آشنایی با شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن از متریال‌های جدید معماری است. از این شیشه‌ها در مکان‌های مختلف استفاده می‌شود.

در حقیقت وجود این شیشه‌ها باعث شده است که طراحان به‌جای استفاده از متریال‌های سنگین و سخت، از این شیشه‌ها استفاده کنند

که هم زیبایی زیادی دارد و هم می‌تواند کارایی متنوعی داشته باشد. درست است که به این متریال شیشه می‌گویند، اما باوجود این، باید به این نکته توجه کرد که شیشه بالکن‌ها دارای مقاومت بالایی هستند و در انواع مختلفی وجود دارند.

شیشه بالکن از قطر ۸ میلیمتر شروع می‌شوند و با افزایش قطر این شیشه‌ها، بر وزن آن‌ها نیز افزوده می‌شود.

همچنین شیشه‌های با قطر ۸ میلیمتر، توان تحمل وزن حدود ۴۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم در هر متر را دارند.

بنابراین می‌توان باتوجه به نیاز از نوعی از این شیشه‌ها استفاده کرد که مقاومت بیشتر یا کمتری داشته باشند. شیشه بالکن‌ها خود از شیشه سکوریت مقاوم تولید می‌شوند که با طراحی ویژه در ابعاد مختلف تولید می‌شوند.

همچنین جنس بدنه و لولا‌ها این شیشه‌ها از فولاد و متریال‌های ضدزنگ است که با قرارگیری در برابر رطوبت و باران دچار آسیب نمی‌شوند.

بهتر است بدانید که این شیشه‌ها در رنگ‌های متنوعی وجود دارند. درحقیقت شیشه بالکن‌ها را می‌توان در انواع تیره و روشن، مات و شفاف، رنگی و … پیدا کرد.

شیشه بالکن

مزایای شیشه بالکن:

در بسیاری از موارد، از شیشه بالکن به‌عنوان عایق حرارت و برودت نیز استفاده می‌شود. چرا که این شیشه‌ها باتوجه به نوع ساخت، می‌توانند به‌عنوان عایق نیز عمل کنند.

همچنین این شیشه‌ها، مانع ورود گرد و خاک و حشرات و یا پرندگان به داخل محیط می‌شوند و فضایی امن را برای بازی کودکان فراهم می‌آورند.

برخی از اتنواع این شیشه‌‌ها عایق صدا نیز هستند.

همچنین امنیت بالای این شیشه‌ها از مهم‌ترین ویژگی‌های آنان است.

کاربردهای شیشه بالکن:

از شیشه بالکن‌ها در مکان‌های زیادی استفاده می‌شود. به‌طور مثال در پوشش بالکن‌های شیشه‌ای  و در برخی موارد نیز برای جداکردن محیط و یا تبدیل فضا به چند قسمت، می‌توان از این شیشه‌ها استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌هایی که این شیشه بالکن‌ها به محیط در صورت جداسازی می‌دهد، این است که می‌توان به دیدی گسترده در فضا دست یافت و از شلوغی و یا احساس خفقان در محیط جلوگیری کرد.

برای بالکن‌هایی که می‌خواهید بسته باشند نیز می‌توان از این شیشه‌ها به‌صورت ریلی، تاشو، دستگیره دار و یا نیمه استفاده کرد.

در برخی موارد به‌صورت دید نامحدود و یا فریم‌لس و بدون هیچ دریچه باز و یا بسته شدن نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

 

 

برای محافظ دور پله‌‌ها به‌جای میله و یا دیوارهای آجری و گچی، می‌توان از شیشه بالکن باکیفیت و مقاوم استفاده کرد که هم زیبایی داشته باشد و هم امنیت کافی را فراهم کند.

در موارد دیگر می‌توان از این شیشه‌‌ها برای ساخت گلخانه نیز استفاده کرد. اگر در محیطی با حیاط باز نیاز به یک گلخانه دارید که بتوان در سرما و گرما، شرایط مناسب را برای گیاهان فراهم کرد، با استفاده از این متریال می‌توان به گلخانه‌ای زیبا دست پیدا کرد.

 

از این شیشه‌ها در دفاتر کار نیز استفاده می‌شود. در مکان‌هایی که نیاز است مدیریت به فضاهای کاری و اجرایی تسلط داشته باشد، با استفاده از این شیشه‌ها می‌توان شرایط را به راحتی فراهم آورد.