ابعاد و اندازه شیشه بالکن

اندازه شیشه بالکن

بالکن به قسمتی از ساختمان گفته می شود که از دیوار ساختمان بیرون زدگی هایی دارد و معمولا فضایی سر بسته است که از اطراف باز می باشد. امروزه به دلیل افزایش جمعیت وآپارتمان نشینی، کاربرد بالکن بسیار افزایش یافته و چون حیاط وجود ندارد تا افراد خانه در عصر یا زمان های دیگری خود را به خوردن چایی دعوت کنند، این کار ها به ناچار در بالکن انجام می گیرد. اما در محیط کوچک بالکن مشکلاتی اعم از آلودگی صوتی شدید، یا گرد و خاک وجود دارد. برای جلوگیری از این مشکلات، از نصب شیشه بالکن کمک  می گیرند که این شیشه ها انواع ابعاد و اندازه ها و جنس های متفاوتی دارد که در ادامه  به اندازه شیشه بالکن  و ابعاد آن اشاره خواهیم کرد.


 ابعاد شیشه بالکن فریم لس چه قدر می باشد؟

در این روش از شیشه های سکوریت به ضخامت ۸ و ۱۰ میلی متری استفاده می شود که روی یک ریل آلومینیومی یکپارچه حرکت می کند و بنا به طراحی معمار و سلیقه کارفرما در هر دو طرف بالکن جمع و ثابت می شود ، که با این سیستم شیشه ای میتوان منظره ای همگن و دل باز با ایجاد عایق صوتی و حرارتی  فراهم کرد که می تواند در فصل های مختلف سال مورد استفاده قرار گیرد.

ابعاد و اندازه شیشه بالکن در سیستم ریلی

برای دانستن اندازه شیشه بالکن  به این نکات توجه کنید. در این نوع سیستم ها نیز از شیشه های سکوریت با ضخامت های ۸ و ۱۰ میلی متری استفاده می شود که بر روی ۲ ریل آلومینیومی قرار می گیرند. سپس پانل هایی شیشه ای که در قسمت بالا و پایین پانل ها چرخ های نصب شده روی ریل ها که از قبل بر روی آن ها تعبیه شده است سوار می شوند. در این سیستم، شیشه ابتدا به صورت تاشو باز می شود و سپس عمود بر سطح قرار می گیرد.

ابعاد شیشه در بالکن های فریم دار و بدون فریم

در سیستم فریم دار از شیشه سکوریت در ضخامت های ۸ و ۱۰ میلیمتری استفاده می شود. در سیستم بدون فریم شیشه روی ریل آلومینیومی سراسری قرار می گیرد. در این سیستم نیز از شیشه های سکوریت در ضخامت های ۸ و ۱۰ میلی متری استفاده می شود و هر لنگه به صورت جداگانه حرکت می کند.


مشخصات فنی شیشه بالکن

شیشه بالکن متشکل از شیشه، پروفیل و یراق آلات است. چند پروفیل آلومینیومی افقی که بر روی کف و سقف و دو عدد پروفیل عمودی در دو طرف بالکن قرارمی گیرند. پانل های شیشه ای معمولا به ضخامت های ۸ و۱۰میلی متری برای بالکن ها تولید می گردند. وزن شیشه بالکن بسیار حائز اهمیت می باشد. وزن شیشه بالکن بستگی به روش ساخت و سازه دارد. وزن شیشه بالکن های قدیمی که ضخامت آن ها ۸ میلی متر است می توانند وزنی حدود ۴۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع را تحمل کنند و درشیشه بالکن به ضخامت ۱۵ میلی متری می تواند وزنی حدود ۷۰ الی ۸۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع را تحمل کند.

با طراحی و اندیشه معماران افراد توانسنتد با نصب شیشه بر روی بالکن ها آن ها را به فضایی دلنشین و قابل استفاده در تمامی فصول سال تبدیل کنند.

 

حهت اطلاعات بیشتر با ونوس جام در تماس باشید