چگونه از بالکن خود به عنوان گلخانه استفاده کنیم ؟

چگونه از بالکن خود به عنوان گلخانه استفاده کنیم ؟

بالکن چیست ؟

بالکن به بخشی از یک ساختمان گفته می شود که معمولا از دیوار های ساختمان بیرون می زند و در نتیجه محیطی اضافی را در ساختمان به وجود می آورد . مساحت بالکن ها در مساحت ساختمان محاسبه می شود و محلی مسقف می باشد که معمولا از یک طرف فضای باز و بیرونی را شامل می شود که گاها نیز از دو یا سه طرف  فضای باز را شامل می شوند و قسمت های بسته ی آن شامل دیوار یا نرده و یا ترکیب آن دو با هم را شامل می شود . در گذشته تراس ها و بالکن ها به دلیل وجود حیاط در ساختمان ها اهمیت چندانی نداشتند و غالبا محل هایی بی استفاده بودند اما با گذشت زمان و افزایش آپارتمان سازی ها و حذف شدن حیاط  ، بالکن ها کم کم اهمیت پیدا کردند تا جایی که امروز مردم از آن ها به عنوان محلی برای نشستن و لذت بردن و همچنین پرداختن به کار های مورد علاقه ی خود استفاده می کنند .

بالکن ها در محیط  آپارتمان ها که حیاط و یا فضای باز خصوصی ندارد بسیار اهمیت دارند و برخی از افراد از آن به عنوان انباری و محلی برای نگهداری وسایل اضافی منازل به کار می برند برخی دیگر برای پرورش گل و گیاه و برخی برای نگهداری حیوانات و … استفاده می کنند . اما با وجود همه ی اینا بالکن ها تمامی فصول سال را قابل استفاده نمی باشند و فقط در برخی از فصول می توان از آن ها استفاده نمود بنابرین نگهداری و پرورش گل و گیاه را با مشکل روبه رومی کند . اما بی استفاده گذاشتن این محیط  ، کاری نا عاقلانه می باشد و فقط با صرف کمی هزینه و مقداری خلاقیت می توانیم محیطی بسیار زیبا برای لذت بردن و شادابی داشته باشیم .

چگونه بالکن را به گلخانه تبدیل کنیم ؟

گل ها از جمله ی زیبایی های خلقت می باشند که حس شادابی و نشاط  رابه خودی خود به بشر منتقل می کنند . همه ی ما وقتی تعطیلی یا اوقات فراغتی پیدا می کنیم رو به طبیعت آورده و از در کنار درختان و گیاهان بودن لذت می بریم .

مردم امروزه به دلیل دور بودن از طبیعت و زندگی در ساختمان ها و برج های بزرگ دوست دارند محیطی زیبا را در اطراف خود به وجود بیاورند . گلخانه و پرورش گل و گیاه از جمله کار هایی می باشد که موجب می شود تا زیبایی را به اطراف خود بیاورید و اوقات بیکاریتان را با رسیدگی به آن ها و لذت بردن از زیبایشان سپری کنید . بالکن ها محل های مناسبی برای نگهداری و پرورش گل و گیاه می بشند . اما شاید این سوال پیش بیاید که چگونه ممکن است در بالکن که فضای بازی می باشد و در فصول مختلف باد و باران را به خود می بیند به پرورش گل و گیاه پرداخت ؟  در فصول سرد گل و گیاهان موجود در بالکن را چه کنیم ؟ بله پاسخ این سوال پیش ماست ،  افزایش ساختمان سازی و آپارتمان نشینی باعث شده که ابداعات جدیدی به وجود بیایند که مشکلات مردم را در زمینه های مختلف حل نماید . بالکن ها بهترین مکان ها برای پرورش گل و گیاه می باشند در صورتی که از شیشه بالکن استفاده شود . شیشه بالکن ها ابداعات جدیدی می باشند که به عنوان پرده ای شیشه ای و محافظ برای بالکن عمل می کنند و به دلیل شیشه ای بودن مانع از نفوذ نور خورشید نمی شوند و در نتیجه می توان با نصب آن به بالکن های ساختمان ها به راحتی بالکن ساختمان را به گلخانه ای زیبا با نور گیری عالی و فضایی دلنشین تبدیل نمود . استفاده از شیشه بالکن در بالکن ها موجب می شود تا محیطی امن در ساختمان برای انجام کارهای مورد علاقه وجود داشته باشد  و بالکن را در برابر ورود حشرات موذی و مزاحم ایزوله نمود و از اتلاف انرژی نیز در ساختمان جلو گیری کرد . بنابرین شیشه بالکن به عنوان یک مزیت عالی بر روی ساختمان به حساب می آید .

مزایای شیشه بالکن برای ایجاد گلخانه در بالکن :

شیشه بالکن ها مزایای زیادی دارند و هیچ نوع محدودیتی برای ایجاد گلخانه در بالکن برایتان به وجود نمی آورند . زیرا شیشه بالکن به علت عایق رطوبتی و برودتی بودن از ورود سرما و گرمای زیاد و برف و باران به داخل بالکن جلو گیری می کنند و در نتیجه بالکن مانند اتاقکی که نور گیری مناسبی دارد عمل می کند . شیشه بالکن ها با خاصیت جمع شوندگی خود این امکان را فراهم می آورد تا در هر موقع از فصول که بخواهید بتوانید با جمع کردن تمامی شیشه های آن و یا تعدادی از شیشه ها گل ها و گیاهان را در معرض هوای تازه قرار دهید . شیشه بالکن ها به مردم فضای راحتی در خانه هایشان می دهد و امکان پرورش انواع گل و گیاه را بسته به ظرفیت بالکن برایتان فراهم می آورد . شیشه بالکن ها باعث می شوند تا گل ها و گیاهان از دست حشرات موذی در امان بمانند و باد و باران آسیبی به آن ها نزند و بیشتر از همه ساختمان نمای زیبایی به خود بگیرد . با ایجاد فضایی سبز در بالکن و گذاشتن گل و گیاه در آن احساس بودن در باغی کوچک و محیطی زیبا به انسان دست می دهد . بنابرین می توان بدون اغراق گفت که بالکن ها در صورتی که محیطی امن باشند و از  شیشه بالکن در آن استفاده شود تا در هر موقع از نیاز قابل باز و بسته شدن باشند به عنوان جذاب ترین و دنج ترین و بخصوص کاربردی ترین فضای خانه به شمار می روند زیرا که احساس آرامش را با چند گلدان و یا باغچه های کوچک به انسان می دهد و به نوعی  نشاط و طراوت را به نزدیکترین محل زندگیمان می آورد .

وجود گلخانه و پرورش گل و گیاه در بالکن و استفاده از شیشه بالکن برای مراقبت از آن ها  ایده ای بسیار مناسب برای فضا سازی زیبای محیط شهری می باشد تا فضای شهر با گل های تازه و فضای سبز و زیبا از پشت قاب شیشه ای پر شود و نمای زیبایی را به شهر هدیه دهد .

جهت دریافت قیمت شیشه بالکن و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.