شیشه بالکن, مقالات

تفاوت بین شیشه لمینت و شیشه سکوریت

مقایسه شیشه لمینت و شیشه سکوریت

افزایش تقاضا برای “شیشه سکوریت” و سایر محصولات شیشه ای برای ایمن نگه داشتن خانه ها و ساختمان های تجاری وجود دارد.

یکی از نگرانی های عمده ایمنی برای مالکان ساختمان های تجاری، ورود اجباری است. در حالی که درها و پنجره های بزرگ برای چنین ساختمان هایی ضروری و از نظر زیبایی شناسی ارزشمند هستند، سارق ها اغلب این قسمت ها را که پاشنه آشیل خانه ها و ساختمان ها هستند هدف قرار می دهند.

به این ترتیب، شرکت‌های شیشه‌ای همچنان به تولید محصولات شیشه‌ای بهتر برای رفع نیازهای محصولات ایمن‌تر توسط صاحبان خانه و ساختمان‌های تجاری می‌پردازند.

شیشه لمینت و شیشه سکوریت دو محصول رایج هستند که برای جلوگیری از ورود اجباری استفاده می شوند. مالکان خانه و صاحبان ساختمان های تجاری باید قبل از انتخاب بهترین نوع شیشه، تفاوت های بین این دو نوع شیشه را درک کنند.

مقایسه شیشه لمینت و شیشه سکوریت

شیشه های لمینت و سکوریت با تعدادی ویژگی متفاوت هستند. چنین ویژگی هایی بر انتخاب نوع شیشه برای صاحبان خانه ها و صاحبان ساختمان های تجاری برای نصب بر روی سیستم های درب و پنجره تأثیر می گذارد. در اینجا تفاوت اصلی بین شیشه لمینت و شیشه سکوریت وجود دارد.

  1. فرآیند تولید

فرآیند تولید

هنگام بحث در مورد شیشه لمینت در مقابل شیشه سکوریت، فرآیند تولید تقریباً این دو را از هم جدا می کند. شیشه لمینت با چسباندن یک یا دو لایه شیشه با یک لایه رزین، معمولاً پلی وینیل بوتیرال (PVB) ساخته می شود.

PVB لایه‌ای است که لایه‌های شیشه را در کنار هم نگه می‌دارد، حتی زمانی که شیشه می‌شکند یا تحت تأثیر نیروی زیادی قرار می‌گیرد. فرآیند تولید شیشه لمینت شامل چسباندن این لایه‌های شیشه و لایه‌های میانی تحت حرارت و فشار است.

این باعث تولید شیشه فشرده می شود که به جای شکستن در اثر ضربه زدن توسط مهاجمان و سارق ها در جای خود ثابت می ماند.

شیشه بالکن از سازه ها محافظت می کند و نیاز بازسازی بالکن را کاهش می دهد
بیشتر بخوانید

از سوی دیگر، تولید شیشه سکوریت متفاوت است.

شیشه سکوریت شده در فرآیند سخت شدن شیشه استاندارد تولید می شود تا شیشه قوی تری به دست آید. در واقع، این فرآیند سفت شدن آن را چندین برابر قوی تر از شیشه لمینت می کند. این فرآیند اغلب شامل فرآیندهای گرمایش، فشار بالا و عملیات شیمیایی است.

این درمان‌ها به لیوان تعادل بهتری از استرس داخلی می‌دهد که باعث می‌شود تا سطوح خاصی در مقابل نیرو مقاومت کند.

شیشه سکوریت با وجود استحکام خود، در اثر برخورد نیروهای عظیم گلوله یا سلاح های دیگر می شکند.

  1. قدرت

راه دیگری برای نگاه کردن به شیشه های سکوریت شده در مقابل شیشه لمینت، مقایسه استحکام آنها است.

استحکام این دو نوع شیشه ایمنی ناشی از فرآیند تولید آنهاست. در حالی که هر دوی آنها در دسته “شیشه های ایمنی” برای خانه ها و ساختمان های تجاری قرار می گیرند، استحکام آنها متفاوت است و هر کدام روش منحصر به فردی برای جلوگیری از ورود اجباری یا محافظت از ساکنان ساختمان دارند.

قدرت شیشه

شیشه لمینت قوی تلقی می شود زیرا می تواند نیروی سنگ یا گلوله را بدون شکستن و افتادن از قاب پنجره یا در تحمل کند. استحکام آن را می توان از لایه های شیشه و رزین مورد استفاده به عنوان لایه میانی نسبت داد. علاوه بر این، فرآیند فشار و حرارت بر استحکام آن می افزاید و شیشه را تا 5 برابر قوی تر و 100 برابر سفت تر از شیشه استاندارد می کند.

از طرف دیگر شیشه سکوریت به دلیل استحکام و مقاومت در برابر نیرو شناخته می شود. در طول فرآیند تولید، شیشه مراحل گرما، فشار و حتی عملیات شیمیایی را پشت سر می گذارد تا نسبت به شیشه معمولی سخت تر شود. در حالی که با توجه به مقاومت در برابر شکستگی، شیشه سکوریت قوی تر از شیشه لمینت در نظر گرفته می شود.

  1. کاربرد ها

هنگام نگاه کردن به مقایسه شیشه لمینت در مقابل شیشه سکوریت، کاربرد انواع شیشه نیز ممکن است در نظر گرفته شود.

راهنمای سریع ایجاد بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

به دلیل تفاوت قدرت آنها، کاربرد آنها اغلب متفاوت است. بسته به ترجیح کاربر، امکان داشتن پنجره های شیشه ای لمینت و شیشه های سکوریت وجود دارد.

صاحبان خانه ها و صاحبان ساختمان های تجاری که به دنبال امنیت برای خانه ها و اشیاء قیمتی خود هستند باید شیشه های لمینت را در نظر بگیرند.

پنجره‌ها و درب‌های شیشه‌ای لمینت مخصوصاً برای ساختمان‌های تجاری ضروری هستند، جایی که نیاز به جلوگیری از ورود اجباری و محافظت از اشیاء قیمتی وجود دارد. لایه میانی در شیشه های لمینت مانع قابل توجهی ایجاد می کند که نفوذ را برای سارقان و مهاجمان دشوار می کند.

از طرف دیگر، شیشه سکوریت برای کاربردهای شیشه ایمنی داخلی از جمله بعنوان استفاده در شیشه بالکن بهترین استفاده را دارد.

بنابراین، صاحبان خانه می توانند از آن برای سیستم های مختلف پنجره و در، مانند کابین دوش و وان استفاده کنند. همچنین ممکن است برای ساختمان های هتل متشکل از اتاق کنفرانس استفاده شود.

شیشه سکوریت شده همچنین برای آسمان خراش ها و ساختمان های تجاری با پنجره های بزرگ مناسب است. به این ترتیب، مناظر بیرونی مخدوش نمی شود و ساکنان ساختمان از عواملی مانند طوفان محافظت می شوند.

  1. نمایش سفارشی فقط با شیشه چند لایه امکان پذیر است

علاوه بر اهداف امنیتی، شیشه برای بسیاری از کاربردهای دیگر نیز استفاده می شود.

اخیراً شیشه های لمینت به مواد مورد علاقه در پروژه های گرافیکی داخلی و خارجی تبدیل شده است. عکاسی و تصاویر دیجیتال به انتخاب های رایج برای ترکیب عناصر طراحی در شیشه های معماری تبدیل شده اند و شیشه های لمینت بهترین شیشه برای گنجاندن چنین عناصر طراحی شده اند.

چگونه در زمستان بالکن خود را گرم نگه داریم؟
بیشتر بخوانید

با توجه به وجود لایه میانی در شیشه لمینت، طراحان اکنون می توانند از ابزارهای طراحی آنلاین برای گنجاندن تصاویر بصری روی شیشه استفاده کنند. به این ترتیب، شیشه‌های لمینت همچنان توسط برندهایی استفاده می‌شود که می‌خواهند تأثیری عالی در عموم ایجاد کنند.

به غیر از اهداف معماری و ایمنی، شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه چند لایه کاربرد محدودی داشته است. از آنجایی که شیشه سکوریت صرفاً از شیشه ساخته شده است، ترکیب عناصر دیجیتالی ممکن نیست، همانطور که در مورد شیشه های لمینت وجود دارد.

در حالی که این بحث ممکن است اغلب مطرح نشود، مقایسه شیشه سکوریت شده با شیشه چند لایه ممکن است اغلب چنین کاربردهای مبتنی بر فناوری شیشه های لمینت را برجسته کند.

  1. شیشه های لمینت گران تر است

در حالی که کنتراست شیشه های لمینت و شیشه سکوریت را ایجاد می کند، هزینه این نوع شیشه ها نیز مطرح می شود.

به دلیل پیچیدگی فرآیند تولید و مواد درگیر، شیشه لمینت گرانتر از شیشه سکوریت شده است. فرآیند تولید شامل استفاده از مواد رزین و شیشه های شیشه ای است. فرآیندهای عملیات حرارتی و تحت فشار نیز هزینه بیشتری نسبت به شیشه سکوریت و استاندارد دارد.

خرید شیشه سکوریت نیز پرهزینه است، قطعاً گرانتر از شیشه استاندارد، اما هزینه کمتری نسبت به شیشه لمینت دارد.

نتیجه

مقایسه شیشه لمینت و شیشه سکوریت اغلب زمانی مطرح می شود که صاحبان ساختمان و صاحبان خانه بهترین گزینه را برای سیستم پنجره و درب خود در نظر می گیرند. برخی از ویژگی‌های اصلی که باید برای تمایز این دو مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از آرایش، استحکام، هزینه و هدف مورد نظر برای نصب شیشه.

https://www.riotglass.com/laminated-vs-tempered-glass/