شیشه بالکن

زیبا سازی فضای داخلی و خارجی خانه از جمله خواسته های اساسی مردم می باشد . یکی از راهکارهای اساسی که بالکن ، تراس ، رستوران ، آلاچیق و هر فضای دیگری را در کمترین زمان ممکن به فضایی شیک و لاکچری تبدیل می کند ، استفاده از شیشه بالکن یا بالکن شیشه ای می باشد که دارای انواع مختلفی می باشند که مناسب ترین نوع آن را با قیمت مناسب می توانید از ونوس جام دریافت کنید .

آیا تا به حال به فکرتان رسیده که با استفاده از شیشه های بالکن ریلی نمای خارجی خانه یا فضای  بالکن خود را طراحی نمایید ؟ برای جدا سازی فضای داخلی ساختمان از فضای خارجی شیشه تراس یا شیشه متحرک بسیار مناسب می باشد . این محصول علاوه بر تفکیک فضا موجب زیباتر و مدرنتر شدن نمای ساختمان می شود و در نتیجه به وسیع تر شدن فضای مبله کمک می کند .

در منازلی که دارای متراژ کم می باشند ، استفاده از شیشه های بالکنی موجب اضافه شدن فضای امن به سایر فضاهای مبلمان ساختمان می شود . بنابراین ایده مناسب و کاربردی در گسترش فضا می باشند که در ساختمان های اداری و تجاری بصورت رایج استفاده می شود.

در ایجاد دید و نمای بهتر در ساختمان ، استفاده از نوع ریلی بسیار موثر می باشد و موجب تابش نور طبیعی بدون اشعه مضر به فضای بالکن می شود . در صورتی که افراد خواستار فضای خصوصی در حریم بالکن شوند که از بیرون قابل روئیت نباشد ، می توانند از شیشه بالکن هایی با شیشه های مات و رنگی یا سند بلاست استفاده کنند .

به طور کلی این شیشه ها دارای جذابیت و زیبایی بسیاری می باشند که هم از نمای داخل و هم از نمای خارجی موجب جذابیت و شیکتر شدن ساختمان می شوند .

دارای انواع مختلفی می باشند که در بسیاری از ساختمان ها  به منظور زیباسازی نمای ساختمان به کار برده می شوند . لازم به ذکر است که این محصولات علاوه بر زیباسازی محیط  ، دارای کاربرد های دیگری نیز می باشند . در این مقاله به افرادی که اطلاعات کافی در مورد کاربردهای بالکن شیشه ای و استفاده و انتخاب درست از آن ها ندارند اشاره می کنیم .

شیشه بالکن ونوس جام

ایمنی شیشه های بالکنی

در استفاده از شیشه بالکن ،  بحث ایمنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . وقتی سخنی از شیشه های بالکنی به میان می آید اولین نکته ای که ذهن را درگیر می کند ، شکنندگی آن و خطراتی می باشد که امکان دارد در استفاده از آنها وجود داشته باشد . و همین تصور اشتباه گاها موجب می شود تا بسیاری از مردم نسبت به استفاده از آن ها بی اعتماد باشند. در صورتی که این تصورات درست نمی باشند و شیشه بالکنها و شیشه هایی که امروزه در بالکن های شیشه ای به کار برده می شوند از ایمنی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

این شیشه ها در برابر ضربه ، تغییر دما و تنش های ناشی از زلزله و … مقاوم می باشند .  برای اطمینان خاطر بیشتر می توانید به ساختمان های معروفی که در کشورهای پیشرفته که از شیشه در نماهای آن ها استفاده شده است نگاهی بیاندازید . این ساختمان ها با توجه به استاندارد های سخت گیرانه ای که در آن ها به کار برده شده است قابلیت تحمل زلزله با ریشتر های بالا  و طوفان های سهمگین را دارند . بنابراین بهترین راه برای به کار بردن تجهیزات مختلف از قبیل شیشه و … پیروی از استانداردها می باشد نه حذف کردن شیشه .

فقط در مواردی که استاندارد ها به درستی به کار گرفته نشوند ، گاها منجر به ایجاد اتفاقات نا گواری می شود . ونوس جام تولید کننده انواع  شیشه بالکن و یراق آلات درجه یک ، محصولات با کیفیت و درجه یک در اختیار مشتریان قرار می دهد و از شیشه سکوریت بسیار با کیفیت و ایمن در شیشه بالکنی استفاده می کند .

مزایا

 1. بالکن های شیشه ای با توجه به طراحی که دارند درصورت نیاز قابلیت باز و بسته شدن دارند و در نتیجه در زمان هایی که نیاز به هوای آزاد هست بالکن باز می شود و در صورت نیاز به فضای بسته به  راحتی بسته می شوند .
 2. با استفاده از بالکن شیشه ای و با هماهنگی و تناسب با نما و معماری کل ساختمان ، می توان  چشم اندازی اندازی زیبا در ساختمان ها ایجاد کرد .
 3. بالکن های شیشه ای به علت قابلیت انعطاف پذیری که دارند از محیط تاثیر نمی پذیرند و در نتیجه می توان در هر نوع آب و هوایی از آن ها به صورت دلخواه استفاده کرد .
 4. استفاده از بالکن های شیشه ای مانع از ورود گرد و غبار ، حشرات و جانوران به داخل محیط بالکن می شوند  . این بالکن ها عایق های صوتی مناسبی می باشند و از ورود سر و صدای بیرون به داخل خانه ها جلوگیری می کنند .
 5. این بالکن ها دارای پروفیل ویژه ای می باشند و  همین امر موجب تفکیک فضای داخل از فضای خارج می شود و به حفظ انرژی داخل بالکن و فضای خانه کمک می کند .
 6. این بالکن ها عایق های حرارتی و صوتی خوبی می باشند و دلیل این امر استفاده کردن شیشه های ویژه و به کار گیری سیستم های مغناطیسی در داخل آن ها می باشد .

موارد کاربرد

5

ورودی فروشگاه ها و مرکز تجاری

4

ویترین مغازه ها

3

کافی شاپ

2

رستوران ها

1

بالکن و تراس ساختمان

10

اتاق آرایش عروس

9

استخر و فضاهای ورزشی

8

آلاچیق

7

سالن کنفرانس

6

سالن های ورزشی

انواع شیشه های بالکن

معمولا به حالت فریم دار و فریم لس تولید و عرضه می شوند و از انواع آن ها می توان در بالکن ها ، تراس منازل و اداره جات ، گلخانه ها و پنت هاوس و … استفاده کرد . بالکن های شیشه ای دارای انواع تاشو و ریلی می باشند. در ساخت آن ها از پانل های شیشه ای در کنار هم استفاده می شوند که قابلیت جمع شوندگی در یک گوشه از تراس یا بالکن را دارند . بنابراین در مواقعی که نیاز به استفاده از شیشه های بالکنی نمی باشد ، مانند فصول گرم سال می توان با جمع کردن آن در یک گوشه ، از هوای آزاد اطراف بهره برد و در صورت نیاز مجددا آن را به حالت بسته برگرداند .

 • تراس های شیشه ای قابلیت کاربرد در انواع کاملا باز ، نیمه باز و کاملا بسته را دارند .
 • استفاده از شیشه های بالکنی راه حل مناسبی برای برقراری آرامش و آسایش می باشد زیرا با نصب آن می توان از آلودگی های هوا در مکان های پر رفت و آمد و شلوغ و در شهرها و … و آلودگی های صوتی ناشی از سرو صدای خیابان و بیرون ساختمان ها راحت شد .
شیشه بالکن پنجره ای

شیشه بالکن پنجره ای

شیشه بالکن ریلی

شیشه بالکن ریلی

شیشه بالکن بدون قاب

شیشه بالکن بدون قاب

نرده شیشه ای بالکن

نرده شیشه ای بالکن

شیشه بالکن قاب دار

شیشه بالکن قاب دار

شیشه بالکن تاشو

شیشه بالکن تاشو

ریلی تاشو

 شیشه های بالکن ریلی تاشو دارای استفاده راحت و آسانی می باشند و به همین دلیل محافظ مناسبی برای تراس به شمار می روند .  این نوع از بالکن های شیشه ای به دلیل قابلیت جمع شوندگی که دارند ، این امکان را فراهم می کنند که  در هنگام عدم نیاز به وجود آن ها در بالکن ها و یا در مواقع احساس  نیاز به تنوع در بالکن ، آن را در گوشه ی بالکن جمع نمود .

نوع فریم لس دارای زیبایی بسیاری می باشند و به همین جهت از محبوبیت بییشتری برخوردار می باشند . قیمت آن ها با توجه به اندازه و ابعاد تراس و میزان استفاده از شیشه بستگی دارد . بالکن های شیشه ای متحرک به طور معمول از شیشه سکوریت با ضخامت 8 میل تولید می شوند و متشکل از 4 پروفیل یا فریم آلومنیومی در 4 طرف شیشه شامل سقف ، کف و دیواره های کناری می باشند .

شیشه های به کار رفته در تولید این بالکن ها  بسیار ایمن می باشند و در مقابل ضربه و عایق صوتی و حرارتی از مقاومت بالایی برخوردار می باشند . پنل های شیشه متحرک تراس در اندازه های مختلف قابل نصب می باشند و با توجه به فضای تراس و ابعاد آن نوع مناسب آن انتخاب و اجرا می شود .

تعیین ابعاد شیشه مورد نیاز برای بالکن باید قبل از مراحل سکوریت شدن انجام گیرد زیرا بعد از سکوریت شدن شیشه قابلیت برش ندارد . بنابراین بعد از تعیین اندازه و برش شیشه ها آن ها را سکوریت می نمایند و بعد از اتمام مرحله ی سکوریت شدن آن را به محل نصب ارسال می کنند . پانل های شیشه ای بالکن بر روی ریل حرکت می کنند و قابلیت باز شدن در حالت های مختلف را دارند .

شیشه های خم و مسطح هر دو قابلیت کاربرد در شیشه بالکن ها را دارند و این بستگی به سلیقه ی مشتری دارد که چه نوع شیشه ای با چه طرح و رنگی به کار برده شود .

شیشه بالکن مات

بالکن های شیشه ای ، قابلیت اجرا با شیشه های مختلف در طرح ها و رنگ های مختلف دارند . افراد بسیاری استفاده از شیشه شفاف را در بالکن های خود برای لذت بردن از فضای آزاد و داشتن ویوی زیبا ترجیح می دهند در حالی که بسیاری از افراد نیز هستند که برای ایجاد حریم خصوصی و به منظور بزرگتر کردن فضای اطراف خود استفاده از این نوع را ترجیح می دهند .

عملیات مات کردن شیشه به روش سند بلاست کردن صورت می گیرد که در این حالت شیشه با استفاده از شن و ماسه و به وسیله ی دستگاه مخصوص تحت فشار قرار می گیرد .

به وسیله ی سند بلاست علاوه بر مات کردن شیشه می توان طرح های متنوعی نیز بر روی شیشه ها ایجاد کرد . بنابراین شیشه های شفاف و مات ، طرح دار سند بلاست و شیشه های رنگی از جمله شیشه هایی مورد استفاده در بالکن شیشه ای می باشند که انتخاب و کاربرد هر کدام بستگی به سلیقه ی افراد دارد . اما شیشه های صاف به دلیل ایجاد ویو زیبا و استفاده از نور طبیعی از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند .

شیشه بالکن جمع شو

نوع جمع شو در حقیقت به شیشه بالکن های ریلی و تاشو گفته می شود و به دلیل خاصیت جمع شوندگی که دارند به آن ها جمع شونده یا جمع شو گفته می شود . شیشه های جمع شو نسبت به شیشه های ثابت در بالکن ها از کارایی بیشتری برخوردار می باشند . زیرا شیشه های ثابت قابلیت باز شدن ندارند و در تراس ها حس محصور شدن ایجاد می کنند در حالی که شیشه جمع شونده در صورت نیاز می تواند باز شود .

همین امر موجب شده تا شیشه های ریلی بیشتر از شیشه های ثابت در ساختمان های مسکونی و اداری و … استفاده شود . این شیشه ها به دلیل قابلیت جمع شوندگی امکان استفاده از حداکثر فضای تراس را فراهم می کنند . معمولا از خاصیت جمع شوندگی آن ها در فصول بهار و تابستان برای بهره بردن از هوای مطلوب و از خاصیت باز شوندگی آن در فصل زمستان و پاییز برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و در امان ماندن از سوز و سرما استفاده می شود .

شیشه بالکن بدون قاب

این نوع ها همانطور که از نامشان مشخص می باشد بدون قاب می باشند و به آن ها فریم لس نیز گفته می شود . شیشه بالکنی فریم لس فقط از یک پانل تشکیل می یابد و به همین دلیل دیدی کامل از فضای بیرون به دست می دهد .

در این نوع از شیشه های بالکنی از هیچ اتصالات استفاده نمی شود و تنها در فاصله دور مثلا در دو طرف بالکن از دو پروفیل برای نگه داشتن آن ها استفاده می شود . به همین دلیل این نوع از شیشه ها دید شفاف و بدون قاب و بدون مانع از محیط بیرون در اختیار افراد قرار می دهد .

شیشه بالکن پنجره ای

انواعی از شیشه بالکن ها  می باشند که به دلیل باز و بسته شدن به صورت پنجره ای به آن ها شیشه بالکن پنجره ای گفته می شود . پنجره بالکن مزیت های شیشه بالکن را دارا می باشند و فقط از لحاظ ظاهر با آن ها متفاوت می باشند

شیشه آکاردونی

این نوع از شیشه ها نیز در بالکن ها به خصوص بالکن هایی با عرض بیشتر از 2 متر از قبیل تراس های بزرگ که دارای مساحت زیادی می باشند به کار برده می شوند و تاشو بودن از ویژگی های نصب آن ها می باشد .

بالکن شیشه ای متحرک

بالکن شیشه ای متحرک برای جداسای فضای بالکن از بیرون به کار برده می شود و به دلیل خاصیت باز و بسته شدن و حرکت بر روی ریل به آن ها بالکن شیشه ای متحرک گفته می شود . استفاده از آن ها امکان بهره بردن از زیبایی ها و منظره ی تمامی فصول سال را می دهد و علاوه بر اینکه به وسیله ی آن ها می توان یک فضای نشیمن زیبا خلق کرد ، بلکه موجب افزایش متراژ ساختمان نیز می شوند . این بالکن ها معمولا از شیشه سکوریت یا میرال تهیه می شوند .

بالکن شیشه ای گرد

برای جذابیت بیشتر در خانه ها و ساختمان های لوکس و پنت هاوس از شیشه بالکن گرد استفاده می شود که از جمله شیشه های بالکن های لوکس و زیبا می باشند که از شیشه های خم در تولید آن ها استفاده می شود .

عملیات خم کردن در این نوع از شیشه ها طی فرآیند مقاوم سازی بر روی شیشه های میرال یا سکوریت انجام می شود . این نوع از بالکن های شیشه ای با سایر المان ها و عناصر منحنی در نما و دکوراسیون هماهنگ می باشند و قیمت آن ها از سایر شیشه ها که مسطح و صاف می باشد بیشتر است .

مشخصات فنی شیشه بالکنی

 • نصب آن ها با توجه به تصویب نظارت عمومی ساختمان می باشد .
 • بالکن شیشه ای با توجه به اندازه گیری از سقف بالکن مستقیما بر روی کف نصب می شود .
 • بست های فولادی ضد زنگ در آن ها به کار برده می شود .
 • با نقطه ثابت SPRINZ با معماری مدرن هماهنگ می باشند و نیاز های عملکرد بهینه را فراهم می کنند .
 • نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و به راحتی تمیز می شوند .

رنگ های مورد استفاده

به طور معمول در طراحی ها شیشه های شفاف به کار برده می شود اما در صورتی که مقاوم تر شدن آن ها مد نظر باشد در آن ها از عنصر آهن استفاده می شود . همین امر موجب می شود تا رنگ آن ها به سبزی بزند . ضخامت شیشه ها متفاوت می باشد . LOW IRON محصولی می باشد که برای خنثی کردن رنگ سبز به کار برده می شود . شیشه های مات نیز در بالکن به کار برده می شوند که البته نمای بیرونی در این حالت دیده نمی شود .

ونوس جام تولید کننده انواع شیشه بالکن می باشد که آن ها را با تنوع رنگی در شیشه ها و همچنین تنوع رنگ پروفیل تولید و در اختیار مشتری قرار می دهد . بنابراین در هنگام خرید از ونوس جام این امکان برای مشتری وجود دارد که شیشه بالکن مورد نیاز خود را مطابق با سلیقه و همچنین بودجه ی خود انتخاب نمایند .

در زیر به تنوع رنگی شیشه و تنوع رنگ پروفیل در شیشه بالکن های تولیدی شرکت ونوس جام اشاره می کنیم .

تنوع رنگ شیشه در ونوس جام :

شیشه های به کار برده شده در شرکت ونوس جام دارای تنوع رنگی بالایی می باشد و مشتری می تواند بنا به سلیقه نوع مناسب را انتخاب نماید . موارد بسیاری وجود دارند که می توان رنگ شیشه شیشه بالکن را با توجه به در نظر گرفتن آن ها انتخاب کرد که شامل میزان نور دریافتی از بیرون بالکن ، نمای بیرونی ساختمان و رنگ آن ، موقعیت فیزیکی بالکن و  البته انتخاب و سلیقه ی شخصی می باشد .

برنزی

شیشه های برنزی موجب کاهش میزان نور دهی در بالکن می شوند اما نمی توان برای ایجاد حریم شخصی در بالکن بر روی آن ها حساب کرد . در عوض اگر خواهان نمای زیبا و شیشه بالکن شیک می باشید با انتخاب این نوع شیشه به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد . این شیشه ها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشند .

سند بلاست

شیشه هایی می باشند که طی عمل سند بلاست ، مات می شوند و قابلیت ایجاد طرح های متنوع بر روی آن ها وجود دارد . این شیشه ها بیشتر برای افرادی که طرح خاصی بر روی شیشه مد نظرشان می باشد و یا افرادی که می خواهند محیط بالکن را تبدیل به یک فضای بسته و خصوصی نمایند مناسب می باشد .

سفید یا شفاف

همانند شیشه های ساده قابلیت عبور نور و همچنین امکان مشاهده ی محیط اطراف به وسیله ی آن ها وجود دارد و در عین سادگی زیبایی بسیای به ساختمان ها می بخشند .

دودی

این نوع شیشه ها هم همچون انواع برنزی بیشتر برای زیبایی و هماهنگی با نمای ساختمان و … به کار برده می شوند و با اینکه میزان دید را کاهش می دهند ، اما برای ایجاد حریم شخصی نمی توان گفت گزینه ی مناسبی می باشند زیرا امکان دارد از بیرون ساختمان داخل بالکن دیده شود .

تنوع رنگ پروفیل در شرکت ونوس جام :

رنگ بندی پروفیل ها امکان حق انتخاب بیشتری را برای مشتریان فراهم می نماید و در نتیجه مشتریان می توانند با توجه به رنگ نمای ساختمان یا رنگ بندی بالکن هر یک از رنگ هایی را که در زیر اشاره شده است انتخاب نمایند .  رنگ سفید معمول ترین رنگ در پروفیل می باشد  که از قیمت پایین تری برخوردار می باشد و این دلیل بر پایین بودن کیفیت آن ها نمی باشد . مابقی رنگهایی که در پروفیل ها وجود دارند فقط برای جنبه ی زیبایی و هماهنگی آن با نمای ساختمان می باشد . رنگ بندی پروفیل های شرکت ونوس جام عبارتند از :

 • سفید
 • نقره ای
 • شامپانی
 • مشکی
 • طرح چوب

پروفیل نقره ای

پروفیل مشکی

پروفیل طرح چوب

پروفیل شامپاینی

پروفیل سفید

قیمت شیشه بالکن

یراق آلات به کار برده شده توسط شرکت ونوس جام تماما از ترکیه وارد می شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . عوامل بسیار زیادی وجود دارند که در قیمت شیشه بالکن ها تاثیر می گذارند که اولین عامل متراژ فضای مورد استفاده برای نصب می باشد . همچنین کشویی یا لولایی بودن ، فریم دار یا فریم لس بودن از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت شیشه بالکن می باشد .

 • معمولا از جنس سکوریت می باشند .
 • ابعاد شیشه ، رنگ ، میزان ضخامت و … بر روی قیمت تاثیر می گذارد .
 • برای دریافت قیمت به روز می توانید با ونوس جام در ارتباط باشید .
 • قیمت شیشه بالکن به همراه هزینه یراق آلات به صورت جداگانه محاسبه می شود .

شرکت ونوس جام دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد و بنابراین می توان آن ها را با آسودگی خاطر و با کیفیت تضمین شده خریداری نمود .

قیمت شیشه بالکن ریلی

در ساختمان های مختلف ابعاد تراس ها با هم متفاوت می باشد و برخی همچون پنت هاوس فضا و ابعاد بزرگی دارند و برخی دیگر مانند آپارتمان های معمولی از فضای کوچکتری برخوردار می باشند و همین امر دلیلی بر تفاوت قیمت آن ها می باشد . هر چه قدر تراس مدرن تر و زیباتر و بزرگتر باشد ، هزینه برتر خواهد بود و قیمت بالاتری خواهد داشت .

بازسازی تراس های قدیمی و استفاده از بالکن شیشه ای در بالکن ها و تراس ها موجب ایجاد تغییر اساسی در زندگی می شود و در هنگامی که افراد  قصد فروش ملک را دارند موجب افزایش ارزش و قیمت ملک می شود . بدین منظور استفاده از بالکن تاشو گزینه ی بسیار مناسبی می باشد .

با توجه به کارایی و مزیت های فراوانی که دارند بسیار مقرون به صرف می باشد . نوع شیشه نیز از عوامل تاثیر گذار در قیمت می باشد زیرا شیشه های سکوریت نیز دارای انواع متفاواتی می باشند که از لحاظ کیفیت با یکدیگر متفاوت می باشند . دلیل تفاوت کیفیت شیشه سکوریت مربوط به نوع کوره می باشد . در تولید شیشه سکوریت نوع کوره می تواند در کیفیت آن و تولید شیشه یکدست و یکنواخت تاثیر بگذارد .

پروفیل نصب شده ، از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت می باشد . یراق آلاتی که در بالکن شیشه ای به کار برده می شوند دارای کیفیت و قیمت متفاوتی می باشد و باید حتما در تهیه آن ها دقت شود که این یراق آلات کیفیت و مرغوبیت لازم را داشته باشند زیرا در غیر این صورت مجبور خواهید شد بعد از مدتی آن ها را تعویض یا تعمیر نمایید . توصیه گروه صنعتی ونوس جام استفاده از شیشه بالکن متحرک به جای نوع ثابت می باشد ، زیرا نوع های ثابت فاقد ویژگی های موجود در نوع متحرک می باشد و در نتیجه کارایی آن را نخواهد داشت .

عوامل تاثیر گذار در قیمت

 • متراژ کار ( ابعاد و اندازه فضای مورد نظر )
 • به کار بردن طرح های سند بلاست یا مات یا شفاف و ساده که نوع اول گرانتر می باشد .
 • به کار بردن پکیج های وارداتی یا پکیج های موجود در بازار
 • به کار بردن مدل های مختلف به منظور پوشاندن بالکن با شیشه
 • به کاربردن شیشه بالکن منحنی یا ال شکل که نسبت به دهنه ی های صاف گرانتر می باشد .
 • رنگ انتخابی که می تواند برنز یا بی رنگ باشد و قیمت برنز بالاتر می باشد .

یراق آلات بالکن شیشه ای

یراق آلات بالکن شیشه ای شامل دستگیره ، فریم ، لولا ، قفل و … می باشند که هر چه قدر از کیفیت بالاتری برخوردار باشند بر طول عمر و کیفیت بالکن شیشه ای می افزایند .

به طور کلی در صورتی که یراق آالات با کیفیت در آن ها استفاده شود نیاز به تعمیر قطعات کمتر پیش می آید اما گاها باز و بسته شدن زیاد موجب می شود برخی قطعات فرسوده شود که در این صورت می توان آن ها را تعویض نمود . تعویض یا تعمیر قطعات باید توسط نصاب انجام شود .

یراق آلات در بالکن های شیشه ای نقش اصلی و مهم دارند و در صورت اشکال در هر یک از قطعات عملکرد شیشه بالکن با اخلال روبه رو می شود .

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده انتخاب یراق آلات مناسب موضوع مهم و اساسی در نصب شیشه بالکن می باشد . از مهمتریت تجهیزات به کار رفته، پین لولایی ، درزگیر ، روپوش ، درپوش ، هدایتگر مفصل دار ، قفل مورد استفاده در شیشه بالکنی  می باشد . در این میان از جمله مهمترین و اصلی ترین قطعات در نصب ، شیشه آن ها می باشد که بخش اعظمی از کارکرد و زیبایی بالکن های مدرن مربوط به آن می باشد . پس لازم است در انتخاب شیشه نهایت دقت و سلیقه را به خرج داده و شیشه مقاوم و مناسب خریداری نمود .

انتخاب نادرست شیشه و نداشتن کیفیت و مقاومت ، تمام کارایی تراس را زیر سوال می برند . بنابراین تمام ویژگی هایی که نصب بالکن شیشه ای در ساختمان ها به وجود می آورد ، بستگی به کیفیت شیشه سکوریت خواهد داشت . شیشه هایی که  به کار برده می شوند باید از ایمنی و عایق بودن و مقاومت کافی برخوردار باشند .

مزیای استفاده از بالکن شیشه ای

 • با استفاده از بالکن شیشه ای می توان از فضای پرت نهایت استفاده را کرد .
 • بالکن های شیشه ای طرح های مختلفی دارد که می تواند لولایی یا کشویی باشد .
 • این نوع بالکن ها قابل اجرا در انواع فریم دار و فریم لس می باشند و انتخاب نوع آن بستگی به سلیقه ی خریدار دارد .
 • موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود .
 • موجب می شود تا بالکن منازل به فضایی کاربردی و دل نشین تبدیل شود .
 • یراق آلات دارای انواع مختلفی می باشند و بالا بودن کیفیت آن ها موجب مقاومت زیاد شیشه می شود .
 • شیشه های بالکنی تولیدی ونوس جام از مقاومت الکتریکی بالا و قابلیت شست و شوی راحتی بر خوردار می باشند .
 • با نصب شیشه بالکنهای تاشو می توان از نسیم صبحگاهی بهره برد .
 • شیشه بالکنی تاشو قابلیت جمع شوندگی به صورت یک طرفه یا دو طرفه را دارا می باشند .
 • از مزیت مهم آن ها قابلیت اجرا به صورت یک تکه برای تراس های بزرگ می باشد که نمای چشم نوازی ایجاد می کنند .
 • دارای خاصیت انعطاف پذیری می باشند و در نتیجه خواسته افراد را در زمستان و تابستان بر آورد می کنند .

نکات مهم خرید

مکانیسم استفاده کردن از شیشه های بالکن امکان لذت بردن از هوای بیرون در فصول گرم سال با باز کردن پنجره های تراس و همچنین لذت بردن از بارش برف و باران در فضای بسته و نوشیدن چای در فصل سرد سال را فراهم می کند . نکته ای که در این میان وجود دارد این است که بسیاری از افراد نمی دانند باید کدام نوع از شیشه از قبیل ریلی یا تاشو و  ثابت را به کار ببرند و در اینکه کدام نوع از آن ها مناسب و هماهنگ با بالکن آن ها می باشد تردید دارند .

هر چه قدر تجهیزات پیشرفته تر و مدرن تر باشد از امکانات بیشتری برخوردار خواهد بود ، بنابراین انتخاب نوع ریلی به دلیل خاصیت باز شوندگی راحت و تمیز کاری آسان گزینه مناسبی می باشد . شاید افراد به دلیل کوچک بودن سایز تراس فکر کنند نوع ریلی مناسب آن ها نمی باشد ، در حالی که این چنین نیست و شیشه بالکن ریلی یا تاشو برای هر نوع تراس با هر اندازه ای قابل استفاده می باشد . بنابراین لازم است تا در هنگام سفارش این محصول علاقه ی خود را به کارشناسان بیان کنید تا آن ها با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارند شما را به بهترین حالت ممکن راهنمایی کنند .

نحوه ثبت سفارش

برای سفارش ابتدا لازم است تا اطلاعات ارائه شده در بخش بالا توجه نمایید و بر اساس آن ها انتخاب نمایید . بعد از انتخاب می توانید با شرکت ونوس جام تماس حاصل کرده و محصول درخواستی خود را ثبت نمایید . در صورتی که در انتخاب نوع مناسب  مردد بودید می توانید از کارشناسان و متخصصان این شرکت راهنمایی لازم را کسب نمایید .

این شرکت همچنین آماده ارائه خدمات به تمامی شهرستان ها می باشد و برای سفارش نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توان از طریق سایت ثبت سفارش انجام داد .

آشنایی با نحوه نصب

 • از نرده تا سقف : برای نصب شیشه بالکن از نرده تا سقف ، پروفیل های ظریف بر روی سقف و بالای نرده بالکن نصب می شود . در این روش نصب ، شیشه های سکوریت با ضخامت 6 ، 8 ، 10 میلی متر به کار برده می شود . این شیشه ها از مقاومت کافی در برابر باد های شدید برخوردار می باشند و بسیار سبک می باشند و به راحتی جمع می شوند .
 • از کف تا سقف : در این روش نصب سیستم شیشه ای از کف تا سقف بالکن را شامل می شود و که در آن پروفیل های آلومنیوم در کف و سقف نصب می شوند . شیشه های سکوریت که در این روش نصب به کاربرده می شوند ، دارای ضخامت 8 ، 10 و 12 میلی متر می باشند و سبک و قابل جمع شدن می باشند .

سوالات متداول

در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه تمامی بالکن ها دارای پکیج آب گرم می باشند و می توان جاسازی لوله را بر روی یکی از شیشه ها به راحتی انجام داد .

بهترین ضخامت شیشه ها ، زمانی که هم استحکام و هم استحلاک برایمان اهمیت داشته باشد ، 8 میلی متر می باشد .

خیر تاکنون از طرف شهرداری هیچ ممانعتی به هیچ شرکت تولیدی مطرح نشده است .

تمامی محاسبات مربوط به سفارش و  نصب و اجرا با نرم افزار مهندسی و نسبت به تحمل وزن یراق آلات ، فشار باد و با توجه به مکان نصب انجام می شود . عرض شیشه ها به طور معمول بین 41 تا 65 سانتی متر می باشد .

از آن جایی که سیستم شیشه بالکنی ریلی به طور اختصاصی برای هر بالکن طراحی می شود ، بنابراین قابل اجرا برای هر بالکنی با هر شکل و فرمی می باشد و در نتیجه محدودیتی در اجرا ندارد .

به طور کلی شیشه بالکن هایی که در بازار با رنگ بندی های مختلف وجود دارند هر کدام زیبایی ها خاص خود را دارند و می توانید از آن استفاده کنید ، اما در صورتی که رنگ خاصی مد نظرتان باشد می توانید با کارشناسان مشورت نمایید تا به واحد تولید سفارش دهند . از جمله رنگ های محبوب این شیشه ها رنگ سقید و سیاه می باشد که بیشتر افراد از آن ها استفاده می کنند .

هدف بسیاری از مردم از نصب شیشه بالکن ایمن نگه داشتن بالکن ها می باشد . در زمان نصب این نکته که در فصل زمستان بتوان از سرمای زمستان در امان بود و در عین حال نیز بتوان از زیبایی های این فصل لذت برد بسیار اهمیت دارد . در پاسخ به این سوال باید گفت که نصب شیشه های بالکنی بدون شک ، بالکن ها را از آلودگی هوا و باد و باران و …. در امان نگه می دارد و تراس را به بخشی از خانه ها تبدیل می کند . در صورت نصب حتی در شرایط بد آب و هوایی از قبیل باد و باران شدید ، می توانید اطمینان خاطر از اینکه آب از درون پانل های شیشه عبور نمی کند داشته باشید .

نوار مخصوصی وجود دارد که بین دو شیشه تراس نصب می شود و می توان به وسیله ی آن تراس را از باد و باران های شدید در امان  نگه داشت . در صورت تمایل می توانید با کارشناسان در میان بگذارید تا از این نوارها در داخل شیشه های شما استفاده کنند . البته می توانید نوار ها را در فصل های گرم سال در صورت تمایل بردارید تا جریان هوا وارد تراس شما شود . بنابراین با وجود این نوارها می توانید خیال خود را از عدم ورود هر گونه هوا به تراس و خانه خود راحت نمایید .

شیشه های بالکن به دلیل داشتن فریم های آلومنیومی و پنل های شیشه ای که هر دو از جنس سرد می باشند ، هیچ گاه دمای آن ها همانند دمای داخل خانه ها نمی باشد و تفاوت هایی با دمای داخل خانه ها خواهند داشت و شما نمی توانید این انتظار را داشته باشید که گرمی آن در زمستان همچون داخل خانه باشد . به طور کلی شیشه بالکن ها از داخل خانه سرد تر می باشند و اما شما را از هوای سرد بیرون در امان نگه می دارند و در تابستان نیز هوای گرم بیرون نفوذ زیادی در داخل تراس ندارد و دمای متعادلی ایجاد می شود .

نصب آن سر و صدای بیرون را کاهش می دهد و از نفوذ آن به داخل بالکن تا حدود زیادی جلوگیری می کند ، اما با این وجود نمی توان گفت که صدا به طور کامل وارد نشود بلکه تا حدودی امکان دارد به میزان بسیار کم سر و صدا را در داخل بالکن حس کنید ، اما این میزان قابل مقایسه با زمانی که باز می باشد یا نصب نشده باشد نیست .

نوع شیشه بالکنی که انتخاب می کنید تعیین می کند که چه اندازه از تراس را می توانید به آن اختصاص دهید . در صورت انتخاب نوع ریلی به دلیل این که آن ها بر روی ریل حرکت می کنند و فضای زیادی اشغال نمی کنند ، نیازی نیست تا فضای زیادی به نصب آن اختصاص دهید . اما در انواع دیگر شاید نیاز به فضاهای اضافی تری نیز باشد . بنابرین برای انتخاب درست و اصولی لازم است تا مساحت بالکن خود را به کارشناسان اطلاع دهید تا آن ها مناسب ترین نوع را پیشنهاد دهند .

ابعاد فضای بالکن از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت می باشد و همچنین  نوع شیشه های به کار برده شده در آن ها ، ریلی یا تا شو بودن ، فریم دار یا فریم لس بودن و ….. همه در تعیین قیمت موثر می باشند .

به طور کلی قیمت شیشه بالکنی بسیار زیاد نمی باشد و شما می توانید با توجه به بودجه ای که دارید نوعی از آن را سفارش دهید .

از آنجایی که طراحی شیشه بالکن تاشو به صورت پنل های عمودی است، پنل شیشه‌ای ابتدایی ثابت و بصورت لولایی باز و بسته شده و باقی پنل ها در مسیر ریل حرکت می کنند از این رو به آنها شیشه های آکاردئونی می‌گویند  این نوع شیشه های بالکنی با رعایت استاندارد ها و به منظور لذت بردن از فضای بالکن تولید و نصب می شوند .نوع آکاردئونی در پوشاندن فضای آلاچیق ، بالکن و حتی استخرهای سرپوشیده به کار برده می شوند .

در نصب پنجره بالکن لازم است تا به نکاتی از قبیل رنگ ، ضخامت ، تعداد لایه های به کار رفته در هر پنل جهت برقراری عایق مناسب ، نوع پنجره که ریلی یا کشویی باشد ، نوع یراق آلات و فریم بندی پنل ها دقت کنید .

اساس کار این شیشه بالکن ها ریلی می باشد که موجب باز و بسته شدن راحت آن ها می شود . پنل اول ثابت می باشد و مابقی پنل ها قابلیت حرکت بر روی ریل را دارند . بنابرین می توان در هنگام جمع کردن آن ها را در گوشه ای که پنل ثابت قرار دارد بر روی ریل حرکت داه و جمع نمود . شیشه های آن ها بسیار مقاوم می باشند و دچار ضربه و شکستگی نمی شوند .

در صورتی که فضای کار پیچیده نباشد و مناسب باشد نصب آن ها بیشتر از یک روز زمان نخواهد برد و کلیه کار به صورت رو کار انجام خواهد شد و در نمای ساختمان تغییری ایجاد نخواهد شد .. اما در صورتی که فضا پیچیده تر یا کوچکتر باشد و نصابان نیاز به روند پیچیده تری داشته باشند ، مدت زمان نصب بیش از یک روز خواهد بود .