شیشه بالکن, مقالات

ضخامت شیشه در بالکن شیشه ای چقدر باید باشد؟

ضخامت شیشه در بالکن شیشه ای

اگر به فکر اضافه کردن بالکن شیشه ای به ملک خود هستید، یکی از نکات کلیدی مورد توجه ضخامت شیشه ای است که استفاده می کنید. این باید به دقت ارزیابی شود – خیلی ضخیم است، و نمی تواند در اتصالات شکاف کند، خیلی نازک است، و شما هم استحکام و هم ایمنی آن را به خطر می اندازید. بنابراین، برای کمک به آسان‌تر کردن این مرحله در زیر نکات مهم را برای تصمیم‌گیری درباره ضخامت شیشه‌ بالکن خود خواهید یافت.

آیا به دنبال نصب یک سیستم شیشه بالکن هستید اما مطمئن نیستید که از چه ضخامت شیشه ای برای اطمینان از ایمن بودن سیستم و مطابقت با استانداردهای ایمنی استفاده کنید. ضخامت شیشه روی بالکن شیشه ای که باید انتخاب کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد. آنها به شرح زیر است؛

  • چه نرده دارید یا نه. اگر نرده شما بیش از 600 میلی متر از سطح زمین قرار دارد، می توانید شیشه های سخت شده با نرده یا شیشه لمینت بدون نرده داشته باشید.
  • این که آیا نرده شما برای مصارف تجاری خانگی است. اگر برای مصارف خانگی است، معمولاً باید آزمایش بارگذاری خط پایین‌تر را انجام دهید (فشاری در هر متر که شیشه می‌تواند قبل از شروع انحراف حرکت در سازه تحمل کند) در این صورت می‌توانید از شیشه نازک‌تر استفاده کنید. اگر برای استفاده تجاری است، معمولاً باید آزمایش بارگذاری خط بالاتر را انجام دهید و اغلب مجبور خواهید بود از شیشه چند لایه استفاده کنید.

ما در ونوس جام در عرضه بالکن های شیشه‌ای که تمام تست‌ها و مقررات ایمنی را برای مصارف خانگی و تجاری رعایت می‌کنند، تجربه داریم. ما اینجا هستیم تا در کل فرآیند از طراحی تا تحویل به شما کمک و پشتیبانی کنیم. ما مطمئن می شویم که شیشه مناسب را برای بالکن شیشه ای خود سفارش دهید.

انواع شیشه بالکن
بیشتر بخوانید

ضخامت شیشه چقدر است؟

تقریباً هر روز از ما سؤالی پرسیده می شود این است که چه ضخامت شیشه ای باید در پروژه های مختلف استفاده شود. پاسخ متفاوت است، اما ما به برخی از گزینه‌های ضخامت شیشه و استفاده از آن نگاه می‌کنیم.

از چه شیشه ضخامتی استفاده کنم؟

ای کاش به این آسانی بود! شما فقط می خواهید بدانید که از کدام ضخامت شیشه استفاده کنید، اما متأسفانه پاسخ صحیح به این سوال تا حد زیادی به چندین عامل دیگر مانند نوع ساختمان، ساختار پشتیبان شیشه، دهانه های شیشه ای متفاوت و کاربرد مورد نظر بستگی دارد. با این حال، توصیه های عمومی وجود دارد که می تواند در مورد محصولات شیشه ای مختلف اعمال شود.

ضخامت شیشه در نرده ها

ضخامت و نوع شیشه مورد استفاده از سیستمی به سیستم دیگر متفاوت است، اما به طور کلی رایج ترین نوع شیشه ای که در سیستم های شیشه بالکن قاب دار استفاده می شود 17.5 میلی‌متر سخت‌شده و لمینیت شده برای کاربردهای خانگی است.

شیشه در بالکن های ژولیت

اصل شیشه بالکن ژولیت بسیار شبیه به شرح نرده بالا است که به موجب آن سخت شدن 10 میلی متری برای هر سیستم بالکنی که با پایه ها و نرده ها قاب شده است نسبتاً استاندارد است و شیشه های لمینت شده 17.5 میلی متری اغلب در طرح های بدون قاب استفاده می شود که شامل ایمنی نیست. ریل. بالکن‌های ژولیت بدون قاب با دهانه بزرگ‌تر اغلب یا امکان‌پذیر نیستند یا به شیشه‌ای با ضخامت 21.5 یا 25.5 میلی‌متر نیاز دارند.

فضای بیشتری برای معاشرت ایجاد می کنیم
بیشتر بخوانید

روی شیشه کف راه بروید

اکثر مردم از راه رفتن روی پانل های کف شیشه ای احساس ناراحتی می کنند، اما در صورت استفاده از ضخامت مناسب، انجام این کار کاملاً ایمن است .شیشه های کوچکتر می توانند از شیشه های سخت شده و چند لایه با ضخامت 25.5 میلی متر، دهانه های متوسط 31.5 میلی متر و دهانه های بزرگتر با ضخامت 33 میلی متر استفاده کنند. نیاز به استفاده اغلب در مواردی ایجاد می‌شوند که یک وسیله نقلیه ممکن است نیاز به پارک روی شیشه داشته باشد، یا موتورسیکلتی که دوباره به سطح ایمنی بالاتر و در نتیجه شیشه ضخیم‌تری نیاز دارد.

اگر به طور خاص به دنبال اجرای یک بالکن شیشه ای بدون قاب هستید، در نظر گرفتن ضخامت بسیار مهم است، زیرا منبع اصلی استحکام برای این ویژگی از شیشه نشات می گیرد.به همین دلیل است که برای سیستم بالکن شیشه‌ای بدون قاب، به شیشه‌های چند لایه مقاوم نیاز دارید.

اگر به دنبال افزودن این ویژگی شیک و باکلاس به خانه خود (چه در داخل خانه یا خارج از منزل) هستید، در تماس با تیم ما تردید نکنید. ما در ونوس جام تعداد زیادی سبک، انواع یراق آلات را عرضه می کنیم. بنابراین، هر چیزی که به دنبال آن هستید، ما آماده کمک به شما هستیم!