شیشه بالکن, مقالات

شیشه بالکن تاشو

همانطور که می دانیم شیشه بالکن انواع مختلفی دارند که طبق سلیقه ی افراد و شرایط محل مورد نظر نصب می شوند ، ولی در این میان یکی از پرکاربردترین انواع شیشه بالکن ، شیشه بالکن تاشو می باشد که به دلیل خصوصیات و ویژگی های متفاوتی که دارد و به دلیل سهولت در باز و بسته شدن و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که در زیر در مورد خصوصیات و مزایای آن مطالبی را بیان می کنیم ولی قبل از آن بهتر است بدانیم دلیل استفاده از شیشه بالکن چه می باشد و چرا امروز مردم محیط آزاد بالکن را رها کرده و به بالکن های شیشه ای رو آورده اند ؟

دلیل استفاده از شیشه بالکن :

بالکن ها فضایی اضافی در خانه ها می باشند که بسیاری از مردم به علت کمبود جا از آنجا به عنوان محلی برای نگهداری وسایل اضافی ، پهن کردن لباس و یا نشستن در آنجا و مشاهده ی محیط اطراف و یا حتی محلی برای نگهداری حیوانات خانگی استفاده می کنند . ولی این امر همیشه موثر نمی باشد و در فصول مختلف به علت باد و باران و گرد و خاک و … این محیط بی مصرف می ماند و فقط در برخی از فصول اگر شرایط جوی مناسب باشد و آلودگی هوا وجود نداشته باشد و باد نوزد و باران نبارد می توان از این محل استفاده نمود که معمولا هم این امر ممکن نمی باشد و یکی از این شرایط حتما در هر کدام از فصل ها وجود خواهد داشت ،  بنابرین غالبا بالکن ها و تراس ها به محیط های غیر قابل مصرف تبدیل می شوند، اما شیشه بالکن ها این امر را را راحتر کرده اند و موجب شده اند تا بتوان در تمام فصول سال بدون هیچ محدودیتی  از بالکن و تراس استفاده نمود . شیشه بالکن این امکان را به بالکن و تراس می دهد که بتوان در مواقع دلبخواهی آن را باز و بسته و جمع نمود از این رو از مهمترین ویژگی های یک شیشه بالکن مناسب و خوب این می باشد که امکان باز و بسته شدن را در فصول مختلف به افراد بدهد .

بالکن را با گیاهان زیبا کنید – 24 ایده برای طراحی بالکن
بیشتر بخوانید

شیشه بالکن ها حفاظی برای بالکن ها می باشند که با وجود آن از ورود بچه ها و حیوانات خانگی و … به بالکن باکی نخواهید داشت از این رو در مقایسه با نرده های حفاظ هم مطمئنتر می باشند و هم زیبایی بیشتری دارند و هم کاربرد بیشتری می توان از بالکن داشت  .

بالکن ها به دلیل گردو خاک و ورود حشرات موذی و صدا های مزاحم در بیشتر مواقع بی استفاده می باشند و نمی توان به راحتی از آن استفاده نمود . شیشه بالکن این امکان را می دهد که با آسودگی خاطر در بالکن نشست و از مناظر اطراف لذت برد و از ورود سر و صدای اضافی و حشرات موذی و نزولات جوی جلو گیری نمود .  شیشه بالکن همچنین موجب می شود که در سرما و گرما نیز محدودیتی برای استفاده از بالکن نداشته باشید و در هر فصل از سال بتوانید از بالکن و تراس منزلتان استفاده نمایید زیرا که شیشه بالکن تا حدود ۷۰ درصد پوشش برودتی ایجاد می کند .

خصوصیات شیشه بالکن تاشو :

شیشه بالکن تاشو یا جمع شو از جنس سکوریت می باشند و سکوریت به نوعی شیشه گفته می شود که در مقابل ضربات و تنش ها مقاومت بالاتری دارد و به راحتی شکسته نمی شود و اگر در مواقع نادری بشکند به ذرات بسیار ریزی تبدیل می شود که آسیبی به کسی وارد نمی کند . شیشه بالکن تاشو مانند پرده ای شیشه ای برای بالکن عمل می کند به این معنی که باز و بستن یا جمع کردن آن بسیار راحت می باشد و در مواقعی که بخواهیم از محیط باز اطراف استفاده کنیم می توان مانند پرده آن را جمع کنیم . بنابرین شیشه بالکن صرفا یک فضای بسته را به ساختمان تحمیل نمی کند و بسته به میلتان هر موقع که بخواهید می توانید آن را به راحتی باز و بسته کنید .

فاکتورهای مهم در خرید شیشه بالکن
بیشتر بخوانید

شیشه بالکن تاشو که شیشه بالکن جمع شو نیز نامیده می شود از جمله مدرنترین و پر کاربرد ترین نوع شیشه بالکن به شمار می رود زیرا علاوه بر این که ظاهری زیبا و جذاب دارد ، عایق مناسب صوتی و حرارتی نیز محسوب می شوند و در فصول مختلف سال در برابر باد و باران و برف و تگرگ مقاوم می باشند و از نفوذ نزولات جوی به داخل بالکن  جلو گیری می کنند .

شیشه بالکن تاشو از پانل های شیشه ای سکوریت و یا لمینیت به همراه یراق آلات خارجی و غلطک بلبرینگ هایی از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شوند که بر روی محور ریلی حرکت می کنند و در طرفین محور ها جمع می شوند و فضای بسیار کمی را در هنگام جمع شدن اشغال می کنند .

مزایای بالکن شیشه ای تاشو :

بالکن های شیشه ای تاشو  همانطور که گفتیم از جمله ی مدرنترین نوع شیشه بالکن می باشد که از شیشه های ریلی متحرک تاشو تشکیل می شوند . این نوع از شیشه بالکن ها به آسانی جابه جا می شوند و قابلیت اجرا در شکل ها و زاویه های مختلف را دارند . شیشه بالکن تاشو به دلیل جمع شدن راحت و چرخش به داخل بالکن به راحتی قابل نظافت و شستشو می باشند و برای تمیز کردن پشت شیشه نیازی به حضور در پشت شیشه که محل خطرناکی می باشد نیست . شیشه بالکن تاشو به راحتی قابلیت باز شدن و جمع شدن دارند و در هر زمان که نیاز باشد می توان آن را بازکرد در گوشه ی بالکن بر روی ریل جمع نمود . در هنگام باز شدن شیشه بالکن تاشو صفحات شیشه ای در قسمتی از بالکن جمع می شوند و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و مشکلی برای مشاهده ی مناظر اطراف ایجاد نمی کنند . شیشه بالکن تاشو مانند یک پرده ی شیشه ای عمل می کند و مقاوم در برابر حرارت می باشند و عایق مناسب صوتی و رطوبتی می باشد و از ورود گرد و غبار به داخل بالکن جلوگیری می کنند .

چگونه در زمستان بالکن خود را گرم نگه داریم؟
بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط