مقالات

شیشه بالکن ریلی

شیشه بالکن ریلی تاشو

شیشه بالکن به ابزاری در ساختمان ها اطلاق می شود که به وسیله ی آن فضای داخلی خانه از فضای خارجی آن جدا می شود . شیشه بالکن ها علاوه بر این که موجب ایجاد اتاقکی در بالکن و یا تراس ساختمان ها می شود نمای زیبا و یکدستی به ساختمان نیز می دهد . شیشه بالکن مزیت های فراوانی دارد که موجب شده امروزه در بیشتر ساختمان ها در شهر ها ی بزرگ و کوچک به کار گرفته شود.

از جمله مزیت شیشه بالکن ها می توان به فراهم آوردن یک محیط محصور و بسته در فضای تراس و بالکن در فصل های زمستان و استفاده راحت از این فضا بدون ترس از سرما و باد و باران و برف اشاره کرد . در واقع شیشه بالکن ها یک فضای بسته یا بخش دیگری به فضای ساختمان اضافه می کنند  و می توان در آن جا به عنوان محلی برای پرورش و نگهداری گل و گیاه و یا  محلی برای نشستن و لذت بردن از محیط اطراف استفاده نمود.

شیشه بالکن همچنین از ورود مستقیم نور خورشید جلوگیری می کند در نتیجه در تابستان نیز گرمای اضافی وارد محیط بالکن نمی شود . نصب شیشه بالکن کار هر کسی نمی باشد و برای این کار باید از متخصصان در این زمینه کمک گرفت . شیشه بالکن ها انواع و اقسام مختلفی دارند و به روش های متفاوتی نصب می شوند که در این بحث می خواهیم در مورد شیشه بالکن ریلی و خصوصیات آن مطالبی را بیان کنیم .

شیشه بالکن ریلی :

شیشه بالکن ها از جمله ی ابداعاتی می باشند که موجب شده که بتوان از محیط اطراف و فضای های غیر قابل مصرف و یا کم مصرفی همچون بالکن و تراس بیشترین استفاده ها را برد که در این میان اگر بخواهیم از شیشه بالکنی نام ببریم که این امکان را می دهد که در فضای جوی نا مناسب با نصب آن فضایی امن در مقابل گرد و خاک و باد و باران فراهم آورد و در زمان هایی هم که هوا مناسب و خوب باشد می توان با جمع کردن و باز و بسته کردن راحت آن از هوای تازه محیط استفاده کرد شیشه بالکن ریلی را می توان نام برد .

نصب شیشه بالکن | تمام آن‌چه باید درباره نصب این نوع از شیشه‌ها بدانیم
بیشتر بخوانید

شیشه بالکن ریلی به نوعی از شیشه بالکن ها گفته می شود که از تعدادی شیشه مقاوم سکوریت درست می شوند که معمولا ۸ تا ۱۰ میلیمتری می باشند . بسته به نوع و اندازه طرح ها با اندازه های مختلفی برش می خورند و بر روی دو ریل که یکی در بالا و دیگری درپایین می باشد قرار می گیرند  و برای هر شیشه در بالا و پایین چهار چرخ تعبیه می شود و این امکان را به شیشه ها می دهند که به راحتی بر روی ریل ها حرکت کنند.

اولین شیشه در یک طرف به صورت تاشو باز می شود و عمود بر سطح قرار می گیرد ، شیشه دوم نیز با حرکت بر روی ریل به صورت تاشو و عمودی باز می شود و در مجاورت و موازی با شیشه اول قرار می گیرد و این روند به همین ترتیب ادامه می یابد تا به آخرین شیشه برسد و در پایان تمامی شیشه ها را به صورت جمع شده در یک گوشه و در مجاورت همدیگر با اشغال حداقل فضا مشاهده می نماییم .

در شیشه بالکن ریلی تمامی پروفیل ها و یراق آلات به کار رفته در برابر رطوبت مقاوم می باشند و خاصیت ضد زنگ دارند و در نتیجه در مجاورت آب و باران و برف پوسیده و زنگ زده نمی شوند .

شیشه بالکن ریلی

خصوصیات شیشه بالکن ریلی :

  •  قابلت تبدیل فضای باز به بسته و فضای بسته به باز را به سرعت و آسان میسر می کند .
  • فضایی کاملا مقاوم و با آب بندی کامل توسط چسب های مخصوص به وجود می آورد که مانع از نفوذ گرد و خاک و باد و باران در فصول مختلف می شود .
  •  امکان باز و بسته نگه داشتن هر کدام از لنگه ها بدون محدودیت وجود دارد و کاملا انتخابی می باشد .
  •  دارای قفل هایی از داخل می باشند و از این رو امنیت کامل را به وجود می آورند و در صورتی که از داخل قفل شده باشند امکان ورود از بیرون به هیچ وجه وجود نخواهد داشت .
  •  به راحتی قابل نظافت و تمیز شدن می باشند و به دلیل این که برای نظافت پشت شیشه ها لازم نیست که در پشت شیشه ها حضور داشت به عنوان یکی از بهترین نوع شیشه بالکن ها شناخته می شوند .
  •  امکان مشاهده ی کامل منظره ها و محیط اطراف به علت به کار نبرده شدن فریم و ستون و پایه وجود دارد .
  •  کمترین فضا را به هنگام باز بودن اشغال می کنند .
  • شیشه ها به علت وجود چرخ ها به راحتی بر روی ریل ها جابه جا می شوند .
  •  ظاهری زیبا و جذاب و یکدست و منظم را به ساختمان ها می دهد .
روش حفظ گرمای بالکن
بیشتر بخوانید

موارد کاربرد شیشه بالکن ریلی :

موارد کاربرد شیشه بالکن ریلی

شیشه بالکن ها به طور کلی علاوه بر تراس ها و بالکن ها در موارد بسیاری همچون گلخانه ها ، پنتاوس ، سالن های کنفرانس ، استخر ، سالن های ورزشی ، ویترین فروشگاه ها و برای پارتیشن بندی دفاتر و منازل و … به کار برده می شوند که علاوه بر این که به عنوان فضایی جدید به کار برده می شوند دبرای جلو گیری از ورود گرد و غبار و باد و باران و همچنین به عنوان عایق صوتی برای جلوگیری از ورود اصوات اضافه به داخل و به عنوان عایق حرارتی برای جلو گیری از تابش مستقیم خورشید و … به کار برده می شوند .

شیشه بالکن های ریلی از جمله بهترین نوع شیشه بالکن ها برای کاربرد در بالکن منازل می باشد زیرا باز و بسته شدن ریلی آن مزیتی می باشد که با جمع شن در یک طرف امکان استفاده از بالکن در چهار فصل سال را فراهم می آورد .

جهت اطلاع از قیمت شیشه بالکن و قیمت بالکن شیشه ای با شماره 09144075948 تماس باشید.

مطالب مرتبط