مقالات

شیشه بالکن در طراحی داخلی

استفاده از شیشه بالکن در طراحی داخلی در جوامع امروزی دارای طرفداران زیادی است. این امر به دلیل کاربرد زیاد این شیشه‌ها برای جداسازی مدرن فضا‌های داخلی است. همچنین تبدیل فضاهای نیمه باز به فضای بسته با حفظ چشم‌ انداز و زیبایی محیط از موارد قابل توجه است. با استفاده از این شیشه‌ها به راحتی می‌توان فضاهای زیبا با نورگیری عالی تعبیه نمود.

شیشه بالکن در طراحی داخلی در انواع گوناگون با کاربری‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. در این میان شیشه سکوریت به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار مورد استقبال طراحان قرار گرفته است. در ادامه به بررسی بالکن‌های شیشه‌ای و مزیت استفاده از آن‌ها می‌پردازیم.

سیستم بالکن شیشه‌ای سکوریت متحرک

سیستم بالکن شیشه‌ای سکوریت ریلی که به صورت عمومی بالکن شیشه‌ای نامیده می‌شود طرفداران زیادی دارد. از این سیستم به عنوان پوشش بالکن و تراس‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب فضاهای نیمه باز تراس و بالکن به فضایی قابل استفاده برای تمام فصول تبدیل می‌شود. در این نوع سیستم یک ریل در سقف و یک ریل در کف تعبیه می‌شود. در بیشتر موارد جنس ریل آلومینیومی و ضد زنگ است.

فضاهای بازشو از تعدادی پانل شیشه‌ای و متحرک تقسیم می‌شود که قابلیت باز و بسته شدن را دارند. در این نوع سیستم جنس شیشه‌ها اغلب از شیشه‌های ۸ میلیمتری و نشکن است. در سیستم بالکن شیشه‌ای سکوریت متحرک پانل‌ها به ترتیب در مسیر ریل‌ها حرکت می‌کنند و بازشو‌ها تعبیه می‌شود.

شیشه بالکن در طراحی داخلی

مزایای استفاده از شیشه‌های بالکن

استفاده از بالکن‌های شیشه‌ای مزایای زیادی دارد. از این مزایا می‌توان به عایق قوی در مقابل صدا اشاره نمود. به همین دلیل در شهرهای شلوغ و پرجمعیت مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. این شیشه‌ها علاوه بر اینکه عایق صدا هستند در مقابل سرما و گرما نیز عایق خوبی به شمار می‌روند.

سقف شیشه ای بازشو
بیشتر بخوانید

از دیگر ویژگی‌های این شیشه‌ها ایجاد نماهای یکدست بدون نیاز به ستون است. همچنین این شیشه‌ها به راحتی قابلیت شست و شو و نظافت را دارند.

مزایای استفاده از از شیشه‌های بالکن در فضاهای داخلی

امروزه به دلیل افزایش قیمت ملک خرید خانه‌های بزرگ امری بسیار دشوار است. از طرفی فضاهای بزرگ باعث ایجاد آرامش روانی و انگیزه در افراد می‌شود. به همین دلیل طراحان داخلی از شیشه‌های بالکن برای جداسازی فضاهای داخلی استفاده می‌کنند.

شیشه‌های بالکن بر خلاف دیوارهای داخلی نورگیری فضاها را با مشکل مواجه نمی‌کنند. همچنین با عمق دادن به فضاها باعث بزرگتر جلوه دادن فضاها می‌شوند. این شیشه‌ها با حفظ زیبایی محیط مانع از نفوذ گرد و غبار به داخل فضاهای داخلی منزل می‌شوند.

شیشه بالکن در طراحی داخلی

از دیگر مزایای استفاده از شیشه بالکن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • جلوگیری از نفوذ حشرات و لانه گذاری آن‌ها
  • ایجاد محل‌های بسیار مناسب و نورگیر برای پرورش گل و گیاه
  • قابلیت اجرا در شکل‌های هندسی گوناگون از جمله دایره و چند ضلعی‌ها
  • قابل اجرا در هرگونه شرایط جوی
  • عدم محدودیت در ابعاد

با استفاده از شیشه بالکن در طراحی داخلی به راحتی می‌توان فضاهای رویایی و بی نظیر طراحی و اجرا نمود. این شیشه‌ها باعث ایجاد تحولی عظیم در طراحی منازل و فضاهای گوناگون شده‌اند

جهت سفارش شیشه بالکن و یا دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط