مقالات

کدام بهتر است: بالکن شیشه ای یا بالکن باز؟

بالکن شیشه ای یا بالکن باز

برخی از آپارتمان ها وجود بالکن را فرض می کنند. بسیاری از مردم با یک بالکن باز زندگی می کنند و برخی از بالکن شیشه ای استفاده می کنند.

جوانب مثبت و منفی چیست، چه گزینه هایی برای شیشه بالکن امکان پذیر است، آیا می توانید در شیشه بالکن صرفه جویی کنید، هنگام سفارش چه چیزی را در نظر بگیرید؟ پاسخ به تمام سوالات در مقاله ما.

چرا شیشه بالکن ؟

برخی از مردم سال ها با یک بالکن باز زندگی می کنند و نمی دانند که چرا باید شیشه شود؟ چه چیزی می دهد؟ و آیا ارزش آن را دارد که برای آن پول خرج کنیم؟ بیایید همه جزئیات را با جزئیات در نظر بگیریم.

حرارت.

اگر در مورد یک آپارتمان صحبت می کنیم، بالکن معمولاً در یک اتاق و شاید دو اتاق قرار دارد. بنابراین، اگر بالکن را شیشه کنید، اتاقها بسیار گرمتر می شود.

گرد و غبار و زباله کمتر

برخی از افراد می توانند چیزی را از بالکن بیرون بیاندازند، به عنوان مثال ته سیگار، اگر به بالکن برخورد کند، ممکن است یک نقطه سیاه روی زمین وجود داشته باشد. همچنین مردم می توانند زباله ها را پرتاب کنند، نان پرندگان را تغذیه کنند. که زباله ها در بالکن به شما نرسیدند، بهتر است آن را لعاب کنید. احتمال آتش سوزی کاهش می یابد.

محافظت در برابر دزدان

اگر بالکن شیشه داشته  باشد، نفوذ سارقان به فضای آپارتمان دشوارتر است. اگر بالکن باز باشد، ورود به آپارتمان بسیار آسان تر می شود.

شرایط آب و هوایی وحشتناک نیست.

وقتی بالکن شیشه دارد، برف یا باران وحشتناک نیست. اگر بالکن باز باشد، برف روی زمین خواهد بود که باید تمیز شود.

راهنمای سریع ایجاد بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

شرایط آب و هوایی وحشتناک نیست.

بالکن شیشه ای از بارش جوی محافظت می شود

خشک کردن لباس

بسیاری از افراد از بالکن برای خشک کردن لباس استفاده می کنند. اگر بالکن باز باشد، لباس های شسته شده بسیار طولانی تر خشک می شوند. و اگر شرایط آب و هوایی بد باشد، کتانی و لباس ها ممکن است خیس شوند.

اتاق کوچک

اگر مسئولانه به گرم کردن بالکن نزدیک شوید، می توان از بالکن به عنوان یک اتاق تمام عیار استفاده کرد. این گزینه برای آپارتمان های کوچک و خانواده های پرجمعیت مناسب است.

یک اتاق کوچک روی بالکن شیشه ای

یک اتاق کوچک روی بالکن شیشه ای

فضای اتاق یا آشپزخانه را افزایش دهید.

با توجه به بالکن می توانید فضای آشپزخانه یا فضای اتاق را افزایش دهید. بسیاری از زوج‌ها چنین تصمیمی می‌گیرند و دیوار داخلی را برمی‌دارند، طبیعتاً قبلاً مجوز خاصی برای چنین کاری گرفته‌اند

فضای اتاق یا آشپزخانه را افزایش دهید.

فضای آشپزخانه را به دلیل بالکن افزایش دهید

یخچال اضافی.

در صورت وجود بالکن، می توان از مترهای اضافی آن برای نگهداری برخی از مواد غذایی مانند سیب زمینی، پیاز و کنسروها استفاده کرد. .

عایق صدا.

اگر اتاق بالکن نداشته باشد، دیوار با خیابان تماس پیدا می کند، به این معنی که صداهای زیادی: گریه کودک، پارس سگ بسیار  شنیده خواهد شد. بر خواب، کیفیت خواب و استراحت تأثیر می گذارد. اگر بالکن وجود داشته باشد و شیشه داشته باشد، صداهای خیابان قابل شنیدن نخواهد بود.

باغ زمستانی.

بسیاری از دوستداران گل، بالکن را به یک گلخانه کامل تبدیل می کنند و جای تعجب نیست، زیرا فضا و نور کافی در بالکن وجود دارد.

در زمستان، بسیاری از گل ها در آپارتمان دچار خشکی می شوند، زیرا فصل گرما در نوسان است. بهترین راه حل قرار دادن گل در بالکن است.

راهنمای خرید شیشه بالکن
بیشتر بخوانید

باغ زمستانی در بالکن شیشه ای

باغ زمستانی در بالکن شیشه ای

سیستم تاشو شیشه بدون فریم.

پنجره ها در قاب نیستند. صفحات شیشه ای سکوریت که در قاب قرار دارند در حال حرکت هستند. وقتی تا می شود، یک صفحه به دیگری منتقل می شود و آنها تا می شوند.

شیشه بالکن بدون قاب

شیشه بالکن بدون قاب

اغلب این سیستم برای ایوان ها، خانه های روستایی، کافه ها، رستوران ها، هتل ها، تراس ها، باغ ها و غذاخوری ها استفاده می شود.

مزایا: فضا را از نظر زیبایی شناسی کامل کنید، بارش طبیعی به آن نفوذ نمی کند. شیشه ضد ضربه (ضد تخریب). اگر حتی شیشه بشکند به خرده های کوچک تبدیل می شود. با نور بدون قاب، نور بیشتر. مناسب برای ساختمان هایی که پاراپت مستقیم ندارند. شستن کل بالکن راحت است.

معایب: شیشه ها بزرگ هستند، به طوری که نیاز به جابجایی دارند. عایق حرارتی کم نیاز به پرده (یا پرده)، زیرا شفافیت کامل و همه چیز قابل مشاهده است. شما نمی توانید پشه بند قرار دهید.

چگونه در شیشه های بالکن صرفه جویی کنیم؟

شرکت ها

برای درک اینکه قیمت شیشه بالکن یا ایوان شما چقدر خواهد بود، باید نزدیک ترین شرکت به خانه خود را پیدا کنید و با یک مشاور در خانه تماس بگیرید. شما میتوانید با ونوس جام تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. کارشناسان ما با حضور در محل طرحی را انجام میدهند ، تمام کارها را محاسبه و هزینه شیشه بالکن را اعلام می کند.

برای ارزیابی کار ، با متخصصان تماس بگیرید

رنگ قاب و آستانه پنجره.

در حال حاضر، شرکت ها چندین گزینه رنگی برای قاب و آستانه پنجره ارائه می دهند. سفید کلاسیک ترین و در عین حال ارزان ترین گزینه است. اشکال آن این است که رنگ سفید کاملاً غیر عملی است. با گذشت زمان کوتاهی گل و لای روی طاقچه و چهارچوب های سفید رنگ نمایان می شود. اگر در گلدان های روی طاقچه گل هایی وجود داشته باشد، ممکن است اثری از آنها باقی بماند.

فاکتورهای مهم در خرید شیشه بالکن
بیشتر بخوانید

اگر رنگ قهوه ای یا تیره را انتخاب کنید، گران تر، اما کاربردی تر خواهد بود..

هنگام سفارش چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

تعداد جزوات قابل باز شدن

نیازی به صرفه جویی در تعداد برگه های باز شدنی نیست. هرچه تعداد آنها بیشتر باشد، شستن کل بالکن راحت تر خواهد بود، هوای تازه بیشتری وجود خواهد داشت.

هنگام سفارش چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

در تعداد جزوات کوتاهی نکنید

طول و عرض پنجره.

باز کردن پنجره های بلند و عریض برای افراد با وزن کم دشوار است، همچنین باعث ایجاد بار در قسمت پایین می شود

اگر بالکن رو به سمت آفتابی است، بهترین راه حل این است که تا حد امکان پنجره های کمتری با قاب های بزرگ بسازید. زیرا در تابستان نور خورشید از پنجره ها نفوذ می کند و بالکن بسیار گرم است. گزینه دوم نصب شیشه های بازتابنده یا ایجاد رنگ پنجره است.

طول و عرض پنجره.

در سمت آفتابی، شیشه بازتابنده نصب کنید