شیشه بالکن, مقالات

بالکن های شیشه ای – راه حلی شگفت انگیز برای ایمنی کودکان

ایمنی بالکن های شیشه ای

شیشه ماده ای است که هم جنبه تزئینی دارد و هم ماهیت مفیدی دارد. به دلیل شفاف بودن، می‌تواند هر فضای داخلی را بازتر و دلپذیرتر به نظر برساند، در حالی که نور طبیعی را به منطقه می‌رساند. کاربردهای بی‌شماری برای آن در اماکن مسکونی و تجاری وجود دارد.

اما به عنوان شیشه بالکن چقدر خوب است؟ بسیاری از مردم از این که چگونه جلوی دید آنها را از بالکن نمی‌گیرد هیجان‌زده هستند، اما نگرانند که اگر بچه‌دار شوند، ممکن است محافظت کافی نباشد. خوشبختانه شیشه های بالکن حتی در خانه های خانوادگی کاملاً مناسب هستند.

چه کسی دوست ندارد به بالکن فکر کند ؟ بالکن ها بسیار محبوب هستند، به خصوص اگر باغ ندارید یا منظره زیبایی دارید، بالکن ها به یک ساختمان شادی می بخشند. اما اگر بچه‌های کوچکی در اطراف دارید، بالکن‌ها می‌توانند بیشتر احساس نگرانی کنند. با انداختن اسباب‌بازی‌ها روی نرده‌ها فقط برای دیدن آنچه اتفاق می‌افتد، به راحتی می‌توان فهمید که چرا فکر اختلاط کودکان و بالکن‌ها برای بسیاری از والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نگران است.

چرا شیشه ها بالکن برای کودکان مناسب هستند؟

شیشه دارای چندین ویژگی است که آن را برای این منظور ایده آل می کند. اول اینکه شیشه های بالکن هیچ شکافی ندارند که دست ها یا پاهای کوچک در آن گیر کنند.2

به دلیل سطح صاف، بچه ها چیزی برای چنگ زدن به آن ندارند و بالا رفتن از مانع را برای آنها تقریبا غیرممکن می کند. دوام نیز مشکلی نیست، زیرا ما می توانیم هنگام نصب شیشه ها از شیشه ایمنی مقاوم استفاده کنیم. این باعث می شود که آنها در برابر شکستن و سایر آسیب ها بسیار مقاوم باشند.

شیشه بالکن از سازه ها محافظت می کند و نیاز بازسازی بالکن را کاهش می دهد
بیشتر بخوانید

اطمینان از ایمنی کودک در بالکن

اگر در کنار یا در نزدیکی یک بالکن سنتی فلزی یا چوبی با کودکان کوچک هستید، استراحت کردن دشوار است. شکاف‌های بین و پایین نرده‌ها درست برای ماشین‌های عروسکی و اسباب‌بازی است که می‌توانند از آن‌ها به سمت زمین سقوط کنند، در حالی که شکاف‌های پایین نرده‌ها قبل از اینکه بتوانید کاری انجام دهید، توپ‌ها، خوراکی‌ها و مداد رنگی‌ها را می‌بینید که از بالکن شما بیرون می‌آیند.

یک راه ساده برای بالکن های امن تر

بنابراین اگر می خواهید یک بالکن در ملک خود داشته باشید اما نگران امنیت کودک هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ علاوه بر مسئولیت‌پذیری والدین و مراقبت از کودک، پاسخ آسان‌تر از چیزی است که حدس می‌زنید – نصب بالکن‌های شیشه‌ای. فرقی نمی‌کند سبک سنتی را با پایه‌ها و نرده‌ها، نرده‌های بدون قاب یا نیمه بدون قاب ترجیح دهید، طیف نرده‌های شیشه‌ای ونوس جام انتخابی شیک و مطمئن است.

امنیت شیشه های بالکن

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد شیشه بالکن وجود دارد، دید واضح به دلیل عدم وجود موانع است. بنابراین بعید است که کودکان بخواهند برای دید بهتر از آن بالا بروند. آنها می توانند درست به اندازه بزرگسالان ببینند، می توانند با خوشحالی تمام دنیا را از سطح خود تماشا کنند. و به عنوان یک امتیاز از باد محافظت می‌شوند و گرم‌تر و شادتر و همچنین ایمن‌تر می‌شوند.

امنیت شیشه های بالکن

اگر بالکن‌های شیشه‌ای را با کودکان در اطراف نصب می‌کنید، طیف گزینه‌های شیشه‌ای می‌تواند یک امتیاز واقعی باشد. گزینه شیشه مات به شما این امکان را می دهد که یک بالکن کاملا خصوصی داشته باشید. بنابراین حواس بچه‌ها با چشم‌انداز فراتر از منطقه بازی‌شان پرت نمی‌شوند، و شما لازم نیست نگران باشید که مردم به داخل آن نگاه می‌کنند. ایده‌آل برای مکان‌هایی که به طور منظم میزبان تعداد زیادی از کودکان هستند، این یک راه خوب برای افزودن حریم خصوصی به فضای باز امن است. منطقه بدون نیاز به متوسل شدن به گزینه های سنتی مثل سیم خاردار.

از این 15 ایده طراحی شیشه بالکن برای ظاهری منحصر به فرد استفاده کنید
بیشتر بخوانید

قوانین، مقررات یا استانداردهای بالکن چیست؟

 • نرده ها (نرده ها) باید حداقل 1 متر ارتفاع داشته باشند، در صورتی که بالکن بیش از 1 متر بالاتر از سطح زیر باشد.
 • هیچ منافذی در نرده نباید اجازه عبور یک کره 12.5 سانتی متری (توپ گرد) را بدهد.
 • در جایی که بالکن یا عرشه بیش از 4 متر بالاتر از سطح زیر قرار دارد، مانع نباید دارای قسمت های افقی یا نزدیک به افقی (بالا رفتن) بین 15 تا 76 سانتی متر بالاتر از سطح زمین باشد.

به خاطر داشته باشید:

 • اطمینان حاصل کنید که بالکن حداقل 1 متر ارتفاع داشته باشد و میله های عمودی بیش از 12.5 سانتی متر از هم فاصله نداشته باشند (از یک خط کش برای اندازه گیری شکاف بین پایه های نرده عمودی خود استفاده کنید).
 • شیشه بالکن نباید قسمت افقی داشته باشد که به کودکان اجازه سقوط بدهد.
 • تمام مبلمان، گیاهان گلدانی و سایر اشیاء قابل بالا رفتن باید از لبه بالکن دور نگه داشته شوند.
 • مراقب مبلمانی باشید که به اندازه کافی سبک هستند تا کودکان بتوانند آن را به لبه بالکن بکشند.
 • نرده ها را به طور منظم بررسی کنید تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید.
 • هنگامی که فرزندان خود در بالکن هستند، نظارت کنید.
 • درهای منتهی به بالکن را قفل نگه دارید تا کودکان نتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.
 • اجازه ندهید کودکان روی پله ها بازی کنند.