شیشه بالکن, محصولات, مقالات

چگونه در زمستان بالکن خود را گرم نگه داریم؟

بالکن ها فضای باز و اضافی از منازل می باشد که به دلیل محدود بودن آپارتمان ها و نداشتن حیاط و … وجود آن ها در ساختمان ها از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد . به دلیل باز بودن بالکن ها  و نداشتن درب و پنجره و … استفاده از آن ها در تمامی فصول ممکن نمی شود و فقط در برخی از فصل ها به دلیل مساعد بودن هوا می توان از آن ها استفاده نمود  که در این صورت نیز  مزاحمت هایی هم چون گرد و غبار و هوای آلوده و حشرات موذی و … وجود دارد .

تاثیر شیشه بالکن برای استفاده از بالکن در فصول مختلف :

بالکن ها به دلیل این که در تماس مستقیم با فضای بیرون می باشند و در نتیجه قابلیت استفاده در تمامی فصول را ندارند برای استفاده در تمامی فصول و در امان ماندن از آب و هوای سرد و گرد و غبار و حشرات موذی و … باید تدبیری برای آن ها اندیشیده شود  . شیشه بالکن ها با خصوصیات بسیاری که دارند همچون نشکن بودن و ایمنی بالا این امکان را برای بالکن ها ایجاد می کنند که در تمامی فصول سال بدون ترس از سرما و گرمای زیاد  از بالکن ها استفاده نمود .

شیشه بالکن همچنین از ورود هوای آلوده و سر و صدای زیاد در شهر های پر سر و صدا و شلوغ به داخل خانه ها و بالکن ها جلو گیری می کنند و در نتیجه بالکن ها را با نمایی متفاوت و زیبا به محیطی امن و زیبا و اتاقکی با قابلیت کاربرد بسیار زیاد تبدیل می کنند .

روش حفظ گرمای بالکن
بیشتر بخوانید

همانطور که می دانیم سوز و سرمای زمستان علاوه بر این که مانع استفاده از بالکن ها به دلیل سرمای زیاد می شوند بلکه این سوز و سرما از بالکن ها به داخل خانه ها نفوذ می کند و در نتیجه موجب سرد شدن هوای داخل منازل می شوند و همچنین هوای گرم خانه ها نیز از درب بالکن ها خارج می شود و در نتیجه موجب هدر رفت انرژی می شود . بالکن های باز در صورتی که به عنوان گلخانه ی منازل استفاده شوند در فصل زمستان گل ها باید به جای دیگری منتقل شوند تا سرما آن ها را خراب و خشک ننماید .

شاید این سوال پیش بیاید که چگونه می توان در زمستان بالکن را گرم نگه داشت تا هم هوای سرد وارد خانه ها نشود و هم بالکن ها را برای استفاده در تمام فصول امکان پذیر سازد ؟ جواب این سوال شیشه بالکن ها می باشد . شیشه بالکن و نصب آن ها در بالکن علاوه بر این که فضایی شیک و زیبا برای ساختمان ها ایجاد می کند و از بیرون نمای یکدست به ساختمان ها می دهد ، با ساختار و طراحی فنی و دقیق نیز موجب گرم بودن فضای بالکن می شود و محیط بالکن را برای پرورش گل و گیاه و همچنین نگهداری وسایل و یا فضایی برای نشستن در تمامی فصول و لذت بردن از محیط اطراف میسر می سازد . شیشه بالکن ها از درب های تاشو در کنار هم تشکیل می شوند که به صورت ریلی جمع می شوند و قابلیت شستشو را دارند .

کاربرد شیشه بالکن در خانه‌ها
بیشتر بخوانید

شیشه بالکن زمانی که باز می شود  در بالکن اتاقکی شیشه ای به وجود می آورد که هیچ درز و فاصله ای در بین بخش های آن وجود ندارد و در نتیجه از ورود و خروج هوای زیاد به بالکن و یا به خارج جلو گیری می کند و موجب گرم شدن بالکن ها می شود . شیشه بالکن ، بالکن را در زمستان گرم نگه می دارد و در صورت گرم بودن هوا و نیاز به هوای تازه داشتن می توان آن ها را جمع نمود و از هوای تازه لذت برد . بنابرین باید گفت که شیشه بالکن ها خاصیت باز و بسته شدن دارند و این کار در آن ها به راحتی انجام می شود  و سموجب گرم و یا خنک شدن هوای بالکن می شود .

مطالب مرتبط