شیشه بالکن, مقالات

تراس و بالکن خود را با شیشه بازسازی کنید

بازسازی بالکن با شیشه

تعداد کمی از مکان‌ها می‌توانند در خانه‌های ما همه‌کاره باشند و به اندازه بالکن امکاناتی را ارائه دهند، که می‌تواند به سرعت برای بسیاری از صاحب‌خانه‌ها با سیستم شیشه‌ای بالکن مایه غرور و شادی شود. زمانی که محدوده هیجان انگیز فرصت هایی را که این فضا ارائه می دهد را در نظر می گیریم، حد آسمان است.

با تاکید بر اینکه بالکن های شما نادیده گرفته ترین فضا توسط شماست، حتی اگر گوشه مورد علاقه شما در خانه باشد. امروزه بالکن ها به دلیل جذابیت زیبایی شناختی، سهولت مراقبت و توانایی تکنولوژیکی اغلب از شیشه ساخته می شوند. یک بالکن شیشه ای یا یک اتاق بالکن، بدون شک، یک راه دوست داشتنی و کاربردی برای صاحب خانه برای بهبود زیبایی شناسی و عملکرد یک فضای باز است، خواه پاسیو، عرشه یا فضای باغ باشد. آنها را می توان با یک سایبان شیشه ای ساخت، که به محافظت از کاربران در برابر شرایط آب و هوایی کمتر از ایده آل کمک می کند و تضمین می کند که می توان از آنها بیشتر استفاده کرد و لذت برد. یک اتاق بالکن شیشه ای کاملاً محصور می تواند به عنوان یک اتاق آفتابگیر عمل کند و به نور خورشید اجازه می دهد به فضا نفوذ کند و جذابیت را بیشتر کند.

شیشه بالکن چیست؟

به عبارت ساده، شیشه بالکن از بالکن شما محافظت کرده و به سبکی پوشش می دهد. این پانل های شیشه ای مانند سنگ هستند و می توانند در برابر عوامل خارجی مانند باد، رعد و برق و گرد و غبار مقاومت کنند. چه یک شام صمیمی با عزیزانتان یا یک جشن تولد کامل، شیشه بالکن فضای بیرون را به شیوه ای جذاب به داخل می آورد.

شیشه بالکن چیست؟

اگر به دنبال بازسازی بالکن خود هستید، نصب یک محفظه شیشه ای یک راه حل است! حس باز بودن را به کل خانه خود بدهید و جریان دوش نور طبیعی را در داخل به حداکثر برسانید.

انواع سیستم شیشه بالکن

بسته به نیازهای فضایی خود می توانید محفظه های شیشه ای بالکن را در هر ابعاد یا ضخامتی سفارشی کنید. در حالی که چندین طرح شیشه ای بالکن سفارشی وجود دارد که می توانید با کارشناسان ونوس جام در مورد آنها صحبت کنید، دو مورد از محبوب ترین گزینه ها در زیر ذکر شده است.

سقف تا کف

همانطور که از نام آن پیداست، چنین محفظه های شیشه ای از سقف تا کف اما در قسمت داخلی نرده بالکن نصب می شوند. در اینجا، پروفیل های آلومینیومی مقاوم از پانل های شیشه ای سکوریت شده یا چند لایه پشتیبانی می کنند. این طرح بالکن شما را با استفاده از دو نرده، دوبرابر تقویت می کند.

سقف تا نرده

این سازه نیز به کمک پروفیل های آلومینیومی نصب شده روی سقف تا نرده نصب می شود. شیشه های سکوریت شده یا چند لایه با چگالی قابل تنظیم سپس به این پروفیل های آلومینیومی متصل می شوند.

نرده شیشه ای همچنین می تواند تفاوت قابل توجهی در فضاهای بیرونی ایجاد کند و یک گوشه دنج زیبا در خانه ایجاد کند تا با دوستان خود بنشینید، از مهمانان پذیرایی کنید یا به سادگی یک گونی بردارید و استراحت کنید. نصب نرده شیشه ای تنها یکی از راه های تقویت هر فضای بیرونی است. با این حال، راه های دیگری نیز وجود دارد.

به عنوان مثال، ایجاد یک فضای ناهار خوری در فضای باز نمونه ای عالی از مهندسی مسکونی است که ظاهر خانه شما را بهبود می بخشد، اما ارزش آن را نیز بهبود می بخشد. بالکن شیشه ای یک بهبود سرمایه گذاری خانه چند منظوره است و به اندازه بودجه و اهداف طراحی شما کوچک یا بزرگ است. چه یک فضای کوچک، مانند یک بالکن معمولی ژولیت یا چیزی مهم تر، نصب بالکن تضمین می کند که شما از آنچه خانه و محیط اطراف آن ارائه می دهد استفاده کامل می کنید. همچنین می‌توانید از یک بالکن شیشه‌ای بزرگ‌تر با نرده شیشه‌ای بدون قاب برای سرگرمی خانواده و دوستان، به عنوان فضایی آرام در مواقعی که نیاز به زمان تنهایی دارید یا حتی به عنوان مکانی برای انجام کارهای هنری و صنایع دستی استفاده کنید.

آلاچیق شیشه ای
بیشتر بخوانید

انواع سیستم شیشه بالکن

هر دو نوع پانل شیشه ای بالکن بسیار محکم و مقاوم در برابر حرارت و رطوبت هستند. آنها همچنین می توانند در برابر وزش باد شدید مقاومت کنند و خانه شما را در برابر آلودگی و گرد و غبار عایق کنند.

چرا شیشه بالکن را برای خانه خود انتخاب کنید؟

اگر شما نیز در مورد ساخت خانه لوکس خود روی حصار نشسته اید، دست به کار شوید! بالکن‌ها چه یک خانه جدید و چه در حال بازسازی یک عمارت مجلل موجود باشند، باید به بالکن‌ها اولویت داده شود – هنگام انتخاب مصالح ساختمانی، رنگ‌ها، مبلمان، ملیله‌ها و غیره، به دکور و کاربرد آن دقت کنید. ارزش یک بالکن تنها زمانی کاهش می‌یابد که فرد آن را درک کند. به عنوان یک محل نشستن دیگر، به طول و عرض آن فکر می کند.

با این حال، این فضا کمتر از اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه یا حمام قابل توجه نیست. چرا؟ زیرا زمانی که صرف خیره شدن به زیبایی های ابدی دنیای بیرون می شود به اندازه یک وعده غذایی مقوی، یک خواب خوب یا یک حمام آرامش بخش در احیای روحیه موثر است.

به علاوه، یک بالکن خوب برنامه ریزی شده و طراحی شده می تواند چندین مزیت دیگر را نیز به همراه داشته باشد. می توانید یک گوشه مطالعه کوچک داشته باشید، باغچه گیاهی کوچک خود را پرورش دهید، از آن به عنوان غذاخوری یا فضای استراحت در فضای باز استفاده کنید، یک نیمکت تاب دار با چند بالش برای آن چرت بعد از ظهر بدون استرس نصب کنید، با یک بانوج به آن حال و هوای تعطیلات بدهید. درمیان دیگران.

برای لذت بردن از بهترین این انبوه نماها، به دلیل ماهیت شفاف ذاتی و پیشرفت‌های تکنولوژیکی پیشرفته که سایر نیازها را برآورده می‌کند، می‌توانید به شیشه به‌عنوان راه‌حل تک مرحله‌ای خود تکیه کنید.

در زیر چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند در مورد شیشه بالکن خانه لوکس خود تصمیم بگیرید.

از بالکن محافظت می کند

پانل های شیشه ای بالکن بدون قاب از عوامل محیطی ناخواسته مانند گرد و غبار، آلودگی، پرندگان، پشه ها و باران جلوگیری می کند. این سطوح به طور قابل ملاحظه ای زمان صرف شده برای تعمیر و نگهداری بالکن را کاهش می دهد.

محفظه های شیشه ای بالکن نیز عایق صوتی عالی را ارائه می دهند. اگر خانه شما در یک خیابان شلوغ باشد، این ویژگی مفید است. هنگامی که با نوع مناسب لعاب ترکیب شوند، این پانل ها می توانند صدای بیرون را حداقل تا 50 درصد کاهش دهند. این مزیت تضمین می کند که هرگز مجبور نخواهید شد با صدای بوق و آژیر از خواب بیدار شوید.

از بالکن محافظت می کند

اگر خانه شما در طبقه پایینی است، این محفظه ها ایمنی کلی خانه شما را نیز افزایش می دهند. می توانید سریعتر از یک بالکن باز در سطح پایین تر بالا بروید. حتی اگر بین ورودی بالکن و خانه شما یک در امن وجود داشته باشد، نفوذ غیرقانونی به فضا بسیار نامطلوب است.

نمای نفس گیر، همه روزه هر روز

همانطور که قبلا ذکر شد، شاید، مانند دیگران، مناظر برجسته و آرامش بخش در فضای باز دلیل اصلی خرید خانه لوکس خود در منطقه ای باشد که انجام دادید – به این ترتیب، نصب شیشه بالکن باعث می شود که شما از آن لذت ببرید. شکوه تمام روز، هر روز این به شما امکان می دهد دید بدون مانعی داشته باشید – چه چیزی بهتر از نوشیدن قهوه صبح یا حفاری در میان وعده های عصر در دامان طبیعت! با این حال، اطمینان حاصل کنید که نرده‌های شیشه‌ای دارای ارتفاع مناسبی هستند، به خصوص اگر بچه‌هایی در آن نقش دارند، یا حتی می‌توانید یک قسمت شیشه‌ای بالکن کاملاً بسته داشته باشید.

فضای استراحت در فضای باز را اضافه می کند

اکثر صاحبان خانه بالکن را جدا از سایر قسمت های خانه خود می دانند. نتیجه این تفکیک، چنین فضای بیرونی ممتازی را بدون استفاده می‌گذارد. شیشه بالکن قابلیت استفاده اساسی این منطقه را بهبود می بخشد. علاوه بر این، اگر بالکن شما به اندازه کافی بزرگ است، می توانید چند صندلی استراحت بیندازید یا یک آلاچیق کوچک نصب کنید و آن را به مکانی فوق العاده برای پذیرایی از مهمانان تبدیل کنید.

شیشه بالکن متحرک
بیشتر بخوانید

شیشه بالکن فضا را به یک اتاق اضافی تبدیل می کند و به مناظر پانوراما و امکانات بی پایان باز می شود. چه به دنبال خلوت باشید و چه در حال برگزاری یک جلسه باشید، می توانید همه این کارها را بدون ترک آسایش خانه انجام دهید.

ایمنی را افزایش می دهد

شما ممکن است بالکن بزرگی داشته باشید اما به دلیل نگرانی های ایمنی هنوز نمی توانید به کودکان اجازه بازی در آنجا را بدهید. پانل های شیشه ای بالکن می توانند به شما کمک کنند تا از شر چنین ترس هایی خلاص شوید. بالکن بسته برای حرکت کودکان بدون نزدیک شدن به لبه کاملاً ایمن است زیرا اساساً هیچ مزیتی پس از نصب پانل وجود ندارد.

ایمنی را افزایش می دهد

اگر از دوستداران حیوانات هستید، می توانید اجازه دهید حیوانات خانگی خود بدون نگرانی در مورد امنیت آنها در بالکن پرسه بزنند. این سازه‌ها همچنین به گربه‌سانان و سگ‌های سگ شما این حس را می‌دهند که بیش از حد معمول در فضای باز باشند.

شما هرگز نمی توانید حریم خصوصی زیادی داشته باشید!

شاید مکان خانه لوکس شما کاملاً عاری از چشمان کنجکاو باشد. با این حال، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که نخواهید از این فرصت استفاده کنید – به استراحت یا صرف ناهار خوردن با دوستان و خانواده یا اوقات مقدس تنهایی خود برای سرگرمی فکر کنید. خوب، با یک نوع منحصر به فرد شیشه بالکن – شیشه هوشمند یا قابل تعویض – می توانید از حریم خصوصی در صورت تقاضا لذت ببرید و در نوک انگشتان خود استراحت کنید.

با استفاده از یک کنترل از راه دور، می توانید سطوح تیرگی شیشه را تنظیم کنید – شفاف، مات، و همه چیز در این بین. با این حال، برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید یک بالکن شیشه ای را انتخاب کنید. و چه چیزی بیشتر این است که شیشه‌های هوشمند اشعه‌های مضر UV و گرما را دور نگه می‌دارند و تنها به نور طبیعی اجازه ورود می‌دهند. از این رو، نصب شیشه‌های بالکن هوشمند بسته یک موقعیت برد-برد برای شما و گلخانه‌ها، ملیله‌ها و مبلمان شماست که از عوامل آب و هوایی غیر معمول در امان بمانند.

چیزی برای در نظر گرفتن

اگر عاشق نسیم عصرگاهی هستید که به خانه شما می وزد، پانل های شیشه ای بالکن جمع شونده را نصب کنید. پانل‌های شیشه‌ای دیواری جمع‌شونده را می‌توان به طور کامل یا جزئی باز کرد، معمولاً با کمک یک دستگیره شبیه به درب اتومبیل.

شیشه‌های هوشمند در بالکن‌ها و تراس‌ها: نوآوری فناوری برای حفظ حریم خصوصی بی‌خطر!

اصطلاح شیشه هوشمند ممکن است برای شما کمی آینده نگر به نظر برسد، بنابراین اجازه دهید آن را ابهام زدایی کنیم. شیشه های هوشمند از جدیدترین فناوری ها برای جلوگیری از ورود نور و صدا به داخل اتاق استفاده می کنند. هنگامی که یک فرکانس نور خاص به آن برخورد می کند، شیشه شفاف می شود و حفظ حریم خصوصی را تضمین می کند. بسته به نوع شیشه هوشمندی که تهیه می کنید، حتی می توانید از کنترل دما لذت ببرید. این مساله آن را برای افرادی که در مناطق گرم و مرطوب کشور زندگی می کنند ایده آل می کند!

آیا انواع مختلفی از فناوری‌های شیشه هوشمند وجود دارد که می‌توانید برای افزایش حریم خصوصی خود انتخاب کنید؟

بلی! شما می توانید یک بالکن شیشه ای هوشمند ایجاد کنید که هر یک از ویژگی های زیر را به کار می گیرد تا بر اساس نیاز شما محیطی عالی را به شما ارائه دهد.

  • شیشه کنترل نما برای بالکن شیشه ای

ب شیشه کنترل نما می تواند برای مناطق مسکونی عالی باشد. زیرا این نوع شیشه می تواند با زوایای دید متفاوت از شفاف به نیمه شفاف تبدیل شود. از طریق این عملکرد، به شما در حفظ حریم خصوصی کمک می کند.

  • شیشه هوشمند با پرده های یکپارچه
شیشه بالکن در طراحی داخلی
بیشتر بخوانید

پرده ها نیاز به نگهداری منظم دارند. وقتی کثیف هستند، کل اتاق شما ممکن است کمی کهنه به نظر برسد. یک راه عالی برای از بین بردن پرده ها بدون به خطر انداختن حریم خصوصی، استفاده از شیشه های هوشمند با پرده های یکپارچه است. این نوع شیشه هوشمند دارای پرده های کوچکی است که بر روی پنل ها تعبیه شده است. شما می توانید این پرده ها را کنترل کنید. به عنوان یک کاربر، می توانید بر اساس نیاز خود تصمیم بگیرید که چه زمانی پرده ها را ببندید. اینها گزینه های عالی برای افرادی هستند که می خواهند حریم خصوصی خود را حفظ کنند در حالی که هنوز از شیشه شفاف به عنوان عنصر دکور در خانه خود استفاده می کنند.

شیشه هوشمند با پرده های یکپارچه

  • شیشه قابل تعویض برای بالکن شیشه ای شما

در اینجا نوع دیگری از بالکن شیشه ای هوشمند وجود دارد که می توانید برای اطمینان از حریم خصوصی خود انتخاب کنید. یک بالکن شیشه ای کریستال مایع پراکنده پلیمری می تواند بسیار شیک به نظر برسد – تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی یک دکمه کلیک کنید تا شیشه را شفاف کنند و در نتیجه از حریم خصوصی شما محافظت کنند.

مزایای بالکن شیشه ای هوشمند چیست؟

داشتن یک بالکن شیشه ای هوشمند برای خانه یا محل کارتان مزایای زیادی دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • تماشا کرذن از آنها عالی است

یک بالکن شیشه ای می تواند به اتاق کمک کند و در عین حال از مناظر لذت ببرید. خانه های روبروی پارک ها، درختان یا جاده های باز بدون شک می توانند از این مزیت بهره مند شوند!

  • نور را به داخل هدایت میکنند

هر صاحب خانه ای فضایی با نور خورشید زیاد می خواهد. با ایجاد یک بالکن شیشه‌ای، می‌توانید مقداری نور (تا زمانی که خانه‌تان رو به خورشید باشد) وارد کنید و از یک محیط طبیعی زیبا لذت ببرید.

  • فضای اضافی به شما می دهند

یک بالکن شیشه ای به عنوان یک فضای نشیمن عالی عمل می کند. اگر شما فردی هستید که افراد زیادی را سرگرم می کنید، این می تواند برای شما معجزه کند. می توانید چند صندلی راحت، میز و گیاهان سبز سرسبز را برای دکوری بی دردسر قرار دهید.

  • عایق حرارتی هستند

یک بالکن شیشه ای ساخته شده با شیشه ترموکروماتیک می تواند به شما در کنترل میزان گرمای ورودی به خانه کمک کند. در نتیجه، حتی می‌توانید در قبض‌های برق خود صرفه‌جویی کنید، زیرا نیازی به استفاده از AC برای مدت طولانی (یا در دمای بسیار سرد) ندارید.

  • عایق صدا هستند

هنگامی که یک بالکن شیشه ای با انواع مناسب قاب ها (مانند قاب های Upvc) ساخته می شود، حتی می تواند سطح خاصی از عایق صدا را ارائه دهد. این باعث می شود که برای فضای اداری مناسب باشد زیرا کارمندانی که با مشتری روبرو هستند می توانند گهگاه برای تماس گرفتن و لذت بردن از حریم خصوصی خود بیرون بروند.

  • حریم خصوصی مورد نیاز شما را فراهم می کنند

بهترین ویژگی بالکن شیشه ای هوشمند این واقعیت است که شیشه مات می شود و به شما امکان می دهد از سطوح بالایی از حریم خصوصی لذت ببرید. حتی اگر اتاق نشیمن شما از سه طرف بالکن شیشه ای داشته باشد، به لطف این ویژگی مفید، باز هم می توانید امور خصوصی خود را برای خود نگه دارید. همچنین، می توانید opacity را به دلخواه خود کنترل کنید، و آن را به یک بخش قابل تنظیم منطقی تبدیل کنید.

از کجا می توان یک شیشه بالکن با کیفیت بالا تهیه کرد؟

ما در ونوس جام راه حل های باکیفیتی را ارائه می دهیم تا بتوانید بالکن شیشه ای عالی برای فضای خانه یا محل کار خود بسازید. ما همیشه می توانیم به مشتریان خود اطمینان دهیم که محصول ما بادوام و عالی به نظر می رسد. چه در حال ساختن خانه یا فضای اداری جدید خود باشید، همیشه می توانید روی ما حساب کنید تا بالکن شیشه ای عالی و متناسب با نیازهای شما ایجاد کنیم.

منبع :

https://www.glasxperts.com/revamp-your-terrace-and-balcony-with-glass/