مقالات

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای

آلاچیق به سازه هایی گفته می شود که در فضاهای باز در گوشه پارک ها ، باغ و … از موادی از قبیل چوب ، فلز یا شیشه ساخته می شوند تا محلی برای نشستن و لذت بردن از فضای اطراف باشد . ایده ساخت آلاچیق جدید نمی باشد بلکه نزدیک به 400 سال قبل در باغ برخی قصر ها ساخته می شد که از لحاظ ساختاری با آلاچیق های امروزی متفاوت بود و اغلب به صورت اتاقکی در وسط باغ برای استراحت نیم روزی طراحی می شد . در گذشته متریال هایی از قبیل چوب و فلز برای ساخت آلاچیق استفاده می شد اما در چند سال اخیر شیشه نیز برای ساخت آن ها استفاده می شود و آلاچیق هایی را که با شیشه ساخته می شوند را آلاچیق شیشه ای می نامند .

باید به گونه ای ساخته شوند که محیطی دل چسب از لحاظ زیبایی فراهم نمایند . این آلاچیق ها در کنار آب و توده درختان و … موجب می شود تا بتوان از فضای اطراف لذت برد و در عین حال زیبایی و استفاده از محیط را افزایش داد .

آلاچیق های شیشه ای قابلیت ساخت در اشکال هندسی متفاوت از قبیل دایره ، مستطیل و .. را دارند . آلاچیق های شیشه ای که با شیشه های ریلی ساخته می شوند ، این امکان را فراهم می نمایند که بتوان در فصول گرم سال با کنار زدن شیشه ها از هوای اطراف لذت برد . استفاده از آلاچیق های شیشه ای در سواحل تفریحی و داخل اقیانوس ها و دریاها و … موجب خلق شاهکار های بی نظیری شده است و مورد استقبال عموم مردم واقع گردیده است . در رستوران های سنتی ، روف گاردن ها و باغ های سنتی ساخت آلاچیق های شیشه ای ایده ای جذاب و زیبا می باشد .

سیستم های بالکن شیشه ای تاشو و کشویی
بیشتر بخوانید

در ساخت این آلاچیق ها فریم هایی از جنس آلومینیوم به کار برده می شود که بسیار مقاوم می باشند و با چرخش در دور تا دور آلاچیق مانع از نفوذ گرما و سرما به داخل آن می شوند .

از جمله مکان های دنج و راحت برای استراحت می توان به آلاچیق اشاره کرد . انواعی از آلاچیق های شیشه ای به صورت معلق در مناطق طبیعی بکر طراحی شده اند که بسیار هیجان انگیز می باشند و زیبایی غیر قابل وصف ایجاد می نمایند . در باغ ویلا ها استفاده از این نوع آلاچیق ها به علت ترکیب فضای مدرن با طبیعت ایده بسیار خاص و زیبایی می باشد .

آلاچیق شیشه ای گرد

آلاچیق شیشه ای گرد

آلاچیق شیشه ای گرد به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد و با توجه به نمای شیک از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد ، اما مشکلی که وجود دارد این است که تهیه فریم برای این نوع از آلاچیق ها کار راحتی نمی باشد . برای اجرای نوع گرد ابتدا لازم است تا فضای مورد نظر به صورت کامل با اندازه گیری مناسب آهن کشی شود .

برای این کار آهن مورد نیاز به صورت قطعات ریز در آورده می شود و تمامی قطعات با زاویه خاص در کنار هم قرار می گیرند و شکل دایره را تشکیل می دهند . پس از این کار برای تولید فریم برای آلاچیق شیشه ای گرد با استفاده از نرم افزار اتوکد زوایای بین آهن ها به طور دقیق محاسبه می شود و برای تولید فریم ارسال می گردد .

فریم نوع گرد همان فریم بالکنی می باشد . پس از تولید فریم با توجه به اندازه فریم ها شیشه ها تولید می شوند که این شیشه ها با فریم های تولید شده اسمبل می شوند و آماده نصب می گردند . نصب نوع گرد کار راحتی نمی باشد و برای این کار بهتر است تا آن را به تیم تخصصی ونوس جام بسپارید تا پروژه را به راحتی و در اسرع وقت در محل مورد نظر شما نصب و اجرا نمایند .

راه حل های بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

قیمت آلاچیق شیشه ای

عوامل مختلفی وجود دارند که در تعیین قیمت نقش دارند که عبارتند از متراژ شیشه آلاچیق ، فریم و متعلقات استفاده شده در نصب و ساخت و …. .

برای اطلاع دقیق از قیمت بعد از صحبت با کارشناسان ونوس جام ، اکیپی به محل فرستاده می شود تا اندازه گیری های دقیق را انجام دهند و با اعلام اندازه ها به کارشناسان فروش ، شما را با قیمت نهایی و تمام شده آن مطلع نمایند .

به طور کلی قیمت  با قیمت شیشه بالکن مشابه می باشد و در مقابل کاربردی که دارند بسیار مقرون به صرفه می باشند . آلاچیق های شیشه ای قیمت های ثابتی ندارند و هر جه قدر که متراژ شما بیشتر باشد قیمت آلاچیق در متر مربع کاهش می یابد .

ساخت آلاچیق شیشه ای

به طور معمول آلاچیق های شیشه ای به صورت تاشو اجرا می شوند تا قابلیت کاربرد در تمامی فصول سال را داشته باشند . در پشت بام ها ، مجتمع های مسکونی ، رستوران های سنتی و مکان هایی که دارای حیاط می باشند استفاده از این آلاچیق ها کاربرد گسترده ای دارد . نصب و اجرای این آلاچیق ها می تواند در اشکال گرد ، مستطیل و تاشو صورت گیرد و به طور کلی محدودیتی در شکل در اجرای آن ها وجود ندارد . عایق بودن در برابر سرما و گرما و سر و صدا از ویژگی های بارز این آلاچیق ها می باشند و دلیل آن استفاده از شیشه سکوریت می باشد که عایق مناسب دما و صدا می باشد .

شیشه برای آلاچیق

در ساخت آلاچیق شیشه ای ، شیشه سکوریت 8 الی 10 میلی متری به کار برده می شود که از امنیت و مقاومت بالایی بر خوردار می باشد . باز و بسته شدن این شیشه ها به صورت ریلی می باشد . شیشه ریلی آلاچیق قابلیت ساخت در تمامی ابعاد متناسب با آلاچیق  را دارند .

نحوه تمیز کردن بالکن شیشه ای
بیشتر بخوانید

در آلاچیق های شیشه ای ، شیشه هایی به کار برده می شوند که تا 95 درصد از ورود صدا و دما به داخل آلاچیق جلوگیری می نمایند و عایق بسیار مناسبی در برابر آلودگی های صوتی و هدر رفت دما داخلی می باشند که موجب می شوند تا فضای داخل آلاچیق مطلوب باشد .

آلاچیق شیشه ای تاشو

آلاچیق شیشه ای تاشو

آلاچیق های شیشه ای تاشو از جمله بهترین و مناسب ترین نوع آلاچیق ها می باشند که از پانل های شیشه ای سکوریت با یراق آلات خارجی و ضد زنگ تولید می شوند که بر روی محور ریلی حرکت می نمایند و در طرفین محور ها جمع می شوند .

نوع تاشو دارای مزیت های فراوانی می باشد که موجب محبوبیت بیشتر آن ها می شود . از جمله مزیت های این آلاچیق ها عبارتند از :

  • به وجود آوردن فضایی مدرن
  • جلوگیری از هدر رفت انرژی
  • نظافت راحت و آسان

نصب آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای به دلیل مزایای فراوان و جذابیت ها و زیبایی هایی که دارد افراد بسیاری را ترغیب به نصب و اجرای آن در محل زندگی و رستوران ها و ویلاها و باغ ها و … کرده است . برای نصب و اجرای این آلاچیق ها ابتدا کارشناسان با حضور در محل اندازه ها را به طور دقیق محاسبه می کنند و بعد ار آماده سازی متریال های مورد نیاز تکنسین ها در کمترین زمان آن را در محل پروژه با بالاترین کیفیت اجرا می نمایند .