شیشه بالکن, مقالات

راهنمای ضروری برای انواع مختلف بالکن

انواع مختلف بالکن

آشنایی با انواع مختلف بالکن

در مقالات قبل در ارتباط با شیشه بالکن مطالبی اریه دادیم ، بسیاری از گزینه های بالکن برای پروژه های ساختمانی امروزی وجود دارد. از این راهنما برای تعیین نوع بالکن مناسب برای طراحی معماری خود استفاده کنید.

بالکن های کنسولی

بالکن های کنسولی

هدف از بالکن کنسولی ایجاد فضایی شفاف و بدون ستون یا مهاربندی است. به عبارت دیگر، این نوع بالکن هیچ وسیله حمایتی قابل مشاهده ای ندارد، زیرا این بالکن های کنسولی نیاز به یک تیر تکیه گاه درون دیوار دارند. بنابراین زمان نصب برای یک بالکن معمولی بتنی و چوبی حدود 5 تا 10 در روز است.

اندازه مجاز بستگی به اندازه تیرچه و نوع مصالح ساختمانی دارد. به طور کلی، یک بالکن کنسول دارای محدودیت اندازه 24 اینچی است. مصالح ساختمانی معمولی برای سبک کنسول چوب، فولاد و بتن است. استفاده از بتن یا فولاد برای مصارف سازه ای رایج است، اما رسانایی حرارتی یک مسئله است. به همین دلیل، یک بالکن کنسولی نیاز به دانش پل حرارتی دارد. معمولاً کانکتورهای ترمال بریک باید در طول ساخت فریم اصلی به داخل ساختمان ریخته شوند. به همین دلیل، تیرهای چوبی برای هدایت حرارتی پایین محبوب هستند. با این حال، خطر پوسیدگی چوب در طول زمان وجود دارد. بنابراین، همانطور که اخبار اخیر نشان می دهد، یک سبک کنسول می تواند پنهان از چشم بدتر شود. مهم است که متوجه شویم اشتباهات در ساخت کنسول به معنای عواقب فاجعه بار آینده است.

بالکن های پشته ای

بالکن های پشته ای

یک بالکن انباشته دارای ستون ها یا پایه های پشتیبانی عمودی است. این روش بالکن ستونی ساده با حداقل پیامدهای بار ساختمان است. برای انجام این کار، ستون ها بالکن ها را در جای خود نگه می دارند و وزن به لنت های بتنی روی زمین منتقل می شود. ساختار پشتیبان عمودی به دست آمده یک بالکن انباشته شده را می دهد. با این حال، این روش برای جلوگیری از ظاهر ناخوشایند نیاز به بررسی طراحی دارد.

بالکن های خود نگهدارنده با پیچ یا آویزان

بالکن های آویزان

بالکن پیچ و مهره ای بدون نیاز به تیرچه های داخلی به ساختمان متصل می شود. به عبارت دیگر، سبک بالکن آویزان یا پیچ و مهره ای خود نگهدار است. برای انجام این کار، یک سیستم بالکن پیچ و مهره ای با پیچ و مهره، میله های کشش آویزان و صفحات چاقو به ساختمان متصل می شود. بالکن ها می توانند به صورت پیش ساخته و بدون مونتاژ در محل آماده نصب شوند. به عنوان یک ماده پیش ساخته، بالکن ها می توانند از کامیون بلند شوند و وارد ساختمان شوند. قبل از ورود به بالکن، ساختمان با نقاط اتصال آماده می شود. سپس یک جرثقیل بالکن مونتاژ شده را بلند می کند و پیچ های بالکن را در جای خود قرار می دهد. به طور متوسط، نصب بالکن با پیچ در هر بالکن حدود 20 دقیقه طول می کشد. این نوع معمولاً به فولاد یا آلومینیوم محدود می شود، با گزینه ای از نرده شیشه ای. در مقابل، آلومینیوم گزینه بهتری است. در حال حاضر، چوب گزینه ای نیست. با این روش پیچ و مهره سرعت نصب حدود 15 تا 24 بالکن در عرض 4 ساعت می باشد. نصب سریع و افزایش ایمنی بالکن های پیچ و مهره ای را به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است.

فاکتورهای مهم در خرید شیشه بالکن
بیشتر بخوانید

بالکن های دال پست تنشی

دال های پست کششی از فولاد با مقاومت بالا برای تثبیت و تقویت بتن استفاده می کنند. نتیجه ظرفیت بیشتر برای مقاومت در برابر نیروهای کششی است. این به معمار اجازه می دهد تا با دال های بتنی نازک تر و دهانه های بزرگتر طراحی کند. این ساخت دال پس کششی به مهارت و دانش خاصی نیاز دارد.

بالکن ژولیت

بالکن ژولیت

بالکن ژولیت یک بالکن مصنوعی با نرده است و ممکن است ماهیت زینتی داشته باشد. گاهی اوقات یک بالکن ژولیت ممکن است دارای یک منطقه ایستاده بسیار کوچک باشد.

چه مصالح ساختمانی برای بالکن موجود است؟

بالکن های بتنی

بالکن های بتنی

بالکن های بتنی اغلب از ترکیب فولاد و بتن استفاده می کنند. برای جلوگیری از خوردگی فولاد، باید بتن ریزی دقیق انجام شود. علاوه بر این، با گذشت زمان، بتن ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض عنصر ترک بخورد. و قرار گرفتن در معرض آب ممکن است مسائل ایمنی را تسریع کند. علاوه بر این، یک پاسخ گالوانیکی خورنده ممکن است با نرده های آلومینیومی روی بتن رخ دهد. و یک شهر بزرگ با مقدار زیادی دی اکسید کربن نیز ممکن است منجر به خوردگی شود. با این وجود، گاهی اوقات این نوع می تواند 50 سال با نگهداری مناسب یا 5 سال بدون نگهداری دوام بیاورد. بنابراین یک مالک ملک نیاز به بازرسی های جدی از این نوع برای جلوگیری از دعوا دارد.

بالکن های چوبی

بالکن های چوبی

طراحی یک بالکن چوبی یا از طریق نمای ساختمان به دیوار و یا طاقچه ها متصل می شود. رطوبت یک نگرانی بزرگ برای بالکن های چوبی است، زیرا پوسیدگی ممکن است تشخیص داده نشود. همچنین، هزینه های نگهداری با لکه گیری و بازرسی های مکرر ایمنی می تواند بیشتر باشد. همچنین قرار گرفتن در معرض یک ملک کنار آب ممکن است طول عمر یک بالکن چوبی را کاهش دهد. گاهی اوقات هنگامی که یک بالکن چوبی خراب می شود، می تواند بر یک خانه در داخل تأثیر بگذارد که تعمیر آن بسیار پرهزینه است. هزینه دیگر ممکن است شامل حفاظت آبپاش ناشی از کد برای بالکن های چوبی باشد. بنابراین، از یک طرف، تا زمانی که تمام جزئیات را در نظر نگیرید، چوب گزینه ای برای صرفه جویی در هزینه به نظر می رسد.

راهنمای سریع ایجاد بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

بالکن های استیل

بالکن های استیل

بالکن های استیل می توانند به روش های مختلفی به ساختمان متصل شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، پشتیبانی به طراحی معماری بستگی دارد. از آنجایی که طراحی روی تکیه گاه تأثیر می گذارد، بالکن های استیل ممکن است به عناصر پشتیبانی وزن اضافی نیاز داشته باشند. علاوه بر این، وزن ممکن است زمان نصب را افزایش دهد. با گذشت زمان، فولاد در صورتی که از زنگ زدگی و خوردگی نگهداری شود، قوی و بادوام است. استیل به طور کلی رنگ آمیزی می شود. و نرده های استیل هر چند سال یکبار به یک لایه رنگ محافظ تازه نیاز دارند. هنگامی که فولاد زنگ می زند، ممکن است به نمای ساختمان چکه کند.

بالکن های آلومینیومی

بالکن های آلومینیومی

وزن یک بالکن آلومینیومی تقریباً نصف وزن یک بالکن استیل است. این وزن کاهش یافته تعداد اتصالات لنگر را نیز کاهش می دهد. و آلومینیوم «بدون تعمیر و نگهداری» از خوردگی و زنگ زدگی است. به طور کلی، آلومینیوم با پوشش پودری است.با در نظر گرفتن تمام جنبه ها، آلومینیوم در دراز مدت در مقایسه با سایر گزینه ها هزینه کمتری خواهد داشت. به عنوان مثال، فولاد نیاز به نگهداری طولانی مدت دارد و آلومینیوم نیازی به نگهداری طولانی مدت ندارد.

چه جزئیاتی را برای طراحی بالکن باید بدانید؟

چشمک زن برای محافظت در برابر آب

چشمک زدن محافظت از آب را فراهم می کند و برای حفظ بالکن های چوبی کنسول مهم است. مناطق چشمک زن برای عایق رطوبتی بالکن شامل در و محیط بالکن است.

انواع اتصالات بالکن

نحوه اتصال بالکن به ساختمان مهمترین عنصر در ایمنی بالکن است. به عنوان مثال، خوردگی، شکستگی های حرارتی و آب، همه نگرانی های اتصال هستند. علاوه بر این، اتصالات بالکن به انحراف یا احساس سفتی یا جهش مربوط می شود. به نظر می رسد گزینه های جدید برای اتصالات بالکن هر روز برای حل این نگرانی ها تغییر می کند. برخی از شرکت ها ارتباطات اختصاصی دارند. در هر صورت یک مهندس از استفاده از اتصالات مناسب اطمینان حاصل می کند. هر انتخابی که باشد، مهم است که از همان نوع فلز به فلز استفاده کنید.

در حال حاضر، برخی از انواع رایج اتصال بالکن عبارتند از:

  • لنگرهای بالکن ریخته‌شده – در لبه یک دال بتنی ریخته می‌شوند
  • سیستم براکت – نصب شده پس از بستر کف و لنگر به دیوارهای خارجی باربر
  • خرده ها و بازوها – به داخل ساختمان می پیوندد و کل بالکن را پشتیبانی می کند
  • صفحات چاقو – طراحی شده تا حداقل حضور افقی با سهولت ضد آب باشد
  • پیچ و مهره های عقب – بست های محکمی که می توانند بارهای سنگین را تحمل کنند
  • میله های رزوه ای یا آویزان – میله های نگهدارنده مورب که یک طبقه را به بالا متصل می کنند
گلخانه شیشه ای
بیشتر بخوانید

انحراف بالکن

در بالکن بالا و پایین بپرید، و ممکن است در مورد انحراف یاد بگیرید. انحراف میزان خم شدن سطح در برابر وزن یا حرکت است. انحراف بیش از حد می تواند سطح را ایمن یا ناامن کند. بنابراین یک بالکن برای احساس امنیت نیاز به حداقل انحراف دارد.

ترمال بریک و پل حرارتی

بالکن های کنسولی به عنوان یک پل حرارتی بین هوای بیرون و داخل عمل می کنند. بنابراین بالکن های کنسولی برای جلوگیری از اتلاف گرما و رشد کپک نیاز به بریک های حرارتی دارند. ترمال بریک به حفظ کنترل دما بین هوای بیرون و داخل کمک می کند. بنابراین، عدم تعادل دما باعث ایجاد تراکم و رشد کپک می شود. و رشد کپک ممکن است منجر به خطر دادخواهی شود. بنابراین جزئیات ثابت نیاز به عایق برای شکستن انتقال گرما دارد.

کدها و مقرراتی که در ساخت بالکن باید در نظر گرفته شود

هر بالکن با آتش سوزی، افتادن و پوسیدگی خطر ایمنی دارد. بنابراین قوانین و مقررات در مورد بالکن ها بسیار مهم هستند. و نوع مصالح مجاز به تعداد طبقات ساختمان بستگی دارد. توجه داشته باشید که قوانین ساختمان برای حفاظ ها و ریل ها تقریبا هر سه سال یکبار تغییر می کند. به ویژه، برخی از ساختمان‌های نوع V برای جلوگیری از احتراق به آب‌پاش‌هایی روی بالکن‌ها نیاز دارند.

الزامات گواهینامه LEED برای بالکن

گاهی اوقات استفاده از آلومینیوم به صدور گواهینامه LEED کمک می کند. گواهینامه LEED یک لیست معیارهای دائماً در حال تغییر است و برای تکمیل نیاز به یک فرآیند دارد. به طور خاص، آلومینیوم ممکن است زمینه های انرژی، مواد پایدار و محیط زیست را تایید کند.

کدام نوع بالکن بهتر است؟

و برنده… بالکن های آلومینیومی پیش ساخته پیچ و مهره ای است! ما کمی مغرضانه هستیم، اما این گزینه زمانی که گزینه‌های دیگر را مقایسه می‌کنید، ثابت می‌ماند. یک سرمایه‌گذار کوتاه‌مدت ممکن است گزینه‌های چوبی یا فولادی را بخواهد، اما یک سرمایه‌گذار بلندمدت بهترین کار را با بالکن‌های پیچ‌دار انجام می‌دهد.

اول، حذف آب یک ملاحظات عمده برای صاحبان املاک است – زمین بالکن های پیچ و مهره ای برای حذف آب. در مقابل، بتن ضد آب نیست و سیلرها محافظ ضد آب اضافه نمی کنند. یک بالکن بتنی به چشمک زدن، لبه قطره‌ای و تشک زهکشی برای حذف آب نیاز دارد.

علاوه بر این، بالکن های چوبی می توانند بدون تشخیص پوسیده شوند و خطر ایمنی شناخته شده ای را ایجاد کنند. حتی یک سوراخ کوچک میخ می تواند خطر آسیب آب را به همراه داشته باشد. در نهایت، بالکن های فولادی می توانند زنگ هایی را نشان دهند که در امتداد صفحه ساختمان می چکد.

منبع:

https://mwstairs.com/essential-guide-to-different-types-of-balconies/