شیشه بالکن, مقالات

روش حفظ گرمای بالکن

بالکن ها بخش هایی اضافی در ساختمان ها می باشند که در بسیاری از موارد حکم حیاط یا انباری و یا گلخانه و … را برای اهالی ساختمان ها دارند . وجود بالکن در آپارتمان ها و ساختمان ها امروز از ضروریات به شمار می رود و نبود آن ایجاد فضای دلنشینی همچون گلخانه و یا محلی برای نشستن و لذت بردن از محیط را از مردم سلب می کند و زندگی مردم را محدود به ساختمان هایی بدون فضا یا محیطی باز و دلنشین  محدود می کند .

بالکن در خانه ها همانطور که گفتیم اهمیت زیادی دارد ولی به دلیل این که محیطی باز می باشد بسیاری از مردم از بالکن فقط در تعداد محدودی از فصول استفاده می کنند و به دلیل سرما و نزولات جوی و یا گرمای بسیار زیاد در بیشتر مواقع از آن استفاده نمی کنند زیرا باراش باران و برف و وزش باد و … باعث می شود تا اگر در بالکن از گل ها و گیاهان برای ایجاد فضایی زیبا و دلنشین نگهداری می شود آسیب ببینند و در واقع باید گفت که امکان پرورش گل و گیاه و نشستن و لذت بردن از محیط  در بالکن های باز در فصول سرد غیر ممکن می باشد .

حفظ گرمای بالکن با شیشه بالکن ها :

وجود یک آپشن و یا به عبارتی یک بخش در ساختمان ها و بی تفاوت بودن به آن و به کار نبردن آن ، کاری غیر عاقلانه می باشد . بالکن ها از نیاز های ساختمان ها می باشد و در نتیجه نباید بی استفاده بمانند . فضای محدود خانه ها امروزه موجب می شود تا به داشتن یک محیط دنج و راحت و یا پرداختن به کار های مورد علاقه در یک محیط امن و دلنشین اندیشید.

شیشه بالکن در طراحی داخلی
بیشتر بخوانید

بالکن ها یکی از همین محیط های امن و مناسب و دلنشین برای لذت بردن از فضای اطراف یا پروش گل و گیاه و یا استفاده به عنوان انباری و … می باشد ، در صورتی که برخی از نصبیات بر روی آن ها نصب گردد . بله پیشرفت صنعت علم و  ساختمان سازی و … موجب گردیده تا مهندسان و متخصصان راه کار هایی برای بهره بری بیشتر از ساختمان ها پیدا کنند و شیشه بالکن ها از جمله ی مهمترین و بهترین راه کار های اندیشیده شده در جهت استفاده ی بیشتر از بالکن ها می باشند .

شیشه بالکن ها که از جنس شیشه ی نشکن می باشد که  به صورت درب هایی بر روی بالکن ها نصب می گردند و در نتیجه اتاقکی را برای بالکن ایجاد می کنند با این تفاوت که اتاقک ایجاد شده دیوار هایی از جنس شیشه ی نشکن ایجاد می کنند  و موجب می شود تا بدون مزاحمت و یا زحمت باز و بسته کردن در و … به راحتی از پشت شیشه  های شفاف تمامی محیط اطراف را مشاهده نمود و به انجام کارهای مورد علاقه در بالکن پرداخت .

ویژگی های شیشه بالکن ها :

از مهمترین خصوصیات شیشه بالکن ها این می باشد که نصب شیشه بالکن در بالکن استفاده از این محیط را در فصول سرد نیز ممکن می سازد . بالکن ها در صورتی که فضای باز باشند و شیشه بالکن نصب نشده  باشد در فصول سرد علاوه بر این که بالکن را به محیطی غیر قابل استفاده تبدیل می کنند موجب می شود که هوای سرد به داخل خانه ها منتقل شود و در نتیجه هدر رفت انرژی را نیز در پی دارد .

کدام بهتر است: بالکن شیشه ای یا بالکن باز؟
بیشتر بخوانید

اما استفاده از شیشه بالکن های مناسب به دلیل استفاده از درزگیر ها و درب های قفل دار و … از ورود فضای سرد به داخل بالکن و از آن جا به داخل خانه ها جلوگیری می کند . شیشه بالکن ها گرمای داخل بالکن ها را نیز حفظ می کنند و در نتیجه از نفوذ آن به خارج و در نتیجه از هدر رفت انرژی جلو گبری می کنند . شیشه بالکن ها با رعایت تمامی اصول و نکات فنی و ایمنی طراحی می شوند و در نتیجه موجب ایجاد فضای امن و دلنشین و قابل استفاده در تمامی فصول سال می شوند.

مطالب مرتبط