداخت کوتاه به راحتی قابل دستیابی است. ریل های بالکن مقاوم سازی شده برای بارهای باد اضافی ناشی از سیستم های شیشه ای محاسبه نشده اند. همچنین دریچه های مجرای اگزوز، که معمولاً در داخل بالکن قرار دارند، باید به بیرون کشیده شوند.

در اکثر کشورها و شهرها، وقتی برای اولین بار در مورد این سیستم های شیشه ای می شنوند، واکنش اولیه مردم به محوطه بالکن این است که نتیجه بگیرند که فضای زندگی را اضافه می کند. با این حال سیستم های شیشه نباید طرح اصلی بالکن را تغییر دهند. در عوض، بالکن ها باید همانطور که در ابتدا طراحی شده بودند – به عنوان یک فضای بیرونی استفاده شوند. اکثر سیستم‌های شیشه‌ای که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند، کاملا جمع‌شونده هستند و دارای شکاف‌های ۲ تا ۳ میلی‌متری بین صفحات شیشه‌ای سکوریت شده برای گردش هوا هستند. پانل ها تک جداره هستند، بنابراین خود پانل ها به همراه شکاف های هوا فضای مطبوع یا حرارتی ایجاد نمی کنند. هر زمان که ویژگی های سیستم های فعلی به درستی ارائه شده باشد، همراه با بحث در مورد مزایای آن در رابطه با هزینه های تعمیر و نگهداری، صرفه جویی در انرژی و سطح صدا، مسئولان از این به عنوان یک محصول جدید و نوآورانه در صنعت ساختمان استقبال کرده اند. 

چرا شیشه بالکن؟
بیشتر بخوانید

مزایای بالکن شیشه ای

مزایای بالکن شیشه ای

فضا برای زندگی ایجاد می کند :

فضایی برای زندگی ایجاد می کند: سیستم شیشه بالکن های بزرگتر را امکان پذیر می کند. کاربرپسندی افزایش می‌یابد و خانه ابعاد فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند.

از نما محافظت می کند :

طول عمر بالکن شیشه ای  50 سال است و با برخی تعمیرات، در مقایسه با یک دال بتنی محافظت نشده در بالکن باز، تا 90 سال می رسد. بالکن های شیشه ای نه تنها از نما محافظت می کنند، بلکه نیاز به نگهداری از پنجره ها و درها را نیز کاهش می دهند.

سر و صدا را کاهش می دهد :

شیشه یک محافظ موثر در برابر ترافیک و سایر صداهای مخرب ایجاد می کند. شیشه یکپارچه سطح سر و صدا را تا 20 دسی بل کاهش می دهد.

آب و هوای داخلی را بهبود می بخشد :

بالکن های شیشه ای هوا را قبل از ورود به آپارتمان گرم می کنند. این اثر بر بهبود آب و هوای حرارتی داخل ساختمان دارد.

اجازه ورود به نور :

با طراحی مناسب، شیشه می تواند هم بالکن و هم آپارتمان را سبک تر کند. موقعیت بالکن، زاویه و مواد استفاده شده به جذب نور کمک می کند.

مزایای بالکن شیشه ای

هزینه های انرژی را کاهش می دهد:

 بالکن های شیشه ای هزینه های گرمایش ملک را تا 20 درصد کاهش می دهد.

راحتی را افزایش می دهد :

بالکن های شیشه ای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و به راحتی بیشتر و حرکت کمتر کمک می کنند.

ارزش را افزایش می دهد :

بالکن های شیشه ای جذابیت ملک و آپارتمان ها را افزایش می دهند. این به افزایش ارزش بازار کمک می کند و سرمایه گذاری را در بلندمدت سودآور می کند.

امنیت را بهبود می بخشد:

از آنجایی که ساکنان زمان زیادی را در بالکن های شیشه ای خود می گذرانند، به این معنی است که حضور بیشتری در منطقه اطراف املاک وجود دارد که خطر خرابکاری را کاهش می دهد.

روش حفظ گرمای بالکن
بیشتر بخوانید

طرح

ما جان تازه ای به نماها می دهیم

بالکن های شیشه ای می توانند برای یک نمای خسته معجزه کنند، و ما شواهد زیادی برای اثبات این موضوع داریم. راه حل های منحصر به فرد بالکن ما سرمایه گذاری است که شخصیت ساختمان را افزایش می دهد و جذابیت محیط زندگی را افزایش می دهد. برای ساکنان، شاید عمدتاً فضای داخلی است که فرصت های جدیدی را ایجاد می کند. بالکن ابعاد بیشتری به خانه می بخشد و مکانی امن برای استراحت و گذراندن وقت با هم فراهم می کند.

هدف راه‌حل‌های ما این است که زندگی روزمره را برای کسانی که در سیستم‌های ما سرمایه‌گذاری می‌کنند، بهتر و دلپذیرتر کند.»

عملکرد

فرصت های بزرگ

محصولات ونوس جام گزینه های زیادی را در زمینه طراحی، پنجره، شیشه، رنگ و متریال ارائه می دهند. این انعطاف پذیری تقاضاهای قابل توجهی را برای ما به عنوان تولید کنندگان و تامین کنندگان ایجاد می کند، به همین دلیل است که طراحان ما بسیار ماهر و مدیران پروژه ما بسیار با تجربه هستند. با طراحی مناسب، سیستم‌های بالکن ما به یک عنصر اساسی در معماری تبدیل می‌شوند، با شیشه‌ای که محیط زندگی را بهبود می‌بخشد و ارتباط نزدیک‌تری با زندگی بیرون ایجاد می‌کند.

طراحی هوا

سیستم شیشه ای با پنجره های بزرگ و بدون قاب.

پنجره ها

طراحی پایدارترین و بی صداترین سیستم بدون فریم موجود در بازار است. این تصور فضایی بدون وقفه را القا می کند، زیرا شیشه ها در همان سطح مواد جانوری قرار دارند.

نما

جلوی شیشه‌ها پایین می‌آیند تا پنجره‌های بزرگ‌تری داشته باشند و به دلایل ایمنی همیشه به نرده‌هایی مجهز هستند.

سیستم شیشه ای با پنجره های بزرگ و بدون قاب و بدون گوشه.

پنجره ها

سیستم جلویی ویژن ما یک سیستم لعاب بدون پایه های گوشه است. هنگامی که با سیستم پنجره طراحی ترکیب می شود، که هیچ نمایه عمودی ندارد، احساسی باز با نمای بی وقفه ایجاد می کند که از نظر زیبایی شناختی دلپذیری ایجاد می کند.