شیشه بالکن, مقالات

نکاتی برای سازماندهی شیشه بالکن ها

متأسفانه آپارتمان های اکثر ما از نظر فضای مورد نظر تفاوتی ندارند، بنابراین افراد بسیار پیچیده هستند تا فضای زندگی را حداقل کمی بزرگتر کنند. محبوب ترین و مؤثرترین راه “تسخیر” بالکن است، زیرا می توان آن را به دفتر، گلخانه تبدیل کرد یا ادامه اتاق نشیمن کرد. نحوه استفاده از فضای اضافی، هر کس برای خود تصمیم می گیرد، اما در مرحله اول، بدون استثنا، همه باید یک بالکن معمولی را به یک بالکن گرم تبدیل کنند. این بدان معنی است که شما باید اقدامات گرمایشی را انجام دهید، اما محدود کردن آن غیرممکن است – سازماندهی لعاب گرم بالکن یا ایوان خانه به همان اندازه مهم است. کدام پروفیل و پنجره دوجداره برای این کار بهتر است؟ سیستم باز کردن چگونه باید باشد؟ ما با تمام تفاوت های ظریف برخورد می کنیم تا در یک یا دو سال دیگر مجبور نباشیم همه چیز را دوباره انجام دهیم.

نکاتی برای انتخاب و استفاده بهتر از شیشه بالکن ها

1. شیشه گرم چیست؟

اول از همه، متذکر می شویم که اصطلاح فنی “شیشه گرم” وجود ندارد، به این معنی که هیچ ارزش استانداردی برای آن وجود ندارد. اما، با وجود این، این مفهوم به طور گسترده توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرد و به این معنی است که هنگام تبدیل بالکن یا ایوان به فضای نشیمن، باید به چنین شاخص های عایق حرارتی مورد قبول برای پوشش ساختمان دست یافت.

برای گرم کردن بالکن مانند آپارتمان، لازم است عایق کاری کف، دیوارها و سقف بالکن انجام شود. از آنجایی که بخش قابل توجهی از هر بالکن توسط سازه های نیمه شفاف اشغال شده است، آنها باید تا حد امکان هوادهی داشته باشند، دارای نرخ بالای عایق حرارتی باشند. همه این اقدامات با هدف جلوگیری از ورود سرما به اتاق و عدم انتشار گرمای انباشته انجام می شود. گرما از کجا به بالکن می آید؟ می توانید از بخاری برقی یا گرمایش از کف برقی استفاده کنید. اگر دیواری بین بالکن و اتاق مجاور وجود نداشته باشد، گرما به آرامی از آپارتمان منتقل می شود.

در موارد زیر ممکن است به لعاب گرم نیاز باشد:

 • هنگامی که لازم است فضای زندگی اضافی در بالکن سازماندهی شود، به عنوان مثال، یک دفتر، یک منطقه تفریحی، یک کارگاه، یک سالن ورزشی کوچک، گلخانه و غیره.
 • هنگامی که بالکن با یک اتاق مجاور ترکیب می شود تا مساحت آن افزایش یابد. اغلب اتاق‌های نشیمن، آشپزخانه‌ها و اتاق‌خواب‌ها به روشی مشابه گسترش می‌یابند.
 • زمانی که لازم است اتاق مجاور بالکن عایق بندی شود.

شیشه گرم چیست

2. مزایا و معایب بالکن های شیشه ای گرم

اگر حتی در زمستان بالکن یک آپارتمان گرم باشد، پس از چه معایبی می توانید صحبت کنید؟

افزایش فضای زندگی در واقع، برای این منظور، بالکن با نصب پنجره های دو جداره درزبندی شده عایق بندی شده است. به لطف شیشه، بالکن تبدیل به ادامه گرمای کامل آپارتمان می شود.

آلاچیق شیشه ای
بیشتر بخوانید

بهبود عایق صدا پنجره های دو جداره مدرن مورد استفاده در شیشه های گرم دارای شاخص های عایق صوتی عالی هستند، به طوری که در بالکن و آپارتمان بسیار ساکت تر می شود.

یک مانع قابل اعتماد برای پیش نویس ها، بادها، رطوبت و خورشید.

پس از گرم کردن و نصب ، فضای داخلی بالکن را می توان همانطور که می خواهید کرکره یا پرده آویزان کنید تکمیل شود – همه چیز، مانند یک اتاق معمولی.

دوام سیستم های لعاب گرم حداقل 30 سال دوام می آورند

مزایای بالکن های شیشه ای

معایب:.

وزن ساخت بالا، زیرا از یک پروفیل چند محفظه و یک پنجره دو جداره با دو یا سه شیشه استفاده شده است. هر بالکن نمی تواند چنین باری را تحمل کند، بنابراین در برخی موارد لازم است جان پناه و دال بالکن تقویت شود. بالکن های بسیار قدیمی و سست ممکن است برای عایق کاری و لعاب مناسب نباشند. این وضعیت باید توسط یک متخصص ارزیابی شود که حکم صادر می کند و در صورت لزوم مجموعه ای از اقدامات مقدماتی را توصیه می کند.

کاهش نور در اتاق مجاور بالکن یا ایوان، نور طبیعی به میزان قابل توجهی کمتر می شود.

همانطور که می بینید، معایب آن در مقایسه با مزایا چندان قابل توجه نیست، اما اگر فقط می خواهید از قلمرو بالکن خود محافظت کنید و آن را از باد، بارندگی و خاک محافظت کنید.

3. گزینه های شیشه بالکن

 • پلاستیک (PVC) – محبوب ترین، مقرون به صرفه ترین و همه کاره ترین گزینه.
 • پروفیل چوبی از نظر عایق حرارت و صدا تقریباً مشابه پلاستیک است ، اما از نظر ظاهر شیک و دوستی با محیط زیست متفاوت است و برای این کار باید هزینه اضافی بپردازید.
 • آلومینیوم گرم کمی کمتر استفاده می شود، اگرچه پلاستیک و چوب در برخی از کیفیت های عملیاتی دور زده می شوند.

تفاوت ها حتی ممکن است در ویژگی های واحد دو جداره و در سیستم باز کردن کرکره ها باشد. علاوه بر این، شما می توانید سیستم را با انواع لوازم جانبی کاربردی تر کنید.

گزینه های شیشه بالکن

4. نوع پروفیل برای شیشه بالکن

پروفیل پلاستیکی

در بیشتر موارد، برای شیشه بالکن پروفیل پلاستیکی انتخاب می شود. از پلی وینیل کلراید (PVC) ساخته شده و با فولاد با ضخامت حداقل 1.4 میلی متر تقویت شده است تا ساختار به اندازه کافی قوی باشد. در داخل پروفیل پارتیشن هایی وجود دارد که آن را به محفظه ها تقسیم می کند: برخی از آنها برای نصب اتصالات کار می کنند، برخی با مواد تقویت کننده پر می شوند

مزایای پروفیل پلاستیکی:

 • هزینه مقرون به صرفه، به ویژه در مقایسه با همتای چوبی.
 • سفتی عالی، عایق حرارت و صدا؛
 • مقاومت در برابر تغییرات دما، باد، بارندگی، به طوری که می توان از چنین مشخصاتی در هر منطقه استفاده کرد.
 • ایمنی آتش. پروفیل پلاستیکی برای مواد قابل اشتعال اعمال نمی شود، اما حتی اگر آتش سوزی رخ داده باشد، خواص خود خاموش شوندگی آن از گسترش آتش جلوگیری می کند.
 • ظاهر زیبایی شناختی ساده ترین پروفیل براق سفید بسیار خوب به نظر می رسد، به خوبی با اکثر بالکن های مدرن سازگار است، اما در صورت لزوم، می توانید یک پروفیل رنگی سفارش دهید یا از هر نوع چوبی تقلید کنید. لمینیت مستقیماً در کارخانه اتفاق می افتد و بر عملکرد پروفیل تأثیر نمی گذارد. راه هایی برای انجام لمینیت با دستان خود پس از نصب لعاب وجود دارد.
 • نصب نسبتا ساده
 • ایمنی برای انسان – بدون بخارات سمی؛
 • سهولت مراقبت
راهنمای سریع ایجاد بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

مزایای پروفیل پلاستیکی

معایب:

 • پروفیل پلاستیکی طراحی شده برای شیشه وزن قابل توجهی دارد، بنابراین در مورد صفحات ضعیف بالکن، چنین راه حلی ممکن است امکان پذیر نباشد.
 • غیر قابل تعمیر اگر خراش روی نمایه ایجاد شود ، از بین بردن آن غیرممکن خواهد بود.
 • افزایش الکترواستاتیکی پلاستیک به تجمع گرد و غبار روی سطح آن کمک می کند، بنابراین تمیز کردن باید بیشتر از نمونه های مختلف انجام شود.

پروفیل چوب

مزایا :

 • ظاهر مجلل یک پروفیل چوبی؛
 • دوستی محیط زیست و طبیعی بودن؛
 • شاخص های عالی گرما، عایق صدا و سفتی. طبق مطالعات انجام شده، پروفیل چوبی با همان ضخامت گرمتر از پلاستیک است. تفاوت ناچیز است، اما همچنان وجود دارد.
 • خراش ها، برجستگی ها، ترک ها و سایر آسیب ها را می توان به راحتی پوشانده و نمای بیرونی به محض نصب کاملاً یکسان باقی می ماند.

معایب:

 • قیمت بالا شیشه با پروفیل چوبی حدود 50-80٪ گرانتر از پروفیل پلاستیکی برای مشتری هزینه خواهد داشت.
 • چوب ماده ای بد خلق است. این واقعیت که قاب از چوب چسبانده شده تشکیل شده است که در حال پردازش مواد محافظ است، به شما امکان می دهد مقاومت در برابر تأثیرات منفی محیطی را افزایش دهید، اما اگر پردازش با نقض فناوری انجام شود، ممکن است قاب به زودی متورم شود و مجبور خواهید بود شیشه را به طور کامل تغییر دهید؛
 • وزن ساختمان مناسب؛
 • ترس از آتش

فریم های چوبی وجود دارد که از بیرون به تریم آلومینیومی مجهز شده‌اند، فریم را تقویت کرده و از چوب محافظت می‌کند.

آلومینیوم گرم

شامل دو محفظه آلومینیومی است که بین آنها یک پلی آمید به ضخامت 1.5-4.5 سانتی متر وجود دارد. نقش یک عایق حرارتی را ایفا می کند. در تولید به دلیل وجود برجستگی به هر یک از پروفیل ها محکم متصل می شود. پروفیل های آلومینیومی با یکدیگر تماس ندارند و به همین دلیل عایق حرارتی ارائه می شود. برای گرمتر کردن پروفیل، ممکن است چندین محفظه هوا در لایه پلی آمید وجود داشته باشد. ترمال بریک می تواند ضخامت های مختلفی داشته باشد، انتخاب بستگی به آب و هوا دارد، اما برای اکثر مناطق کشور حداقل 2.5 سانتی متر است.

شیشه بالکن تاشو
بیشتر بخوانید

به مزایای ما چنین تصمیمی را نسبت می دهیم:

 • سبک وزن. پروفیل آلومینیومی بالکن را بسیار کمتر از PVC یا چوب بار می کند، بنابراین در برخی موارد این تنها گزینه برای اجرای لعاب گرم است.
 • استحکام – قدرت. پروفیل آلومینیوم وزن هر واحد شیشه ای و سایر بارهای مرتبط با عملکرد لعاب را تحمل می کند.
 • شاخص های خوب عایق حرارت و صدا، که به ویژگی های پنجره های پلاستیکی نزدیک است.
 • مقاوم در برابر آتش؛
 • مقاومت در برابر انواع مختلف تأثیرات منفی آب و هوا: اشعه خورشید، بارش، اختلاف دما، مشخصات را از بین نمی برد.
 • طول عمر، که به 70-80 سال می رسد.
 • انعطاف پذیری فلز و درج پلیمری به شما امکان می دهد تقریباً هر شکلی را پنجره بسازید ، بنابراین اگر تصمیم طراحی جسورانه ای دارید ، می توان آن را با پروفیل آلومینیومی تحقق بخشید.
 • امنیت؛
 • سادگی در خروج و نگهداری؛
 • زیبایی شناسی چندی پیش، این مورد گیج کننده بود، زیرا فریم های آلومینیومی خسته کننده، یکنواخت و به وضوح برای فضای زندگی مناسب نبودند. اکنون، سازندگان یاد گرفته‌اند که پروفیل را با رنگ پودری بپوشانند، از آنودایز استفاده کنند، روکش‌های تزئینی، به عنوان مثال از چوب، نصب کنند و در نهایت یک سیستم بسیار زیبا به دست آورند.

عیب فقط یک:

 • قیمت بالا اما، در واقع، ما برای دوام بیشتر و مزایای دیگر هزینه می کنیم.

5. نوع باز شدن

شیشه  نمی تواند بدون فریم باشد، یعنی از چندین بازشو تشکیل شده است. به عنوان یک قاعده، بخشی از این دریچه ها ثابت باقی می مانند – چنین طراحی ارزان تر است. چندین فلپ باید باز شوند، در غیر این صورت به سادگی یک گلخانه در بالکن وجود خواهد داشت. مکانیسم باز کردن ممکن است متفاوت باشد:

6. لوازم جانبی برای شیشه بالکن

یک سیستم شیشه به درستی انتخاب شده نه تنها گرم، بلکه تا حد ممکن کاربردی خواهد بود. می توانید طراحی را با کمک چنین لوازم جانبی تجهیز کنید:

دریچه تهویه را می توان در قسمت بالایی یکی از بال ها نصب کرد و اجازه می دهد تا جریان هوای تازه را فراهم کند، اما آپارتمان را از پیش نویس ها، گرد و غبار و سر و صدا محافظت می کند.

پشه بند برای آن بال هایی که باز می شوند اجباری است، در غیر این صورت می توانید دیوانه شوید و با انبوهی از پشه ها، مگس ها و سایر حشرات مبارزه کنید.

دستگیره های قفل و صندلی های کودکان مانعی برای یک نوزاد کنجکاو خواهد شد. او می تواند منظره ای از پنجره را تحسین کند، اما از عواقب غم انگیز جلوگیری می شود.