شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن و هر آنچه باید بدانید؛ بالکن در ساختمان ها از مهمترین و پرکاربرد ترین بخش ها به شمار می رود و امروزه به دلیل افزایش برج سازی و آپارتمان نشینی و … دسترسی به حیاط بسیار محدود و به عبارتی نا ممکن می باشد.در نتیجه بالکن ها جایگزین مناسبی برای حیاط به شمار می روند.

زندگی در مکان بدون حیاط که محلی برای استفاده از هوای آزاد و پهن کردن لباس و نشستن در فضای آزاد و … می باشد برای آپارتمان نشین ها مشکل می باشد، اما بالکن ها تا حدودی این مشکل را حل کرده اند و محیطی برای نشستن در هوای آزاد و یا گذاشتن وسایل و پهن کردن لباس و … را به وجود آورده اند .

دلایل استفاده از شیشه بالکنی:

وجود بالکن در ساختمان ضروری می باشد و مشکلات بسیاری را در ساختمان ها بر طرف می کند اما این بخش مهم در ساختمان در برخی مواقع مانند فصول سرد و زمستان و یا در هوای طوفانی و … غیر قابل استفاده می باشند.

همچنین بالکن ها به دلیل کوتاه بودن دیوار محیط امنی برای کودکان به شمار نمی روند و بسیاری از مردم نیز به دلیل جدا بودن آن از فضای ساختمان و به علت گرد و خاک بودن آن و سخت بودن نظافت این محیط  ، آن را محیطی غیر قابل استفاده تلقی می کنند.

بنابرین صنعتگران برای راحتی حال مردم و برای این که بالکن محیط مناسبی برای بازی کودکان و نشستن و لذت بردن در تمام فصول سال باشد و محیطی تمیز و بدون گرد و غبار باشد ، شیشه بالکن را تولید کردند که با نصب آن در بالکن محیط امن و قابل استفاده ای از بالکن ایجاد می شود .

شیشه بالکن چیست ؟

شیشه بالکن شیشه ای از جنس سکوریت نشکن یا لمینت می باشد . سکوریت در دمای بسیار بالایی در داخل کوره قرارمی گیرد  و نسبت به شیشه های معمولی مقاومت بسیار بالایی دارد . این شیشه ها در بالکن بر روی ریلی سوار می شوند و وقتی در بالکن نصب می شوند اتاقکی شیشه ای  در بالکن ایجاد می کنند.

اتاقک شیشه ای که شیشه بالکن در بالکن به وجود می آورد قابلیت جمع شوندگی و باز و بسته شدن و قفل شدن دارند و موجب می شود تا بالکن محیط امنی به شمار برود و در تمام فصول سال از جمله فصل های سرد سال قابل استفاده باشد.

قابلیت باز و بسته شدن شیشه بالکن این امکان را ایجاد می کند که در هوای خوش و لذت بخش آن را جمع کرد و از هوای باز استفاده نمود و در هوای سرد سال با باز کردن آن ها و ایجاد اتاقک از ورود هوای سرد و گرد و خاک به داخل بالکن و خانه ها جلوگیری نمود .

انواع شیشه بالکن :

شیشه بالکن که موجب ایجاد تراس شیشه ای با ظاهری خوب و یکدست می شوند در دو صورت فریم دار و بدون فریم ( فریم لس ) اجرا می شوند .

شیشه بالکن با فریم یا فریم دار :

 

این نوع از شیشه بالکن دارای قاب یا همان نگهدارنده می باشند  و در ساخت آن ها از فریم های آلومنیومی استفاده می شود . شیشه بالکن فریم دار دید کمتری نسبت به فریم لس ها ایجاد می کنند اما در عوض استحکام بسیار زیادی دارند و برای متراژ های بسیار زیاد گزینه ی مناسبتری می باشند .

شیشه بالکن فریم لس :

شیشه بالکن بدون فریم

در این روش هیچ نوع اتصالی استفاده نمی شود و پانل های شیشه ای به وسیله ی بست نگهداری می شوند و به طور کامل سطح بین دیوار ها با شیشه پوشانده می شوند و در آن ها فقط در فواصل بسیار زیاد اتصالات عمودی به کار برده می شود.

بدون فریم یا بدون قاب بودن در این نوع شیشه بالکن دیدی کامل و وسیع و بی بدیل و  بدون مزاحمت  ایجاد می کند . شیشه بالکن فریم لس  می تواند به دیواره ها و سقف نیز متصل شوند بدون این که تخریبی در نما و یا دیوار ایجاد نمایند .

شیشه بالکن همچنین در دو حالت ریلی و لولایی در اشکال و اندازه های مختلف بسته به اندازه ی بالکن و نیاز مشتریان تولید می شوند . شیشه بالکن  ریلی و لولایی هر دو قابلیت اجرا به صورت با فریم یا بدون فریم را دارند .

شیشه بالکن ریلی :

شیشه بالکن ریلی

مدل های ریلی یا کشویی به صورت کشیدن باز و بسته می شوند و در هنگام باز و بسته شدن فضای اندکی را محدود می کنند . در  شیشه بالکن ریلی شیشه ها حرکت روان و راحتی دارند.در این نوع شیشه بالکن پنل های ریلی می توانند بدون هیچ نگهدارنده عمودی نصب شوند.شیشه بالکن ریلی  اگر به وسیله ی ریل های عمودی نصب گردند ریل ها در فاصله ی کم در حدود یک یا دو متر قرار می گیرند .

برای نصب آن ها تخریبی در نمای ساختمان و دیوار ایجاد نمی شود و از جمله ی محبوب ترین و پر کاربرد ترین و مدرن ترین نوع شیشه بالکن به شمار می روند که فضای بالکن را کاملا پوشش می دهند و موجب ایجاد فضای دلنشین و زیبا در ساختمان می شوند.

در شیشه بالکن ریلی پنل اول ثابت می باشد و بقیه پانل ها متحرک می باشند که در روی ریل حرکت می کنند و در هنگام جمع شدن در کنار پانل ثابت قرار می گیرند . این نوع  شیشه بالکن امکان دید کافی و کامل به مناظر اطراف ساختمان ها را ایجاد می کنند .

شیشه بالکن لولایی :

در مدل لولایی همانند در یا پنجره قسمتی از شیشه بالکن باز می شود و تمامی قسمت ها همانند شیشه بالکن ریلی قابلیت باز شدن و جمع شدن ندارند . در این روش اتاقک شیشه ای  در فضای بالکن ایجاد می شود که دارای یک درب می باشد و مابقی بخش ها ثابت می باشند .

مزیت شیشه بالکن :

 • شیشه ی به کار رفته در شیشه بالکن از جنس سکوریت نشکن می باشند و بسیار مقاوم می باشند .
 • در ابعاد و اندازه های مختلف متناسب با تراس یا بالکن تولید می شوند .
 • امکان استفاده از بالکن را در چهار فصل سال فراهم می کند .
 • مانع از ورود گرد و غبار به داخل بالکن می شوند .
 • از ورود و خروج انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کنند .
 • دارای قفل امنیت در مدل های ریلی می باشند و در نتیجه از ورود دزد و یا از افتادن کودکان و … ممانعت می کنند .
 • به عنوان عایق عمل می کنند و از ورود و خروج آلودگی های صوتی و هوایی و … جلوگیری می کنند .
 • در مدل ریلی شیشه ها حرکت روان و راحتی دارند و به راحتی باز و بسته می شوند .
 • در مدل ریلی در هنگام جمع کردن شیشه بالکن ، پانل ها در یک گوشه جمع می شوند و فضای اندکی را احاطه می کنند .
 • قابلیت اجرا از شیشه های مات و براق را دارند .

سایر مزیت ها:

 • ظاهر ساختمان ها را از بیرون زیبا جلوه می دهند .
 • شیشه بالکن قابلیت نصب در هر منطقه با هر شرایط آب و هوایی را دارند .
 • قابلیت انعطاف دارند و برای هر بالکن با هر شکلی طراحی می شوند .
 • فضای ساختمان ها را وسعت می دهند و بزرگتر نشان می دهند .
 • مانع از ورود حشرات موذی و پرندگان و … به محیط بالکن می شوند .
 • شیشه بالکن ریلی به دلیل خاصیت جمع شوندگی به راحتی قابلیت شستو شویی هر دو طرف را دارند .
 • مقاومت بسیاری در برابر ضربه و فشار باد و همچنین انبساط و انقباض سردی و گرمی هوا و … دارند .
 • محیط مناسبی برای نگهداری گل و گیاه در تمام فصول ایجاد می کنند .

موارد کاربرد شیشه باللکن

شیشه بالکن به علت نشکن بودن و مقاومت بالایی که دارند  کاربرد های چند منظوره ای دارند و برای کاربرد هایی غیر از نصب در بالکن ها نیز به کار برده می شوند . شیشه های سکوریت به دلیل حرارت بالایی که در کوره می بینند و به دلیل ساختار متفاوت از شیشه های معمولی مقاوم تر می باشند و اگر در اثر ضربه ای سخت شکسته شوند نیز به قطعات بسیار ریز و غیر برنده تبدیل می شوند که آسیبی ایجاد نمی کنند.

در نتیجه برای مواردی از قبیل ایجاد گلخانه های شیشه ای در حیاط یا پشت بام ، ایجاد استخر های سر پوشیده ، آلاچیق های شیشه ای در ویلا ها و پنت هاوس هاو حمام های شیشه ای  و … به کار برده می شوند.شیشه بالکن همچنین به دلیل مقاومت زیاد در در نما ی خارجی ساختمان و فضای داخلی اماکن عمومی و مکان هایی که در وسعت زیاد نیاز به استفاده از شیشه هست به کار برده می شوند .

نحوه ی مراقبت از شیشه بالکن :

شیشه بالکن ها دارای دوام و کیفیت زیادی می باشند و عوامل محیطی و اسیدی و قلیایی و نور خورشید و باد و طوفان و … آسیبی به آن ها وارد نمی کنند ، در نتیجه به مراقبت زیادی نیاز ندارند و تنها تمیز نگهداشتن و پاک کردن آن ها و مراقبت از آن ها در برابر برخورد اشیاء سنگین و ضربات سخت برای محافظت از آن ها کافی می باشد .

قیمت شیشه بالکن :

قیمت شیشه بالکن بسته به ابعاد و اندازه و متراژ و همچنین نوع شیشه ای که در ساخت آن ها به کار برده می شود و یراق آلات به کار برده در آن ها تعیین می شود . فریم دار بودن یا فریم لس بودن ، ریلی یا لولایی بودن قیمت شیشه بالکن  را متغییر می کند.

همچنین عوامل دیگری همچون کیفیت مواد و ابزار ها و یراق آلات  به کار رفته در ساخت آن ها و  ابعاد شیشه و رنگ و ضخامت آن ها نیز از موارد موثر در قیمت شیشه بالکن به شمار می روند .

موارد مهم در نصب شیشه بالکن :

شیشه بالکن با این که فضایی امن و مطمئن و لذت بخش در ساختمان ایجاد می کند ولی برای نصب مانند هر کار دیگری نیاز به دقت و رعایت نکات ایمنی بسیاری دارند.

شیشه بالکن به دلیل اینکه در فضای خارجی ساختمان ها نصب می گردند در نصبشان حتما باید از نیروی کافی و افراد کار بلد استفاده شود . شیشه های به کار برده حتما باید سکوریت نشکن و مقاوم و یا لمینت باشند . یراق آلاتی که در آن ها به کار برده می شوند حتما باید ضد زنگ باشند و در برابر رطوبت مقاوم باشند .

جهت سفارش و یا دربافت راهنمایی بیشتر با با ما در تماس باشید.