مقالات

12 راه برای استفاده حداکثر از فضای کوچک بالکن

استفاده حداکثر از فضای کوچک بالکن

اگر از معدود افراد خوش شانسی هستید که در آپارتمان، کاندو یا خانه خود بالکن دارید، به شما تبریک می گویم! شما موفق شده اید یکی از پرتقاضاترین فضاهایی را که یک خانه می تواند ارائه دهد، بسازید. متأسفانه، همانطور که ممکن است متوجه شوید که درست است، این فضا ممکن است بدون استفاده بماند – اغلب، آنقدر بزرگ نیست که بتواند تمام مبلمانی را که می‌خواهید جا دهد. اما اندازه نباید شما را از ایجاد یک بالکن زیبا که 365 روز در سال از آن لذت برد، منصرف کند.

پیش از این، ما چند روش مورد علاقه خود را برای به حداکثر رساندن فضای ارزشمند بالکن شما گردآوری کرده ایم. مهم نیست که با 20 فوت مربع یا 100 فوت مربع کار می کنید، گزینه ها واقعاً بی پایان هستند. تنها چیزی که لازم است کمی خلاقیت و تعقیب اینستاگرامی زیاد است تا بالکن شما احساس خانه بودن کند.

راهکارهای استفاده حداکثری از فضای کوچک بالکن

 1. انتخاب حداقل ها

انتخاب حداقل ها

ما کاملاً متوجه شدیم: مینیمالیسم برای همه مناسب نیست. اما گاهی اوقات ضرب المثل “کمتر، بیشتر است” فقط صادق است. در یک فضای تنگ، دکوراسیون بیش از حد می تواند به عنوان درهم و برهمی ظاهر شود. در عوض، سعی کنید یک نقطه کانونی، مانند یک نیمکت، و یک یا دو لمس نهایی را در رنگ های هماهنگ اضافه کنید.

 1. یک تاب آویزان کنید

یک تاب آویزان کنید

چیزی ذاتاً نمادین در مورد تاب های ایوان وجود دارد. با این حال، نیازی نیست که صرفاً به دلیل فضای تنگ خود، از داشتن این امکان محروم کنید. تعداد زیادی تاب بالکن وجود دارد که تک نفره هستند و می‌توان آن‌ها را برای جای گرفتن در فضاهای کوچک‌تر  در بیرون آویزان کرد -. اگر به دلیل اجاره بودن محل مجاز به آویزان کردن تاب نیستید، می توانید به جای آن صندلی تخم مرغی را که ایستاده است امتحان کنید.

 1. یک گوشه جهت مطالعه ایجاد کنید

یک گوشه جهت مطالعه ایجاد کنید

بیایید صادق باشیم: احتمالاً فعالیت های کمی وجود دارد که در بالکن کوچک خود انجام می دهید. ممکن است چند دقیقه ای را بیرون از خانه صرف نوشیدن قهوه یا لذت بردن از غروب آفتاب کنید، اما خواندن کتاب یکی از فعالیت های کلاسیک بالکن است. بنابراین، چرا پناهگاه خود را به یک گوشه مطالعه تبدیل نمی کنید؟ نکته کلیدی در اینجا پیدا کردن یک صندلی تاکیدی است که به اندازه کافی بزرگ باشد تا در آن جمع شود اما آنقدر کوچک باشد که فضا را تحت الشعاع قرار ندهد.

 1. از فضای دیوار استفاده کنید

از فضای دیوار استفاده کنید

وقتی صحبت از هر فضای کوچکی به میان می‌آید، بزرگترین اشتباهی که می‌بینیم مردم مرتکب می‌شوند این است که فراموش می‌کنند از فضای دیوار خود استفاده کنند – حتی بیرون. قفسه‌هایی را برای گیاهان و چراغ‌ها اضافه کنید، برای سازماندهی بیشتر، تخته‌های دیواری آویزان کنید و از طاقچه‌های خود به عنوان قفسه‌های موقت خود استفاده کنید. به این ترتیب می توانید بدون احساس تنگناهراسی از فضای خود لذت ببرید.

 1. بگذارید گیاهان تسلط پیدا کنند

بگذارید گیاهان تسلط پیدا کنند

اگر شست سبز و بالکن دارید، احتمالاً در حال حاضر مجموعه کوچکی از ریحان یا گشنیز را در بیرون پرورش می دهید. اما چرا در آنجا توقف کنید؟ طاقچه های پنجره را با گلدان هایی با اندازه های مختلف بچینید، پیچک را روی قفسه های بلند بپوشانید و گیاهان عنکبوت را از سبدهای تزئینی آویزان کنید. قبل از اینکه متوجه شوید، فضای کوچک شما مانند یک گلخانه مجلل احساس می شود.

 1. مبلمان را رها کنید

مبلمان را رها کنید

وقتی ما کوچک بودیم، هیچ چیز به اندازه قلعه خودمان که از بالش و پتو ساخته شده بود، رویایی و جادویی نبود. چند دهه بعد، و همین احساس در مورد بالکن ها صدق می کند. برای ساختن دژ بزرگسالان خود، مقداری چمن مصنوعی را پایین بیاندازید، یک پتوی نرم و مقاوم در برابر آب و هوا اضافه کنید و با تمام بالش هایی که می توانید پیدا کنید، کار را تمام کنید.

 1. اجازه دهید منظره ای که ساختید تمام گفته های شما را بازگو کند

در مواردی که متراژ مربع بسیار محدود است، ممکن است ایجاد یک چیدمان مکالمه با مبلمان امکان پذیر نباشد. در عوض، سعی کنید همه چیز را رو به منظره بچینید – به این ترتیب می توانید تمام زیبایی های طبیعی غروب های خورشید را تماشا کنید.

 1. با یک کاناپه برای یک تخت خواب یا صندلی مبادله کنید

در یک زندگی عالی، همه ما روزهای دوری از استخر را تلف می‌کنیم. اما از آنجایی که باید منتظر تعطیلات بعدی خود باشیم تا این اتفاق بیفتد، ممکن است از فضای زندگی در فضای باز که در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید. برای داشتن محیط مجلل ، یک تختخواب غول پیکر یا یک صندلی بلند را انتخاب کنید (بله، حتی اگر تمام فضای خرده فروشی بالکن شما را اشغال کند).

 1. نرده خود را به یک بار صبحانه تبدیل کنید

جایی برای میز نیست؟ جای نگرانی نیست نوار صبحانه خود را با کمی تخته سه لا بسازید یا یک میز از پیش ساخته شده بخرید که بر روی تاقچه شما مناسب باشد. فقط چند چهارپایه غذاخوری اضافه کنید، و فضای کوچکی برای لذت بردن از قهوه خود در حین پیمایش در فید اجتماعی خود خواهید داشت.

 1. بازی با الگوها

الگوها روشی شگفت انگیز دارند که هر چیزی را بلندتر، بزرگتر و بسیار مهمتر می کند. اگر فقط فضا برای اضافه کردن چند تکه مبلمان دارید، سعی کنید بقیه فضای خود را با الگوهای مختلف مانند فرش های گلدار و بالش های راه راه بالا ببرید. ممکن است در ابتدا کمی شلوغ به نظر برسد، اما زمانی که نسبت درستی از بازی الگو را پیدا کنید، همه چیز در جای خود قرار می گیرد.

 1. شامل مبلمان سفارشی

قرار دادن فضاهای کوچک ممکن است سخت باشد، به خصوص در مورد پیدا کردن مبلمان مناسب. مبلمان تاشو یک راه حل ایده آل است، با توجه به اینکه می توانید هر زمان که به آن نیاز داشتید آن را کنار بگذارید و فضای بیشتری ایجاد کنید. (نمی خواهید چیزی از ابتدا بسازید؟ نگران نباشید؛ گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید و خودتان به راحتی نصب کنید).

 1. روشنایی را زیاد کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید بعد از ساعت کاری از بالکن خود استفاده کنید، نورپردازی ضروری است. به جای تکیه بر نور خشن بالای سر یا دیوارکوب های داخلی، با فانوس ها، شمع ها (جعلی یا واقعی) و چراغ های رشته ای نورپردازی با تمرکز ملایم ایجاد کنید.

3 دلیل برای اینکه مردم شیشه بالکن را برای خانه ترجیح می دهند
بیشتر بخوانید

ونوس جام با استفاده از بهترین متریالها در تولید شیشه بالکن بهترین پوشش بالکن را برای پیاده سازی ایده های خلاق شما فراهم میکند.

منبع :

https://www.mydomaine.com/how-to-maximize-your-small-balcony-space-4692807